Prerabka lisu na motor

Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Rasto: zajtra to pofotim a hodim ti linky do PM..neviem sem hodit na forum obrazky:))
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

som pofotil:) Motor s prevodovkou

Obrázok

Obrázok

Obrázok

zvlast motor dalsi

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Rasto prevodovku by si mohol najednoduchsie nahradit klinovym remenom a remenicami v potrebnych velkostiach....

PS: Zmensi trocha tie fotky
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

jean: pastol som ich sem no uz niet cesty spat..:)pardon..u mna je to tenkrat poprve co sem hadzem fotky..nabuduce budem mudrejsi:)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Wild ale je cesta spat ;-)
Proste uploadnes ich na internet zmensene verzie este raz a das editovat povodny prispevok a tam ich nahradis .
Su to pekne kusky, ale na moj ucel primale.
Jean ze si to s tym klinovym remenom nemyslel vazne?
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ale myslel, podla mna najednoduchsia cesta ako sa pohnut dalej.... (Ak ti o to ide) Remenice si vysustruzis ake ti bude treba podla prevodu. A mas to za par supiek.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No ked chcem motor s vysokym krutiacim momentom, tak ten moment asi nebude prenasany klinakom, ale pakou alebo retazou, ako to je uz pouzite i v komercnych rieseniach.
Preklzujuci klinak nema co poskytnut co do presnosti ci spolahlivosti.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Rasto: skusal som ich a rukov som hriadel nevedel zastavit..
co sa tyka fotiek..nechce sa mi s tym uz robit:)
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Tiez ma napadol ten klinak. Nieco sme si odskakali ked sme riesili otacanie tercov na strelnici , potrebovali sme to na 12V, skusali sme kadejake prevodovky, nakoniec sme skoncili pri remeni. Remen je maximalne spolahlivy, lacny, tazko znicitelny, a cyklami do dvoch stran, do mechanickych koncov aj dost myslim presny. Ak pouzijes mensi 3 fazovy motor, podla moznosti, mal by si mat dostatocny krutak, aj bezproblemove ovladanie. Jednoducho otocis klukovku cez remen o 360 st. na mech. konec a el. koncak, a nasledne opacne...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Taka otazka do plena, kam chcete priviest ten krutiaci moment z motoru klinakom?
Vravim vam potrebujete paku, ktora simuluje standardnu rukovat s presnym nastavenim dorazov, nemoze sa to tocit dokola.
http://czcustom.com/autodriverl1050-900.aspx
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

Motor sa točiť dokola môže, teda pri takej zostave ako je na obrázku. Len musí byť zosúladená dĺžka ramena na motore s dĺžkou pohybu páky lisu. Ideálne by bolo, keby sa dala dĺžka ramena na motore nadstavovať. Spätný chod motora potom potrebuješ len pre prípad poruchy.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Vtom vide u čo tu Rasto dal sa motor toči do kola
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Bum ano toci sa dokola, pricom je vynechana dolezita podstatna funkcia tohoto lisu a to formovanie lozok zapaliek.
Len pre zaujimavost tu som si naprogramoval nedoladenu verziu pre riadiacu jednotku, pricom ju casom este doladim a vylepsim.

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Každý to rieši ako vie. Už dosť dávno som si urobil svoje prve cnc na 4 servomotory a nebolo to ani veľmi drahé . S mojim zariadením dokážem ovládať hoc-aj 4 lisy naraz a nie je žiaden problém vopred nastaviť čo ma každý lis robiť hoc aj počet nábojov pripadne počet koľko nabojov vyrobiť. Ja to však nemám na ovládanie lisu ale 4osoveho cnc. :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nic nie je zlozite, len pre niekoho bez backgroundu sa to moze zdat doslova nepredstavitelne, a preto som to zavesil sem, aby si kazdi mohol spravit aspon predstavu ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"