DIY

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

No ak by si si to dal niekde vytlacit vzhladom na aktualne ceny a cas tlace by to stalo cca okolo 150€ a viac podla obchodu. Odpocitaj rabaty a mas cca cenu ktoru ta to stoji spravit doma. Vsetko ale zalezi od kvality matrosu ktory pouzijes toho ake vyplnenie stien pouzijes a samozrejme aj rychlosti-kvality tlaciarne.

Ak zoberem ze novy stoji 450 tak je to vcelku stale dost zaujimava uspora.

Dokupis motor mikrospinac a mas to +- spravene ako celok.

PS to buchanie no mala miestnost a padalo to do plastovej krabice ale je jasne ze na lise to zdaleka takym tempom nepodava.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Tlieskam :!:
Podobné mám doma.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Občas sa nezadari....som si metódou DIY chcel spraviť nerezové omielacie medium....tak som si kúpil 1,2kg 1mm nerezového drôtu...je to asi 120m...akosi som vyrátal, že keď budú tie piny dlhé 7,5mm tak potrebujem nacvakat cca do 2000 kúskov a mám to za hodinou hotové.. :lol:
...tak cvakam hodinu, predlaktie rastie ( v duchu hesla, čo bolí, to rastie) a drôtu neubúda :? ....tak som sa zbadal, za na nacvakanie 1metra potrebujem nie 15 cvaknuti, ale 150.... :shock:
Kua kua, a to som riešil matematické olympiády....
M.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nepreháňaj, je to ani nie 135 cvaknutí na meter :twisted:

Holt, niekedy to nevyjde. Ja som sa včera tak začítal do knihy, že keď som si popri čítaní chcel namastiť suché ruky nejakým krémom, skončil som s plnou dlaňou lepidla na puzzle :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

mykymiki napísal:...tak som sa zbadal, za na nacvakanie 1metra potrebujem nie 15 cvaknuti, ale 150.... :shock:
Kua kua, a to som riešil matematické olympiády....
M.
Desatinná čiarka je občas sviňa :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

yarco napísal: Holt, niekedy to nevyjde. Ja som sa včera tak začítal do knihy, že keď som si popri čítaní chcel namastiť suché ruky nejakým krémom, skončil som s plnou dlaňou lepidla na puzzle :lol:
Trocha OT ale nedá mi to... Raz som tiež bol takto začítaný do knihy a šiel som umyť zuby popri tom... No miesto zubnej pasty som si na kefku fukol šampón... zistil som to asi až pol hodinu po umytí keď som mal furt neakú hnusnu pachuť v tlame :cry:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Tož keď sa chválime tiež som na pobavenie osadenstva pridal nejaké návody ako to nerobiť do témy čistiace, omieľacie a leštiace materiály. :lol:
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

pokus o naucenie lee collatoru podavat vsetky nabojnice jednym smerom
Prílohy
IMG_20180516_111610_HDR2.jpg
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

inak cena bullet feedera s cinskymi suciastkami vychadza tak na 20 eur aj s cenou materialu na tlac - tlaciaren ktora to zvladne vytlacit sa da kupit za 120 eciek. verzia s castami od daa 70-100 eur podla poctu pouzitych casti. pocas pouzivania ziadne klepanie nerusi kedze to podava iba v momente ked je lis v hornej uvrati a podal strelu.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

scelo by to nieco na 223. Najdrahsie asi vyjde matrica Mr. Bullet feeder.

Inak co sa tyka podavania nabojnic z Lee collatora jednym smerom, to mam vyriesene fcelku pragmaticky.
Samozrejme namontovane na Dillon XL650 skrze kus trubky :)

Na samotny collator som dole prisroboval vacsiu kovovu podlozku tak, aby kusok pretrcal nad otvormi pre padanie nabojnic. Navrch som pridal plastovu podlozku co sa pouziva na montaz calunenia. Ak je jedna nabojnica z 1000 ks hore dnom tak prehanam.

Z roboty to mas do Hovnbachu menej nez rannu cikpauzu, viac casu stravis tam ako cestou tam.
Prílohy
Leecollator.jpg
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

Na 223 podavanie striel? Tie podava ten isty vytlaceny podavac ako na luger len s inou doskou.

Ak na nabojnice tam staci vytlacit iny collator vrch a slape to na 100% spolahlivo a rychlo. Akurat dokoncujem elektricky podavac na pistolove aj puskove nabojnice
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Takze tlaciaren objednana. Kedze ma neuspokojuje kapacita nejakeho pidi collatora na strely prerobeneho na nabojnice, "nakreslil" (skor napisal) som si v OpenSCADe vlastny, s vacsimi rozmermi. Samozrejme, aj s doskou na podavanie nabojnic, ci uz malych pistolovych alebo malych puskovych. Kedze je to ratane skriptom, nie kreslene rucne, nie je problem zmenit rozmery a urobit dosky pre velke pistolove nabojnice a puskove nabojnice. Alebo zmensit rozmer na malu tlaciaren.

Od velkosti collatora na nabojnice sa odvija nutnost mat vacsiu tlaciaren, takze som siel rovno do 300x300x320 mm velkosti tlacovej dosky.

V priprave je uz aj plnicka zapalkovych trubic, bude to podla tohto vzoru:
https://www.youtube.com/watch?v=aD_Azu1JAJw&t=11s


Jedine co ma ser... irituje je cena matrice Mr. Bullet Feeder. Ako tak na to pozeram, princip je to vcelku primitivny, takze mozno zrecyklujem nevyuzitu prachovaciu matricu Lee a zahrdlenie na strely vykrutime z plechu.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Na ten zápalkovač budeš potrebovať viac šťastia ako rozumu. Inak to zahodíš rýchlo a kúpiš Frankford Arsenal. :lol:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

za pokus nic nedam, za kupnu vec dam vela :)

Na ten frankfurt arsenal tiez moc pozitivnych ohlasov nevidim, tudiz moze to byt len rovnako na nic :)

Cele je to zrejme skor o zvoleni spravneho motorceka a uzitocnej hmotnosti, ktora rozvibruje plnicku. Co uznavam, moze byt zabava "trafit sa".

Toz co, aspon sa naucim nieco nove a zistim kudy cesta nevede. Slovami Wericha, pokud nejde o zivot, jde o hovno :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"