DIY

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ta nadoba bude plnena tak raz za rok, viac vzduchu potrebovat nebudem. A preto tam nebudem dorabat ziadnu vypust. I koli tomu som ju chcel vnutorne ochranit proti kondenzatu farbou.
Max keby som potreboval chvilkovo zvysit objem kompresoroveho vzdusnika by som ju zapojil do systemu .
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nadoba kupena rakuskej vyroby minuleho storocia (96) v dobrom vonkajsom stave, tak idem na to.
Certifikovana na 30BAR, tak tych smiesnych 10 vydrzi dalsich 100 rokov.

Obrázok

Dnes sa mi podarilo uvolnit ventil, tak som ju vyplachol vodou a islo odtial dost ciernych casticiek.
Klasicka hrdza. Kaslem na nu necham ju vyschnut, skusim naplnit ozonom ci si neporadi so smradom a nebudem vobec riesit vnutorne osetrenie.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nedalo mi to :mrgreen:
Supol som tam liter technickeho, poriadne vyplachol a supol liter odhrdzovacu, ktory prave pracuje.
Potom to vysusim a fertig.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Po odhrdzovaci nahrej vo vodnom kupeli na 100C a drbni do vnutra vceli vosk, vytvori ti na povrchu vcelku odolnu vrstvu proti kondenzatu...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Zaujimave riesenie o ktorom sa mi ani nesnivalo, ale zatial planujem ist cestou steyera a kaslat na nu, nech ma prezije :-)

Odmastil som flasu, supol som tam liter odhrdzovacu a mal som v plane i elektroliticky to odhrdzit za pomoci Uhličitanu sodneho, ale s tou farbou a vydrzou flase mal steyer pravdu a nebudem to znasilnovat.
Vylejem odhrdzovac (na baze kyseliny fosforecnej 20%), len neviem ci ho tam necham zaschnut, alebo ho znova vyplachnem vodou. Co vy na to?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

hrdzave potapacske flase sa cistia nasypanim ocelovych guliciek a dlhym trasenim
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Rasto napísal:Zaujimave riesenie o ktorom sa mi ani nesnivalo, ale zatial planujem ist cestou steyera a kaslat na nu, nech ma prezije :-)

Odmastil som flasu, supol som tam liter odhrdzovacu a mal som v plane i elektroliticky to odhrdzit za pomoci Uhličitanu sodneho, ale s tou farbou a vydrzou flase mal steyer pravdu a nebudem to znasilnovat.
Vylejem odhrdzovac (na baze kyseliny fosforecnej 20%), len neviem ci ho tam necham zaschnut, alebo ho znova vyplachnem vodou. Co vy na to?
co pisu v navode na odhrdzovac? Oplach ci nechat uschnut?
Osobne som odrhdzovac nikdy nepouzil, vsetko pieskujem. Preto neviem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Bezoplachovy, ale ked tam bude kondenzat, tak neviem neviem a preto sa pytam skusenejsich ;-)
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Rasto napísal:Vylejem odhrdzovac (na baze kyseliny fosforecnej 20%), len neviem ci ho tam necham zaschnut, alebo ho znova vyplachnem vodou. Co vy na to?
Odpoved mas asi podnosom :-) kyselina + kov = oxidacia, nenechaj sa pomylit tym odhrdzenim. Ale v principe plati abakanovo pravidlo, ked nevies kam s konope skus manual (google) 8)

PS: uz vidim komentare na konope :mrgreen:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

po odhrdzeni sa flase oplachuju nepenivym detergentom , v najhorsom aj Jar , ale potom tu penu musis na viac krat vyplachnut destilkou , a na zaver cistym liehom

po tomto procese je flasa odhrdzena a cista , mozes do nej tlacit aj cisty kyslik a neblafne to
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roman, ale nam nejde o potapacsku flasu ale obycajnu flasu so stlacenym vzduchom na ofukovanie bordelu z pracovneho stolu :wink:
Ale i tak dik kazda rada dobra.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Takze dnes po cca tyzdni som vyplachoval flasu po posobeni iba litra odhrdzovaca a vazeni a mili co z toho islo som sa az divil :shock:
Cierne olupane kusy hrdze hrube 1-2mm a niektore i 1cm2, nebyt toho tenkeho vypustacieho hrdla, by odtial vypadavali ine kusy!
Jeden kus bol dokonca tak 5mm hruby vid foto + vela jemneho piesku.

Obrázok

Obrázok


Manual na upravu nielen flase na zvaranie (zajtra idem vysusit teplovzdusnou pistolou a zatahujem ventil spat)

http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? ... 2010011801
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa jurokraken »

chlapy date do toho vela euri aj tak to nebude ono. kupte nieco profy a mate pokoj. moj osobny nazor. j.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

J
Dal som do toho 10E za flasu a stary odhrdzovac z garaze, takze neboj bude to ono ;-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

daj tam par loziskovych guliciek a zatras, tu hrdzu von potom lahsie vysypes
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"