Homemade case feeder

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Homemade case feeder

Príspevok od používateľa Jean »

Uz dlhsi cas premyslam nad projektom "vyrobit si podavac nabojnic" k mojmu dillonu. Ako vecsina zvas tusi origo podavac je dost drahy cena sa pohybuje niekde medzi 250-300€. Existuju aj aftermarketove produkty kde sa cena pohybuje okolo 150-170€. Podavac sa da vyrobit skoro ku kazdemu "poloautomatickemu" lisu. Zariadenie je to vcelku primitivne a tak nechapem preco je cena tak vysoka...

Cele zariadenie sa sklada:

1. z nadoby jej rozmer je zavisly len od kapacity podovaca a vykonu motora.
2. motor - original motor je motor s prevodovkou ci uz AC alebo DC zalezi od vyrobcu s cca 5 ot/min. Rychlejsie motory by mohli mat problem s plynulou prevadzkou podavaca.
3. vypinac a mikroswitch - prve sluzi na zapinanie/vypinanie podavaca druhe na prerusenie prevadzky pokial je zasobnik nabojnic naplneny.
4. platna na bojnice, existuju 2 druhy plarni nabojnice v platni bud stoja alebo lezia

Princip cinnosti je extremne jednoduchy (gravitacia). Motor otaca platnou s rychlostou cca 5 otacok za minutu. Cely podavac je je nahnuty povedzme pod uhlom 45° co zabezpeci ze do platne padne nabojnica spravnou orientaciou nakolko pokial tam padne zlou orientaciou tak kvoli gravitacii vypadne a dalej to zabezpeci ze pri okienku cez ktore prepadavaju nabojnice bude maximalne jedna nabojnica (treba si uvedomit ze nabojnica je na strane zapalky podstatne tahsia ako na strane gulky). Okienko na vypadavanie nabojnic samozrejme musi byt umiesnene v hornej casti podavaca aby to cele takto fungovalo.

No a teraz k vlastnej realizacii/nakupu komponentov a pod...

Motor - zatial nemam, nasiel som niekolko vhodnych kuskov v USA. Original motor stoji cca 60USD ale vhodne motory sa daju kupit za ovela mensie peniaze cca do 10USD. Musim obehnut obchody u nas ci nieco vhodne nenajdem.

Vypinace su centove zalezitosti.

Platne - daju sa zakupit original za cca 40USD bez posty u nas presnu cenu neviem. Samozrejme da sa vyrobit doma a ako najvodnejsi material mi pripada plexisklo ktore sa lahko opracuje pritom je dostatocne pevne. Videl som platne aj z dreva ale toto mi moc vhodny material nepride. Platnu by som vyrabal asi nalezeto nakolko sa da pouzit pre "velke aj male" pistolove nabojnice a je jednoduchsie vyrobitelna.

Samotna nadoba - Mozne jednoducho pouzit hocico co ma valcovy tvar ci uz vyrobit z plechu, plastu, dreva .....

pre inspiraciu: Cena pokial som dobre zachytil bola pod 10USD :D
http://www.youtube.com/watch?v=JH-7d9IuVqY

TAK CO PUSTIME SA DO TOHO ? :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pekne si to zhrnul.
Mal som v plane si jeden spravit, pricom uz mam spravenu nadobu, zohnaty material a nakupene suciastky, len nemam cas a este k tomu je na ceste dillonacky original, takze bude este jednoduchsia vyroba kopirovanim :-)
Ale co si s istotou idem urobit je BULLET FEEDER.
Len podotknem jednoduchsie je spravit tanier s nabojnicami na stojaka, akurat budes potrebovat asi viacero tanierov, ale je to konicek tak to ber ako vyzvu :-)

PS jeden dillon tanier stoji 45E + postovne
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Motor uz mas nejaky ? Ja som nasiel niekolko ale ani jeden mi moc nevyhovuje orientaciou.

Tiez vidim vyhodu v taniery ktory drzi nabojnice nastojato ale je to ako som pisal narocnejsie na vyrobu.

Bullet feeder som tiez pozeral vcelku zaujimavo to mavaju riesene akurat je to komplikovanejsie na realizaciu.

toto tu mi pride ako najvhodnejsi ale ako si sa uz asi nepredava...
Obrázok

Este mi napadlo pouzit motor mozno zo stieracou gramofonu alebo nieco posobne....
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja mam podobny tomuto:
http://www.ebay.com/itm/37mm-12V-DC-6RP ... 3375ec10a7

Zakladne pravidlo, je motor nepretazovat.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Tak original ma takyto motor aspon podla nejakych info co som nasiel na nete: http://www.grainger.com/Grainger/DAYTON ... otor-3M098
Tento motor ma cca 20kg/cm. Ked hladam na ebay tak vecsina lacny motorov je slabsia.

Tento od graingeru mi pride az az dobry len ta cena.... Ale aj ked pozriem original dillon tak ho predavaju za 65USD

http://www.grainger.com/Grainger/DAYTON ... Pid=search
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

kup si 12V stieracovy a mal by ti stacit ;-)
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

No vsak som to pisal vysie len netusim kolko je otackovy myslim si ze to bude viac ako 5rpm. Objednal som jeden lacny nech mam nieco na bastenie. Uvidime co dojde :).
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Ja mam na svojom podavaci toto
http://www.kachliar.sk/shop/?53,motor-n ... 4099fcc008
je silny, pomaly, a ked sa mi nahodou zasekne v podavaci nabojnica tak automaticky zmeni motor smer otacania.
Ked som ho ja kupoval stal nejakych 1200Sk, tak skuste pohladat uvidite.

no, este som nasiel toto, len tam nie su parametre
http://www.kobres.sk/eshop/product_info ... ts_id=2921

vsetko ide vyrobit v pohode, akurat po skusenostiach s mojou vyrobou by som tanier kupil original a nebabral by som sa s vyrezavanim vlasneho.
Inac vsetko ide OK
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ten prvy motor je brutal drahy :) za tu cenu kupim uz hotovy podavac :). Ja som dnes stratil cas s cinanom. Vyrabaju motory ktore by sa dali na toto bez problemu pouzit cena okolo 12USD pri odbere 1000ks. Za jeden "vzorku" chcel 20 USD co by som tiez zaplati ale dalsich 25USD za DHL nie som ochotny zaplatit. Takze hladanie pokracuje :).
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Tak nasiel som motorcek vcelku by mal poskytovat vsetko co pozadujem. Je objednany uvidime co pride :D.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Mate nejaky tip z coho vyrobit telo ? Rozmyslam ze kupim nejaky "hrniec" alebo ho kompletne vyrobim...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kup si original tanier a podla toho si vyrobis telo.
Napr z hrubostenneho vedra na maltu ;-)
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Moze mi niekto zmerat priemer origo taniera a +- rozmer diery pre velke pistolove nabojnice ?

Motory dorazili takze sa pustam do stavby :D.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Keby si napisal pred par hodinami mal som ho v ruke, takto budes musiet pockat na moju odpoved par dni, ak sa nenajde niekto rychlejsi.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

:( tak to je teda skoda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"