308 win subsonic

Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

308 win subsonic

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Zdravim pani prebijaci..

Potreboval by som spravit 308win subsonic - 11,7g gula,poloplast "na kost"
par kusov na test a zbytok odber od 100ks.Ked bude dobra cena aj viac..

Na polovne ucely..

Neni to pre mna, je to pre kamarata polovnika ktory neni ako by som to povedal technicky zdatny: internet a ostatne veci su prenho spanielska dedina..

Kontakt a blizsie info poskytnem cez PM
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Natíska sa otázka , na čo je poľovníkovi SUBSONIC 308 ??
dej jeden jediný rozumný dôvod....
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

druhá otázka: kto bude riskovať a vyrábať bez Zbrojnej licencie inému náboje ??
Držiteľ ZP sk D, E môže prebíjať pre vlastnú potrebu, nie na predaj...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Dalsi problem je ze potrebujes stupanie hlavne 1:10 alebo maximalne 1:11 a treba ti tazku aspon 200 gr strelu
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Turbiak ak to chce na to na co myslim tak toho jelena pri krmelci na 50 m trafi s hocicim...
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Neviem naco su mu subsonic naboje..Asi ich raz vyskusal a chce dalsie..
Ak by mal niekto zaujem rad poskytnem kontakt na dotycneho cez PM..
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

No na co by ich asi chcel???? Mozes 2x hadat...
Na to aby to pouzil do zbrane s tlmicom. Inac to nema pri cal. 308 win. vyznam lebo extremne stracas vykon a presnost. Cize rozpravky o hladani spravneho naboja pre pusku vynechame.

Rada pre priatela /alebo pre teba/: pokial chcem experimentovat tymto smerom tak si dobre uvedomim co mi hrozi. Nasledne do toho netaham tretiu osobu ale kupim si nejaky lacny lis a sadu matric. A hlavne to "nevycapim" na verejne forum, lebo toto je presne tip prispevku ktori si pyta pozornost policie....
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Erebos: ak by to chcel na to co si myslis, takt to skor bude na diviaky, na jelena/srnu by mu stacila .22-ka a na strelbu do 100 metrov je presnost dostatocna.

No a dodam, vobec to nemusi byt kvoli tlmicu. Su reviry, napriklad v okoli Piestan je ich v horach vetsina, kde sa diviaky strielaju na 30-60 metrov. Tazky subsonic v .308 diviaka spolahlivo zlozi a nepodlieva. Takze nehladajte vsade to co tam nieje.
Naposledy upravil/-a cubitko v 12 Mar 2013, 13:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Co tu riesite hujoviny, berte to ako dalsiu vyzvu :roll:
Co je na tom zleho si prebijat naboje pre "vlastnu potrebu".
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Cubitko: toto je ta informacia , ktoru som napriklad ja ziadal tym padom nie je o com spekulovat. Je to odvovodnenie! Ale este sa opytam ako neznaly polovnych zakonov , nie je strelivo na lov nejak limitovane minimalnou dopadovou energiou ?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Cubitko prepac ale neviem si predstavit polovnika ktory bude lovit diviaka so subsonicom 308 win. Pokial zobereme klasicku 200 grs. strelu s ktorou sa subsonic robi /napr. Lapua/ a zobereme do uvahy max. rychlost cca 320 m/s tak mame ustovu energiu 664 J. Pokial bereme do uvahy ziadost zakladatela temy na strely 180 grs. tak pri rychlosti 320 m/s sme na ustovej energii cca 600J. Tieto vykony zodpovedaju vykonu 40 SW.
S tymto vykonom si neviem predstavit spolahlive zlozenie diviaka /ktory ako vieme je tvrdy na ranu/ na 60 metrov. Ja nespochybnujem ze takyto naboj moze diviaka zabit. Ale rozhodne to nema nic spolocne s polovnickou etikou a hlavne uvedeny naboj nesplna minimalnu pozadovanu energiu pre polovne ucely. Takze pokial niekto v tvojom okoli na diviaky pouziva 308 subsonic tak mu treba vysvetlit, ze veliky naboj ne vzdy znamena dostatocny vykon a trvam na tom ze 308 Win. Subsonic je na vykon prava polovnictva nevhodny - resp. zakazany.
Uvedene skutocnosti boli dovod mojich predchadzajucich reakcii...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Erebos: popravde neprepocital som si to , takze moja chyba.

Co sa tyka zlozenia svinky zo subsonicom... Tak bezne sa strielaju hlavne male svine do 30-80 kg, komu by sa chcelo strelit o 1 rano kanciska a potom sa s nim do 5 rano mordovat s rozoberanim. Na tieto prasiatka by ten subsonic bol uplne vhodny.

Dospeleho kanca so subsonicom teda jedine picnut za ucho, alebo medzi oci. :)
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

...co k tomu dodat..

Nemam zaujem sa zapajat/robit nelegalnu cinnost..
Pytal som sa v arese ci ich nespravia..nespravia,tak som sa opytal tu.(erebos - diky za info)
Toho kamarata dobre poznam a poznam aj jeho zbrane.. NEMA TLMIC a je zasadne proti nekalim praktikam.

Nevenujem sa tejto tematike, neviem posudit blizsie pouzitie streliva.

Moja sprava mala mat charakter normalneho legalneho dopytu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

W-H:
na tvoju spravu však neexistuje legálna odpoveď.
Držiteľ ZP sk. D alebo E môže prebíjať pre vlastnú potrebu.
Nikto okrem držiteľov Zbrojnej licencie na výrobu streliva nie je oprávnený legálne vyhovieť požiadavke Tvojho známeho, nech sú jeho pohnútky akokoľvek legálne.
Ak ťa odmietol Ares, osobne nevidím na SK inú legálnu možnosť než to, že si to známy prebije sám.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Roman..

JA VIEM!

Ako sorry ze som nenapisal: prebijac so zbrojnou licenciou..
Neskor som zistil ze ares ich nespravi lebo to nemaju vo svojom portfoliu..Nebudem dalej rozpisovat preco ich nespravi..To si hadam moze domysliet kazdy jeden..
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"