Výroba zápaliek

Jurci
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 4 months

Výroba zápaliek

Príspevok od používateľa Jurci »

Dnes som sa dostal k videu, kde si týpek z kusu hliníka a kapsle do detskej pištolky vyrába zápalku. Nedalo mi to a len pre tú srandu som to skúsil a zdá sa, že to funguje. Skúšal to niekto robiť? Je mi jasné, že na nejaké "ozajstné" prebíjanie to nieje asi moc vhodné a finančne je to zanedbateľná položka. Ale tá predstava, že som si to vyrobil sám a funguje to, je aspoň pre mňa na nezaplatenie :)

link na video :

http://www.youtube.com/watch?v=s6tOjtJJOD8

edit: videl som aj video kde telo záplaky urobil klepnutím plochým nástrojom na vnútornú stranu dna použitej zápalky a tým ju navrátil do pôvodného stavu. Skúsil som aj to a aj to fungovalo celkom pekne.

a ospravedlňujem sa, že názov témy nemá prvé Písmeno veľké podľa pravidiel fora...nezbadal som to...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

švabliky a kapsle fungovať môžu ale presnosť takých nabojov nebude asi najlepšia hoc môžeš skúsiť pomerať rýchlosť 10nabojov o koľko bude kolísať.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak niekedy dávnejšie cca 12m +/- nejaký mesiac ,sem rasto dával video ako si "pánko" vyrobil zápalku z použitej tak ako píšeš, akurát ju plnil sírou zo zápaliek .....


to bum ... berie sa to ako "núdzovka" :)
inspiring_poitras

Príspevok od používateľa inspiring_poitras »

pri € ktoré míňam na túto vášeň asi nie cena zápaliek ma zabije a čas potreby na výrobu to si račej zajdem nikde odmakať a kúpim si poradne :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"