.45 LC

Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

.45 LC

Príspevok od používateľa LtTT »

Westerňáci aké dávate navážky do .45LC ? Prebíja niekto tento kaliber s čiernym prachom ? Je nutné mazať strely ? Používate rovnakú navážku pre revolver aj pušku ?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

všeobecne: keď dáš BP tak "doplna" aby gula ležala na prachu / ak je gula olovená tak určite mazať (alox, alebo tuk do drážky)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak sa Ti ale zdá, že prachu by stačilo aj menej, dosypať krupicu alebo dať filcovú zátku. Nad čiernym prachom nesmie byť medzera, guľa musí sedieť!
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Všeobecne westerňáci prebíjajú z minimálnymi navážkami. Len tak, aby sa "guľka" vykotúlala von a zhodila poper. :lol:

Používa sa do oboch rovnaké strelivo. Ide hlavne o čo najrýchlejšie vypratanie striel na terč- akčná strelba

TT to je bydlisko?

Sem westerňáci moc nechodia. Ale bolo by vhodné skočiť s nimi na strelnicu a pokecať.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Prebíjal som pár .45LC s ACC ale neni to ono ;) chcel by som to trochu priblížiť "westernu" preto ten čierny prach. Je mi jasne že "cowboy loads" sú podstatne nižšie ale nevedel som ako to vyriešiť = dať nižšiu navážku a pritom mať nábojnicu "doplna" aby tam nebolo volne miesto. Ta krupica bude dobré riešenie, filc sa mi bude asi ťažšie hľadať ;)
Len sa mi nejak nechce ísť do X navážok metódou pokus omyl, preto som bol zvedavý či tu niekto neprebíja BP práve do .45LC. Nechcem to na súťaže ale len tak si podymiť na strelnici :roll:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ľahšie ako filc a krupica bude hlbšie zatlačiť strelu
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"