Prebijanie revolveroveho streliva 38/357 Magnum

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

floyd: tvoja negatívna skúsenosť ma prekvapuje, od aresa som vybúchal kýble eprx a nikdy žiaden problém, až na to že zdražel a za prachy čo pýta dostanem kvalitné lisované pomedené od talianov.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Mňa zas prekvapuje, že si doteraz nepostrehol problémy o ktorých som písal. Ja som mal nejaké strely .40, potom 7,65 Browning a .44 Magnum. Najhoršie boli jednoznačne 7,65 - podkalibrované, prepadali až na prach. Druhé najhoršie boli .40 - čo kus, to originálna hmotnosť. No a .44 mali tiež hmotnostné rozdiely, ale menej ako u .40 (asi to bola jedna séria). U všetkých striel kolísal priemer, takže vyžadovali kalibráciu. Dokopy som mal okolo 1000 striel, takže viac skúšať nepotrebujem. Ešte mám nejakých 500 ks na 7,62 Tokarev, som zvedavý, aké budú. Moje liate strely tiež hmotnostne kolíšu, ale o čosi menej a hlavne su zadarmo. Nechcem tu robiť Aresu zlé meno, ale postrehol som, že viacero ľudí z okolia má podobné skúsenosti.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

S ARES strelami som mal podobné skúsenosti (v minulosti), na mierenku sa nehodili. Ďalej však ARESy používam na dynamickú streľbu.
Tie pomedené talianské sa dajú kúpiť aj na Slovensku? Rád by som ich otestoval. (prípadne do SS) Ďakujem!
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

floyd: brával som od neho 122gr 9mm v kalibry .356, preventívne ich pretláčal cez .356 kaliber a nejaké rozdiely nebadal, žiadna cez kaliber neprepadla voľne, hmotnosť kolísala 0,6gr.. Podobne do 7,65br .313 stiahnuté na .311. 9mm sa ani pri rýchlosti 390m/s z g31 nestrhávali. Presnosť vzhľadom k medzikusu medzi kvérom a zemou uspokojivá. Ale vráťme sa k problému ktorým si túto diskusiu načal, som ochotný staviť obličku že s neskalibrovaným eprx aresom z dlhej HR pri spomenutej laborácii nastrieľaš lepšie jak tvojimi mikrodrážkami :lol:
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Obávam sa, že pokiaľ si vytriedim strely podľa hmotnosti na presnú streľbu, použijem gas check a skalibrujem ich, tak by si s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou prehral životne dôležitý orgán... Koniec koncov, keď mi príde zbraň od puškára, nič nám nebráni to vyskúšať, pokiaľ si niekde od TN, prípadne od BA. Aj keď od puškára mi už príde .357 Maximum, ale v zásade sa nič nemení, len hilzňa bude dlhšia a narastie rýchlosť a výkon. :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

No na gaschecky som zabudol :? stávku beriem späť :mrgreen: , viacmenej ale stále ostávam v pochybnostiach či tvoj problém poriešia, pri ústí sa ti olovo maže lebo v mikrodrážkach nie je dosť šmalcu aby vydržal mazať na 50cm, nejaký mm medeného pliešku na dne zabráni aby nedošlo k podfúknutiu a strhnutiu projektilu v maximálnom tlaku necelý cm od komory ( čo sa už tak pri tvojej laborácii ani bez GC nedeje ). Musíš vyskúšať sám, bo ja z ďalekého východu.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Střely s mikrodrážkami jsou daleko víc náchylné ke strhávání než střely s běžnými mazacími drážkami, GC má naopak (mimo jiné) zvyšovat odolnost proti strhávání.
Z toho usuzuju, že kokily ani střely s mikrodrážkami a se zádí připravenou pro montáž GC se nejspíš nevyrábějí, alespoň jsem nikdy žádnou takovou neviděl.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Nechcem Ta znervoznovat, ale asi usudzujes zle, nakolko dokonca aj origo vysokorychlostne puskove strely sa tak bezne vyrabaju:

http://www.ranchdogoutdoors.com/

A tu je este nieco z firemnej stranky Lee:

Lee Liquid Alox gives better accuracy because it eliminates leading. The lube coats the entire bullet like a thin jacket and dries to a soft, varnish-like finish that really clings. The dried coating does not degrade
gunpowder. Easy to apply; eliminates the need for sizing of most cast bullets. While it works well with all cast or swaged bullets better than any other lube, it works best with micro band bullets, which are designed for tumble lubing.

Mam skusenost s mnoho tisic strelami, ze doteraz to tak fungovalo...
Naposledy upravil/-a floyd v 10 Jún 2014, 09:47, upravené celkom 1 krát.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Máš pravdu, až když jsem dopsal předešlý příspěvek, právě na tyto střely jsem si vzpomněl. Ranch Dog Outdoors je malá rodinná, dnes už nefungující firma, která vyráběla tento druh střel.
Je možné, že se mýlím a že mikrodrážky spolu s GC budou fungovat, ale když se podíváš do Buffalo, Lymana, RCBS, SAECO a konečně i do LEE, v žádném katalogu nenajdeš kokily ani střely s mikrodrážkami spolu s GC, jedná se tedy o řešení mírně řečeno neobvyklé.
Co se Lee Liquid Aloxu týká, nechejme reklamě co jí patří a zabývejme se praktickými zkušenostmi. Znám dost lidí kteří jej úspěšně používají, jenže v nábojích laborovaných na menší výkon, převážně pro westernovou a terčovou střelbu. Dokonce jsem četl článek, kde si chlapík vyvíjel náboj 357 magnum do karabiny (kterou v USA používal k lovu divokých prasat), první střelu používal rovněž s mikrodrážkami (ale s pomalým prachem IMR4227) a doporučoval mazat ji 2x, jednou po kalibraci a podruhé až první vrstva Aloxu uschla. I přes dvojnásobné mazání psal o tom, že při rychlosti nad 1600 fps, tj. asi 488 m/s, se olovo ve vývrtu mazalo. Nejspíš proto hned v následující kapitole od těchto střel upustil a přešel na střely s GC mazané do jedné drážky.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Suhlasim. Strely strhavalo, lebo nepouzival GC. Prezradim Ti teraz zaujimavu vec. Do svojej pakovej opakovacky Marlin 1894 v .44 Magnum pouzivam bežne (vlastne vylucne) strely s GC mazane aloxom a dokonca bez mikrodrazok a nestrhava mi ich, pricom ine mazanie ako alox nepouźivam. Laborujem vzdy na maximalne vykony. :wink:
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Nějak se v tom zamotáváme. Snažím se říct, že střela s mikrodrážkami (ať už s GC nebo bez něj) je náchylnější ke strhnutí než stejná střela s širokou mazací drážkou a Ty zde jako zajímavost píšeš, že v 44 magnum používáš strely s GC mazane aloxom a dokonca bez mikrodrazok. Nějak tomu nerozumím.
Alox je sice určený pro mazání střel s mikrodrážkami a mazání jiných střel už je tak nějak navíc, ale zkušenosti ukazují, že i střely s běžnými mazacími drážkami namazané Aloxem jsou proti strhnutí odolnější než střely s mikrodrážkami a proto mě ta zajímavost nijak nepřekvapuje.
Občas v 20" pákovce 357 magnum používám střely mazané do drážek s doma vyrobenými GC, zatím jsem se bez zanesení vývrtu dostal kousek nad 600 m/s, ale předpokládám, že to snese ještě o dost víc. Zkoušky mi jdou velmi pomalu, můj největší problém totiž je dostat se na střelnici.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Suhlasim, ze sa zamotavame. Ja som tym chcel naznacit, ze mikrodrazkove strely, ktore su vyslovene specialne stavane na alox budu voci strhnutiu urcite odolnejsie ako strely ktore su stavane na mazanie do drazky ale su mazane iba aloxom. Co ma k tejto domnienke vedie??? No, iba to, ze inak by sa asi mikrodrazkove strely nevyrabali... Kedze nemam lis na mazanie do drazky (momentalne mi pripada zbytocny) mazem aloxom bez rozdielu oba typy striel a nikdy som sa so strhavanim nestretol (az na hore popisany pripad). Dokonca mam jeden typ striel na 9 mm Browning, ktory nema absolutne ziadne drazky (tie boli z povodnych kokil 9 mm Luger uplne odfrezovane), strely mazem aloxom a hlaven nezanasaju. No a teraz k jadru veci, preco sa domnievam, ze je mazanie do mikrodrazok kvalitativne lepsie ako mazanie do jednej drazky. U mikrodrazkovej strely je stycna plocha mazadla s hlavnou jednoducho vacsia. To, ze je v klasickej drazkovej strele 5x tolko mazadla nic nemeni na fakte, ze stycna plocha mazanej plochy takejto strely je mensia. Jednoducho mazadlo v hlbke ostava nevyuzite. Na obsiahnutie drazok aj poli by stacila aj vrstva o hrubke papiera, ale drazka je mnohonasobne hlbsia iba z dovodu, aby sa tam mazadlo udrzalo, nez strelu prebijem. No a kedze mi nestrhava klasicku GC strelu mazanu aloxom, o to mensi dovod mam domnievat sa, ze by mi strhavalo mikrodrazkovu GC strelu mazanu aloxom. To sa ale asi nikdy nedozviem, pretoze mam objednane klasicky drazkovane kokily .357 s GC (prave preto, ze nie su bezne k dispozicii mikrodrazkove, inak by som si samozrejme objednal tie). Pokial si z US streleckych stranok pamatam, Ranch Dog bol svojho casu velmi uspesny, ale majitel to nechal kvoli tomu, ze na to nemal cas a nie snad kvoli problemom s kvalitou systemu GC+mikrodrazka. Ked uz sme pri tom GC, ako sa Ti dari vyrabat si ich doma??? Ja som nad tym spekuloval tiez, ale k nicomu cenovo rozumnemu som sa nedopracoval. Inak tiez sa mi nedari dostat sa na strelnicu tolko, kolko by som chcel... :?

No a este aby som nezabudol, Lee robi tuto strelu: CTL312-160-2R. Jedna sa o 160 gn strelu do samopaloveho naboja s mikrodrazkami a gascheckom... Takze dam vediet, ako to chodi, mam doma par kil literiny a objednane kokily. Uz len zohnat lacne gas checky. :wink: Ak bude strela dokonale fungovat v samopale skusim ju aj na .308 Winchester.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

U mikrodrazkovej strely je stycna plocha mazadla s hlavnou jednoducho vacsia.
Ale to je přesně to, oč zde běží. O co je větší styčná plocha maziva s hlavní, o to je menší styčná plocha slitiny střely s hlavní. Jsou-li pak pole vývrtu zařezány místo do slitiny střely do maziva, je střela náchylnější ke stržení.
A na mazání do drážky nepotřebuješ speciální lis, je možné to udělat daleko jednodušeji http://www.youtube.com/watch?v=pjwjnLFT ... re=related
Asi nemá smysl abychom se dál přeli, až budeš mít pušku přerážovanou na 357 maximum, měly by střely létat podstatně rychleji a domnívám se, že nakonec budeš rád kokile s jednou mazací drážkou. Docela by mě to zajímalo a byl bych vděčný, kdybys pak o svých zkušenostech napsal.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Stale to potom nevysvetluje preco sa vyrabaju mikrodrazky a preco teda vyrobcovia nerobia len cisto drazkovane strely, kedze je to s nimi akoze "vzdy lepsie" nezavisle od pouziteho druhu mazania. Inak uvedeny sposob "panvicoveho mazania" poznam, skusal som, pekna prplacka, tu snahu radsej venujem priprave tatarskeho bifteku a cesnakovych hrianok a miesto toho namazem aloxom, lebo je 10x rychlejsie a aj pohodlnejsie. Ale inak mas pravdu, ze na moj vkus je tu popisaneho prilis vela teorie. Odskusam a podelim sa o skusenosti. Takze najblizsi projekt: .357 Maximum, klasicka trojdrazkova strela s GC (LEEC358-158-SWC), mazanie aloxom.

http://leeprecision.com/6-cavity-c358-158-swc.html

Pokial to nepojde (s cim ale po dobrych skusenostiach so strelami s gas checkom .44 Rem. Mag. v puske naozaj moc neratam), pouzijem mazanie do drazky + alox (co sa tyka samotnej drazky, tu mienim zaplnat ani nie tak kvoli mazaniu, ale skor kvoli aerodynamike). Pokial ani tak nedosiahnem presvedcive vysledky na 100 m, pojdem do poloplastov. S Aresom sa kvoli presnosti predbezne nemienim vobec obtazovat.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

domnievam sa ze streky s mikrodrazkou sa vyrabaju preto ze pri nich nieje potreba kalibracie a mazanie je rychle a jednoduche s aloxom. pri ostatnych typoch s jednou alebo viac drazkami je potreba kalibracie a mazania tuhym voskom a podobne. to vyzaduje aj viac vybavenia ako len pec a klieste... nato nema kazdy chut ani cas. myslim ze preto lee zacal tieto kokily predavat na rychle a lacne vyrabanie striel.

Mimochodom tie tvoje strely slapali v rugeri 4 palci 357 s roznymi prachmi velmi slusne. S 020 max podla tabuliek, D 036 max podla tabuliek a D037.1 max 12 grn. pozor ale s tou d037.1 niesu srandy. v stvorpalci mi to prsty neodtrhlo (miloval som ten kick) ale v dlhej hlavni sa mozu tlaky a priebeh horenia vyvijat inak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"