Prebijanie revolveroveho streliva 38/357 Magnum

Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Mohu Ti poradit ještě jednu věc, Elmer Keith, který byl s největší pravděpodobností otcem Tebou používané střely, ji škrtil podle délky náboje, jaký zrovna potřeboval, samozřejmě k tomu musel upravit i množství prachu.
Prílohy
357 Keith.jpg
357 Keith.jpg (33.36 KiB) 6429 zobrazení
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Doplnim jednu zaujimavost a popytam sa aj o radu, ak ma niekto skusenost.

S prachom Lovex S020 laborujem .357 Magnum celkom bezne, pri OAL= 39,6 mm, sypem 7,8 gn. Pouzivam dostatocne tvrdu strelu vlastnej vyroby z pneu zavazi 10,4 g/165 gn od LEE (TL358-158-SWC), kalibrovanu na .358 a mazanu Lee Liquid Aloxom v mikrodrazkach. Dovodom pre tuto laboraciu bola hlavne cena. Pokiaľ som strielal zo 6" revolveru Taurus 689, myslel som si, aku dokonalu laborku nemam, lebo s trosku poladenou spustou, na 25 m to je "stroj na desiny". :D Potom som si v tomto kalibri kupil pušku Harrington & Richardson, nabil moje strelivo a s prekvapenim som zistil, ze na 25 m je to rozhasene po celom terci ako z brokovnice a to este aj naplocho... :cry: Zatial som nemal cas patrat po pricine, ale domnievam sa, ze problem mohol nastat niekde tu (resp. sa moze jednat o kombinaciu problemov):

- Lovex S020 je pomerne rychly prach a pri strelbe z hlavne dlhej 50 cm vplyvom prilisnej akceleracie v poslednej tretine hlavne sa olovena strela strhne v drazkach, co potom zamedzi jej rotacii. Tomu by zodpovedal aj mierny nanos olova v tejto casti hlavne, aj ked ho tam nebolo naozaj vela (vystrelil som cca 20 nabojov). Je mozne, ze to chce pomalsi prach (napr. Acc. No. 9) , aby k akceleracii dochadzalo plynule a nie moc rychlo.

- zatial som nemeral vyvrt hlavne, ale chystam sa nou pretiahnut oloveny valcek. Pokial bude vysledok .358 a viac, asi mam podkalibrovanu strelu a potrebujem zvacsit o nejaku tu stotinu palca jej priemer a teda asi nekalibrovat.

- napriek tomu, ze na 6" revolver sa "pneu" olovo javi ako dostatocne tvrde, pre pusku je vdaka rychlostiam dosahovanym v dlhej hlavni asi stale mäkke... Takze na ceste mam momentalne kokily na tvarovo podobnu strelu, avsak s Gas Checkom.

Medzicasom som kupil dalsi revolver Ruger GP 100 so 6" hlavnou, som zvedavy, ako mu bude chutit moja stara laboracia. Ak ma niekto podobnu skusenost, dajte prosim vediet, ako ste to vyriesili.

Este by som rad doplnil, ze uvadzana laborka je sice mnou nespocetne krat vyskusana, ale bola laborovana podla vypoctu z Quick Load a teda kto sa ju rozhodne pouzit, kona tak na vlastne riziko! :!:
Naposledy upravil/-a floyd v 23 Máj 2014, 22:13, upravené celkom 1 krát.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

To asi ano, já dávám 4 grs prachu na kuli 150 grs. je to terčovka na western
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Lovex S020 je rýchly pištoľový a revolverový prach, podľa mňa nevhodný pre takú dlhú hlaveň, kde sa olovená strela zo závažíčka pri takej laborácii celkom určite strhne. Okrem toho - aj Acc No 9 je pištoľový prach a pri takomto kalibri by si sa asi mal pozrieť na dajaký ešte pomalší puškový (guľovnicový) prach.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Kall napísal:To asi ano, já dávám 4 grs prachu na kuli 150 grs. je to terčovka na western
Tak to ja laborujem aj .38 Special na vyssie vykony ako Ty .357 Mag. So strelou, ktoru som popisal vyssie a OAL 36,6 mm sypem 5,4 gn S020. Neviem, aka je Tvoja OAL, ale pokial sypes 4 gn v hilzni .357, predpokladam, ze to bude este o to slabsie. Kazdopadne mam krasny 6" tercovy revolver Rossi so skvelou spustou a mienim si tiez porobit taketo "caje" na tercovku, ale so strelou Wad Cutter. Cajova strelba je super aj v 7,62 Nagant (mam TOZ 36 - uplny cukrik).

Opät upozornujem, ze napriek tomu, ze som laborku niekolko 100x overil, jedna o vypocet QL a teda kto ju chce pouzit, kona tak na vlastne riziko! :!:
Naposledy upravil/-a floyd v 09 Jún 2014, 13:05, upravené celkom 2 krát.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Igrlik napísal:Lovex S020 je rýchly pištoľový a revolverový prach, podľa mňa nevhodný pre takú dlhú hlaveň, kde sa olovená strela zo závažíčka pri takej laborácii celkom určite strhne. Okrem toho - aj Acc No 9 je pištoľový prach a pri takomto kalibri by si sa asi mal pozrieť na dajaký ešte pomalší puškový (guľovnicový) prach.
To by potom v USA vsetci pouzivali puskove prachy do Lever Action zbrani pri Pb strelach, ale paradoxne je, ze to nikto nerobi a smelo pouzivaju pomale pistolove. Zatial som si ani nevsimol, ze by vyrobcovia vyrabali .357 Mag zvlast pre pusky a zvlast pre pistole. Ono to s tou rychlostou zas nebude take uplne hororove, myslim, ze ked naladujem Acc No. 9 a strelu s GC, pripadne pre zaciatok len S020 a strelu s GC, bude po probleme. Chystam sa na to, len cakam, kym sa mi vrati moja H&R od puskara...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Myslím že skôr bude problém v mazaní nie v rýchlosti prachu, ak by bol prirýchly strhne sa to ešte v nábehu, QL pri tvojej zostave počíta max. tlak 8,4mm po opustení hilzne. Skúsil by som pár nábojov nalaborovať s koláčikmi suchého mazania pod projektil.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Nánosy na konci hlavne: nestačí vosk. Treba viac mazať alebo použiť kvalitnejší.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

No, viac uz asi nenamazem, kedze sa jedna o strelu s mikrodrazkami a na mazanie pouzivam Lee Liquid Alox (ktoreho mimochodom davam pozehnane). Myslim, ze strela s Gas Checkom to poriesi... Mimochodom, co su to "koláčiky suchého mazania"??? O tom som este nepocul...
Naposledy upravil/-a floyd v 09 Jún 2014, 13:06, upravené celkom 1 krát.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Jasné, je to mikrodrážkami a Aloxom. Táto kombinácia si s dlhšou hlavňou a vyššou rýchlosťou veľmi nerozumie.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

floyd: používa sa pri čiernoprachových laboráciách .357. Do silikónovej formy na pečenie si vylej včelí vosk, cca 1-2 mm na výšku, nechaj vychladnúť a vzniklú platničku vyber z formy. Potom po rozhrdlení a nasypaní prachu do hilzne pritlač voskovú platničku o hilzňu aby sa do nej vykrojil "koláčik", nasaď projektil, zalisuj a zakrimpluj. Zmení sa ti objem hilzne tak treba rátať navýšenie tlakov a tiež treba po výstrele skontrolovať či neostávajú hrudy vosku v laufe, pri bezdymáku by mohlo dôjsť k problému bo sa budú správať jak prekážka v laufe.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Jo, teraz uz chapem, preco som o tom nevedel, ja som chlapec, co pouziva iba nitro... No, zaujimava rada, ale konkretne pre mna tazsie technicky vykonatelna, nakolko ked robis s nitro prachmi, mas ich na rozdiel od cierneho prachu len na dne, tzn., po naprachovani sa Ti nema na com "kolacik" udrzat a ak by aj drzal o steny, myslim, ze pritlak strely s bevel base spodkom (zošikmene okraje pre lepsi nabeh donabojnice) by ho rozdrvil a ulomky by aj tak napadali do prachu... Neskusal som to sice, ale myslim, ze by to tak dopadlo... Kazdoapdne dik za radu, zacal som na jej zaklade rozmyslat o tom, ako technicky vyriesit nanesenie "kolacika" za tepla na zadnu cast strely a mixnut vosk trebars s tukom, alebo vazelinou, aby to lepsie drzalo a mazalo... Aj ked neviem, ci potom maglajz vzniknuty vybuchom nebude zasierat hlaven a spomalovat horenie a v konecnom dosledku viest ku nekonzistentnym rychlostiam, co u cierneho prachu asi nikto neriesi... Dnes som volal s puskarom, moju pusku este ani nestihol vyzdvihnut z policie, takze experimentovanie sa mi casovo trosku pretiahne... :? Okrem toho koketujem s myslienkou, kupit hradla, aby som to pomeral. Kedze laborujem viac kalibrov a strely si lejem sam, zacina to uz byt nutnostou.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

7,8gr pri tvojej dĺžke náboja zaplní cca 90% priestoru takže veľa miesta neostane aby niekam vosk padal, navyše včelí vosk je lepivý tak ak budeš vykrajovať pri dostatočnom rozhrdlení a projektil ten koláčik bude tlačiť pred sebou do hilzne, je pravdepodobné že sa na spodok projektilu nalepí, otázne je či sa na neho nenalepí aj bezdymák a či nebudú kolísať rýchlosti, čiernoprachári riešia flegmatizáciu prachu kolečkom z kartónu medzi prach a mazanie. A na vazelínu alebo šmalec do vosku zabudni bo taká zmes bude bezdymák flegmatizovať. Imho je to prešliapavanie slepej cesty, nakúp eprx od aresa alebo pomedenky od taliana a máš po probléme.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

EPRX od ARESA je katastrofa, co seria to unikat, nadkalibrovane, podkalibrovane, nejake nesli osadit vobec, lebo prepadali cez hilznu az na prach, hmotnosti +/- autobus, par krat som mal, dakujem, nemusim. A pomedene, pripadne celoplaste ma tiez nelakaju, mna bavia moje vlastne strely a to nielen kvoli cene. Mr. Gas Check v spolupraci s Mr. Elmerom Keithom a Mr. Lee Liquid Aloxom to poriesia :wink:
Naposledy upravil/-a floyd v 09 Jún 2014, 13:09, upravené celkom 1 krát.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Vyriešil by to aj iný typ PB strely. So solídnou voskovacou drážkou a solídnym voskom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"