Žena: Zoraki906 vs revolver Smith-Wesson

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
elegant_borg

Žena: Zoraki906 vs revolver Smith-Wesson

Príspevok od používateľa elegant_borg »

Zdravicko pistolnici, kupujem plynovu pistol pre manzelku na obranu.
Nasiel som na tomto fore kopu uzitocnych rad a rozhodol som sa kupit ZORAKI 906.
Pri navsteve predajne my panko odporucil kupu revolvera z dovodu ze si nevie predstavit ako zena v stresovej situacii bude natahovat pistol.Tento argument sa zdal celkom rozumn.
Odporucal Smith wesson teraz som si neni isty ale tusim to bol Chiefs Special čierny, kal. 9mm cena tam bola cca110 €. ALE ZLAKOL SOM SA ZASE TOHO CO SOM CITAL NA TOMTO FORE A TO ZE :revolver ma uník plynu medzi hlavňou a bubienkom čo v konečnej fáze pri strelbe plynových nábojoch môže paralizovať aj teba.
Viete prosim poradit ci to hrozi aj pri tejto zbrani?????

Prosim poradte :(
Vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Toho by som sa nebál, nakoľko v strelive je ta dráždivá látka uložená vo forme kryštálikov. Na ,,plyn" sa premieňa až po určitom čase od opustenia hlavne, alebo možno už aj v hlavni. Medzi hlavňou a valcom je ešte priskoro.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

no a zvazil si aj kapacitu ? do valca revolveru za zmesti 5-6 nabojov ,zato do zasobnika aspon 10 /z 10timi sa dokaze prestrielat z hociakej situacie
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

Podľa mňa, pre ženu jednoznačne revolver, tiež súhlasím so spomenutou značkou čo sa týka spoľahlivosti, únik tlaku je podľa mňa zanedbateľný a priamo neohrozuje obrancu, čo sa týka kapacity, dve tri dobre mierené rany majú svoj účinok (tá žena nejde točiť akčný film, ale odvrátiť bezprostrednú hrozbu), v stresovej situácii jednoduché a intuitívne ovládanie takže jednoznačná voľba.
elegant_borg

Príspevok od používateľa elegant_borg »

electron: ano zvazoval som aj kapacitu, ale kedze je to pre manzelku potrebujem aby to bolo pre nu aj nositelne. zoraki906 je na 6 ,revolver 5-6 ranovy. Ako mne sa pacila strasne zoraki 914 kapacita:14+1. Ale ked ju manzelka drzala v rukach tak hned povedala ze nie a to bola este bez nabojov+velkost sa jej uz zdala moc. Nechcem aby sa kupil kanon, ktory bude odlozeny v skrini.

71Jany71 : Cital som temu : pistol ci revolver? a tam sa o tom pisalo. Viem, nie kazdy kto sem pise musi pisat pravdu, ale dost ma to odradilo od revolvera.Ide o to ze manzelka potrebuje plynovku na prechadzky s detmi kde by bol dost blby unik plynu.Ale zase ta ovladatelnost revolvera je podla mna dost velka vyhoda.


SKUSTE SA PROSIM VYJADRIT VIACERI..... POMOZETE

DAKUJEM
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Pištol môže nosiť s nábojom v komore. Revolver je väčší a ťažší a to nie je nič pre ženu. Naviac v revolverovom strelive 9mm Knall nie je taký široký výber a dostupnosť. Naopak v pištolovom strelive 9mm Pak je dostupnosť a výber ovela lepší. Nenapísal si výrobcu revolvera. Zoraki vyrába revolveri kompatibilné na použitie ako revolverového tak aj pištolového streliva v tom istom valci.

Edit: daj link o aký revolver to presne ide.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zoraki 906 je SA, teda ak má náboj v komore, musela by pred výstrelom natiahnuť kohút - myslíš, že si v strese spomenie resp. dokáže??? NIE!!! :roll:
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Iste, môžme sa tu hádať a argumentovať tromi otáznikmi a výkrčníkmi.
Ak bude nosiť 906ku mala by ju vedieť ovládať aj v strese, ak nie tak potom ten revolver, alebo 914ku.
Na 906 ľahšie natiahne kohút ako záver. Kohút môže natiahnuť nepozorovane pred blížiacim sa nebezpečenstvom jednou rukou v kabelke, alebo na opasku v puzdre pod odevom. Pri naťahovaní záveru si to neviem predstaviť.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Moja strielala aj z pistole, aj z revolvera. Ze treba najprv natiahnut zaver, to bola pre nu spanielska dedina. Potom som jej urobil zadrzku a dal jej to odstranit. NO CHANCE :roll: !!!
Potom skusila revolver a nevedela si to vynachvalit. Takze pre zenu jednoznacne revolver.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Ja som nosil 914 obtiahnutu a odistenu ale bavime sa o zenach/laikoch tak to berem. Ja som za kaser tak ci onak.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Kúp jej Zoraki R1 s 2,5 palcovou hlavňou. 6 nábojov je rovnako aj v 906 a ovládanie revolvera je pre ženu omnoho jednoduchšie. Vysvetliť ovládanie pištole je občas ťažke chlapovi, ženy v tom majú úplny chaos (česť výnimkám). Čo sa týka nosenia s nábojom v komore, absolútne zabudni. Plynovky-pištole nemajú žiadnú pádovu poistku a úderníky sú dlhšie ako ich komora, teda pri vypustenom kohúte ten priamo tlačí na zápalku. Revolvery majú poistný systém, je tam páka ktorá ak nieje stlačená spúšť je mimo úderníka a neprenesie impulz kohúta na úderník.
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

Sakra, bujny ma pravdu..Naboj bol v komore cca tyzden.. Mohlo by to pri pade "vystrelit"?
Prílohy
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Medzi hlavnou a valcom je unik tlaku a nie ucinnej latky.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To Lubo BA: Samozrejme, kľudne stačilo neopatrné hodenie na stôl... Závisí aj od tvrdosti zápalky, ale keď po týždni nesie takúto stopu, tak áno...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Spravil som nejaké fotečky Zoraki 906


Porovnanie dlžky úderníka a jeho komory
Obrázok

Náboj v komore, vidno trčiaci úderník, jeho predná čásť sa opiera o zápalku
Obrázok

Bez náboja v komore, úderník prednou časťou pretŕča do prázdnej nábojovej komory
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"