Plynová pištol Ekol špeciál 99

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eloquent_swirles

Plynová pištol Ekol špeciál 99

Príspevok od používateľa eloquent_swirles »

Čavte,mám plynovú pištol Ekol 99 chcem sa opýtať ako zvyknete čistiť plynovky a čo na nich čistíte . Ja som ju čistil raz a som dal dole záver poutieral som ho celý z vnútra a ak na pištoli všade kde bol olej tak som to poutieral a dal som tam všade na novo aj na úderník trochu . Ako čistíte hlaveň keď sú tam tie prepážky . Sprej mám ballistol .Ďakujem za radu :) a ešte sa chcem spýtať máte skúsenosti s týmito nábojmi ?
http://www.commando.sk/zbrane/plynovky/ ... .a.k.-50ks
http://www.commando.sk/zbrane/plynovky/ ... .a.k.-75ks
Nezasekáva ich pri prebíjaný ?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Peto15 napísal:aj na úderník trochu
Neviem ako pri plynovkách, ale u ostrých sa obvykle nemaže úderník ani priestor v ktorom pracuje. Resp. namazať a potom vytrieť do sucha, aby mastnota zbytočne neviazala nečistoty a nebrzdila ho.
eloquent_swirles

Príspevok od používateľa eloquent_swirles »

a ako čistíte hlaveň kedže sú tam tie prepážky a ničim sa to nedá prejst ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Prestriekni hlaveň balistolom, komoru vykefuj priloženou silonovou kefkou, prefúkni a vytri handričkou koľko dosiahneš. Podstatné je, aby nebola zahumusená komora. Na zvyšku samotnej hlavne moc nezáleží - jednak cez ňu ide akurát plyn či dym a tomu prípadná špina nevadí, a potom - je aj tak iba zo zinkozliatiny a teda nezhrdzavie! :lol:
Erik.K
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Erik.K »

Zdravím vás potreboval by som pomôcť. Mám Ekol 99 Special a nechce mi vyhadzovať nábojnice resp. Po každom výstrele ho musim ručne vybrať z komory. Za odpoveď vám ďakujem.
S pozdravom
Erik.K

PS: Zbraň som pravidelne čistil a bolo s vystrelených max 70-80 nábojov.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Zlomený vyhadzovač ? Alebo je tam vôbec nejaký ?
Ja som mal kedysi dávno plynovku Kimber a pri 50 výstreloch skončila jej životnosť , vylámali sa vodiace drážky v závere . Plynovky treba brať s rezervou , kedže sú vyrobené z "blata" ...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Plynovky majú dynamický záver. Na to, aby správne fungoval, musí byť v hlavni dostatočný tlak plynov zo spálenej streliviny. Aby sa to zabezpečilo, býva hlaveň "priškrtená" prepážkami, vložkami a podobne. Ich odstránením sa ruší samonabíjacia funkcia a menia sa na opakovačku...
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

Priolozena kefka k plynovkam je uplne k nicomu neprejde ani z jednej ani z druhej strany. Najlepsie je nastriekat olejom a nasledne vycistit vreckovkou, pripadne pri nedostupnejsich miestach usnymi tycinkami. Nasledne opat premazat. Slabym premazanim sa opotrebuvava najma prechod do hlavne plynovky kde poplasak naraza na spominanu oblast.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"