Aké typy streliva možno strielať z plynových pištolí kal.9mm

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
friendly_moser

Aké typy streliva možno strielať z plynových pištolí kal.9mm

Príspevok od používateľa friendly_moser »

zdravím som uplny zaciatocnik a chcem sa spýtať čo vsetko je mozme strielat z plynovych zbrani je mi jasne ze plynove naboje ale mna by zaujimalo ci aj slepe ktore sa tiez pouzivaju do ostrych zbrani. dakujem
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

mozes tam pchat toto vsetko - http://www.e-zbrane.sk/gasammo.htm

slepe naboje do ostrych su o par desatin milimetra hrubsie a nemusia to vobec do plynovky vojst, takze to ani neskusaj
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Skusal niekto strielat klasicke slepe naboje z plynovky? Teraz som zmeral nabojnicu PA Knall a ta ma sirku 9,46mm. Napadlo ma, ze tie do ostrej su dlhsie ale taky browning by teoreticky mohol sadnut.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zbrane a strelivo sú krajne nevhodným teritóriom na amatérske experimentovanie typu "...skúšal už niekto...?" Konštruktéri venujú nemalé úsilie tomu, aby konkrétna zbraň spoľahlivo fungovala s definovaným rámcom streliva. Akékoľvek excesy môžu skončiť veľmi nepríjemne, či už v nemocnici, alebo u OČTK. Vrelo nedoporučujem pokračovanie - ani diskusie na túto tému, ani overovania"...či to zafunguje?" Bez ohľadu na to, či ide "iba" o plynovku, alebo ostrú! :evil:
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Súhlasím s Igrlikom. Radšej ani neskúšať.

Typická vlastnosť nedržiteľov ZP je bezhlavé experimentovanie s čím príde hlavne, že je sranda a tajná túžba, čo keby náhodou som omylom vymyslel nejakú hračku, čo by fakt po výstrele aj niečo zasiahla a reku aj poriadnou šupou rovno. airsoft a vzduchovky sú pre škôlkárov, puberťák potrebuje rovno malé delo.

Obvyklé nápady a vtipy nedržiteľov ZP:

Vtip 1. Vložím do konca hlavne expanznej zbrane projektil a možno to tá nábojka aj vystrelí a možno aj trafím nejakú plechovku.

Vtip 2. Keby náhodou nefunguval vtip 1, skúsim tam strčiť niečo čo má v sebe viac prachu (napríklad slepý náboj z ostrej zbrane) a skúsim zopakovať vtip 1.

Vtip 3. Ak som prežil v zdraví Vtip 1 a Vtip 2, skúsim rovno prevŕtať plynovku/expanz a a napasovať do neho ostré strelivo (Zákony ma netrápia, oproti nehodám ma stráži duch svätý) Inak pri Vtipe 3, v roku 2004 som musel upozorniť príslušníka letištnej polície, že strkať spekanec 9mmmakarov do komory plynovky, ktorá má továrensky zablombovanú hlaveň, nemusí dobre dopadnúť. Takže aby som nekrivdil nedržiteľom ZP.

Vtip 4. Ten čo prežil všetky prechdázajúce vtipy, sa považuje za pokročilého vtipálka a skúša rovno napasovať .22LR do 5,5mm hlavne vzruchovky Slávia. Experiment je obvykle úspešný, olovko prestrelí dosku plota a včelička sa uhniezdi v susedovom psovi (V tom lepšom prípade, sused nebol doma.)

Vtip 5. Domáce tlmiče na vzduchovku, najlepšie prerobenú na .22LR. Ono tá "vec" už má hodne za sebou, a keď omylom spomalí projektil v hlavni prekážkou na konci...Juj, najbližšie slabé miesto takejto "hračky" je komoha, hups, vzduchovka komoru nemá, hups... výbuch je dost blízko tváre vtipálka.

Ak náhodou ešte niekto nevyskúšal vtipy 1 - 5 a v budúcnosti nechce už nikdy mať zbrojný preukaz a vie, že má dobré zdravotné, invalidné a celkové životné poistenie, je postupné skúšanie vtipov 1 - 5, ideálnou možnosťou ako sa z blízka zoznámiť s CPZ alebo rovno pohotovosťou najbližšej nemocnice. A keďže máme aj pozorné médiá, svojich 15 minút slávy isto v kriminovinách vtipálek dostane.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Tipicke, co som cakal ze. No nic, mozno napise niekto nezaujaty a nieco sa mozno aj dozviem.

Nemam potrebu nic z hlavne vystrelovat vy chytraci. Ale pacilo by sa keby po vystrele bolo pocut to krasne zacinkanie nabojnice. ZP nechystam, pretoze mam ine ( drahe) konicky tak aspon takto si raz za cas zasimulovat.

Viem, ze pre vacsinu drzitelov je to smiesne a podradne a preto by som poprosil, aby sa taki zdrzali komentarov.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Páni, prosím vás. Už ste Marinadovi vysvetlili prečo je blbosť to skúšať, ale načo zhadzovať človeka len preto, že sa opýtal na niečo, v čom skrátka nemá jasno? Myslíte, že keď v takomto tóne odpoviete človeku, tak si zoberie vaše rady aj k srdcu?

Tiež tak, ako má nás (držiteľov ZP a zbraní) verejnosť za psychopatov, nemusíme zas my robiť idiotov zo všetkých čo ZP a zbrane nemajú a ešte ich aj od akýchkoľvek náznakov záujmu o tému zbavovať.


A čo sa týka samotného experimentu: ja osobne som vlastne plynovku nikdy nedržal v ruke, ale podľa mňa väčší problém ako rozmery náboja bude to, že náboje do ostrých dávajú podstatne väčšie tlaky ako klasické plynovkové a ja si myslím, že plynovka to skrátka nemusí zniesť.

Čo sa týka zdravotných rizík: ak by si dodržal postup ako Mythbusters, t.z. bezpečný priestor mimo civilizácie, batistické sklo, vzdialenosť od zbrane a strielanie pomocou nejakej šnúrky na diaľku, tak si v pohode.

Čo sa týka právnych rizík: ak si chceš naozaj zastrielať aj s cinkaním nábojníc, fakt choď radšej na strelnicu.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Peterko : takto ma vypadat odpoved na urovni. Dakujem

Bussinesman : nestrapnuj sa prosim ta.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Peterko napísal:...
Tiež tak, ako má nás (držiteľov ZP a zbraní) verejnosť za psychopatov, nemusíme zas my robiť idiotov zo všetkých čo ZP a zbrane nemajú a ešte ich aj od akýchkoľvek náznakov záujmu o tému zbavovať.
...
Tu myslím nikto z nikoho idiota nerobí - pokiaľ sa do takejto pozície nenominuje niekto sám. Okrem toho - nemám také informácie, že by verejnosť pokladala napríklad Štefečekovú, Bartekovú, Gonciho za psychopatov... a Ty sa tak cítiš?
Peterko napísal:...
A čo sa týka samotného experimentu: ja osobne som vlastne plynovku nikdy nedržal v ruke, ale podľa mňa väčší problém ako rozmery náboja bude to, že náboje do ostrých dávajú podstatne väčšie tlaky ako klasické plynovkové a ja si myslím, že plynovka to skrátka nemusí zniesť.
...
Je to problém rozmerov náboja/nábojky a až potom aj tlakov, ako píšeš. V prvom rade - 9mm P.A.K. je rozmerovo úplne niekde inde ako 9x19/7,62x25mm Blank. Totiž v tejto sfére aj desatina milimetra je strašne veľa. Netuším, čo má byť to cinkanie nábojníc, ale vytrhnutý záver plynovky zarazený do úsmevu vyvolá úplne iný zvuk. :cry:
inspiring_wozniak

Príspevok od používateľa inspiring_wozniak »

No neviem kto chcel pchat naboje z ostrej kam nepatria... a pocut "cinkat" nabojnice :)

Peterko: Pedagogicky citlivy pristup je super ale ked chalan sa spyta blbost a potom sa este tvari urazene...no nedalo sa odolat :)
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Igrlik: prave tvoj prispevok bol podla mna celkom v pohode. To co som pisal sa tykalo skor tych 2 dalsich.

Urcite ze tam Lugera ani Makarov nenapcha, cize z technickeho hladiska to bude najvacsi problem. Ja som mal na mysli skor problem bepecnosti keby si to aj neviem ako upravil...

A jedna vec je, za co povazuje verejnost a media strelcov "olypijskych" disciplin a druha vec je postoj medii a verejna mienka napr. co sa tyka civilneho vlastnictva "utocnych" zbrani, dynamickych streleckych disciplin a nebodaj nosenia zbrane na sebaobranu.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Jedno je mi uz jasne. Bude tam viac prachu nez by zinkovy zaver vydrzal takze tu konci moj dotaz. Thx
Používateľov profilový obrázok
micromag
občasný prispievateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa micromag »

Z plynovky slepý nevystrelíš, buď sa tam nezmestí, alebo ak hej tak vystrelíš raz a potom tam niečo praskne, uletí, alebo sa zraníš. Pravdepodobne uletí hlaveň aj so záverom.
A naopak 9mm PAK do klasickej deviny sa nezmestí, do makarova (cz82) sa síce zmestí ale zasekne sa tam ako klin. Je problém ho vytiahnuť a tiež nemá dostatok tlaku aby dokázal obtiahnuť záver. Je tam dosť velký rozdiel v prachovej náplni a rozmeroch. Hawk.

http://micromag.galerie.cz/#84414827

http://micromag.galerie.cz/#84414822

http://micromag.galerie.cz/#84415120

http://micromag.galerie.cz/#84415124
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"