Pre všetkých "antiplynovkároch"

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Panko si zbytocne narobil problemy. Vela ludi si stale mysli, ze ked sa jedna o plynovu zbran, tak si mozu strielat a mierit na koho chcu.
friendly_austin

Príspevok od používateľa friendly_austin »

No dotyčný očividne nepochopil načo plynová zbraň má slúžiť. Mal šťastie, že tam v tom čase nebol nejaký majiteľ ostrej zbrane, inak by to pre neho skončilo omnoho horšie. Plynová pištoľ je dobrá vec na obranu ale treba k nej pristupovať zodpovedne. Predsa len je to strelná zbraň aj keď ,,len,, kategórie D. Rozhodne by som sa stým nikomu nevyhrážal. Po prvé je to trestný čin a za druhé je to trápne zvyšovať si takto ego...
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

pre vsetkych co by zaujimali testy plynoviek s roznymi naplnami v nabojoch priamo na ludoch v simulacii situacii treba si popozerat ruske videa tam je toho viac nez dost . rusi sa proste s tym nekaslu a testuju to v pohybe a zapale boja . inak na jednom videu ktore tu zavesim hned co budem pri pc je aj porovnanie s ucinnostou a pouzitelnostou v realnej situacii s oc sprejmi . mozem povedat ze tolko ospevovana tekuta strela totalne pohorela oproti rozprasovacu nakolko bola uplne neucinna koli tomu ze sa s nou nevedeli v zapale boja trafit . aj tak z toho vysla plynovka ako najeefektivnejsia moznost ked tqm bol napchay pv 120 mg . a
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

No veru pridaj dake videa. Rad by som si pozrel.
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to marinada

napriklad si daj youtube a do vyhladavaca napis v8282 hned druhe video v poradi by malo mat dlzku 06:24 zaujimava reportaze celkom . skus pozret .
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

ja vám neviem chlapi. osobne som nikdy neprišiel na chuť nosiť plynovku na obranu. jednu vlastním a na silvestra by to chcelo lepšie svetlice, ako tú klasiku. iné jej praktické využitie nevidím.
respektíve sa dá použiť ako ťažítko, alebo na hádzanie. pri určitej vzdialenosti je proste na nič. tak ako je fakt že na vzdialenosť menej ako 5m je nebezpečnejšou zbraňou nôž ako ostrá zbraň, tak by si mali plynovkári uvedomiť že zhruba na tú istú vzdialenosť útok proste nezastane. kým sa plyn prejaví, stále môžete prísť k nepeknému úrazu.
ďalší aspekt je, že ostrú môže mať niekto úplne mimo a bude jednať v zmysle NO alebo KN.
ale najhoršie pre vás je, že si chlapci neuvedomujete dôsledky z toho že nepoznáte zákon o zbraniach a strelive. pretože aj použitie plynovky v rámci obrany by ste mali hlásiť na PZ. v opačnom prípade sa poučený agresor môže ozvať že ste ho napadli plynovou zbraňou. a právne dôsledky budú škaredé.
úprimne, lepšia kombinácia na obranu mi príde teleskop a slzák. trošku navoňať, potom rana cez nohu a rýchly taktický odchod do bezpečia. na plynovku už pár ludí doplatilo. niekto nepekným úrazom a krádežou plynovky, niekto podmienkou alebo basou, niekto životom. myslím že to už bude lepší prekusný derringer na obranu, ako plynovka. rovnako od 18 rokov, síce nie tak presvedčivý vzhlad a obmedzená kadencia, ale ten efekt pri použití neporovnatelný ( perkusného derringera skutočne pár ludí nosí ).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

crossbowhunter napísal:na plynovku už pár ludí doplatilo ... niekto podmienkou alebo basou, niekto životom.
Boli by aj konkrétne prípady?
Pokiaľ možno také, ktoré by s určitou pravdepodobnosťou mohli dopadnúť inak, ak by v nich namiesto plynovky vystupovala ostrá zbraň.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

jeden spomínaný bol už priamo v tomto vlákne. vlámačka, chlapík nabehol s plynovkou a skončil rozstrielaný. to je úplne ideálny príklad.
ak opomenieme legálnosť a oprávnené použitie plynovky, potom je podobných prípadov dosť :
http://www.express.co.uk/news/uk/443289 ... uffocation
stačí trošku pogoogliť. predpokladám že teraz príde tá časť že to nebolo u nás, že to bol magor, že sa to tak nemá a podobne.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Podla mna je plynovka dobra na zastrasenie ako kazda ina zbran. Rozdiel je len v tom, ze plynovkou nemozes svoje hrozby aj skutocne naplnit, takze ti po hrozbe/vystrele ostava cakat ci sa utocnik zlakne alebo radsej hned utekat a spoliehat sa, ze za tebou nikto nepobezi.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

...obranca sa bráni a nezastrašuje útočníka myslím...
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Preco by som nemohol zastrasit utocnika aby upustil od svojho protipravneho konania (napadnutie inej osoby, kradez, poskodzovanie cudzej veci ...)? Netahajme sa za slovicka.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

môžeš zastrašiť, ale tie hrozby nemôžeš zrealizovať? lebo možno bude na drogách, možno opitý a podobne. áno je šanca že hrozba padne na úrodnú pôdu, ale ak nie? čo potom? aj po zásahu z plynovky je niekolko sekúnd kedy útok proste trvá. za tých pár sekúnd môžeš prísť k nepeknému úrazu, alebo smrti. v tomto má strelná zbraň navrch, pretože sa na nič nehrá a jej efekt je účinnejší. aj .22lr urobí viac ako slzák, to je proste fakt. napríklad aj ten príklad čo som dal. ok plynovku použil lupič, ale našiel sa človek ktorý na neho aj tak zaútočil. čo ak to bude opačne a lupič by sa bránil a hrozba zbraňou ktorá bola aj v tomto prípade by bola neúčinná?
je príliš mnoho možností, ale úprimne môj názor je že plynovka viac uškodí ako pomôže práve preto že sa hrá na niečo čím nie je a nikdy to nemôže plnohodnotne nahradiť. na druhú stranu bude na obranu vhodnejšia ako napríklad nôž.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

plne s tebou suhlasim crossbowhunter.
Kazda zbran ma svoje pouzitie. Prirovnal by som to k vojenskej polnej vybave. Je tam noz/bodak, lopatka, kratka gulova zbran, dlha gulova/brokova zbran. Proste su situacie, ktore nevyzaduju pouzitie smrtiacej sily, ale spoliehat sa na to, ze utocnika vyradim plynom je velmi odvazne.
Preto radim vystrelit a utekat.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Mna skor bude trapit, ak si utocnik bude mysliet ze moja 9mm GP P1 je plynovka a namiesto rozumneho uteku bude postupovat smerom kumne ...
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Zlomizub hovoríš mi Z duše. Preto treba tasit len S tým že si ochotný aj vystreliť. Alebo mu kverom aspoň jednu natiahnuť :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"