Pre všetkých "antiplynovkároch"

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
friendly_golick

Pre všetkých "antiplynovkároch"

Príspevok od používateľa friendly_golick »

Niektorý tu opisujete plynovky akoby to bolo niečo úplne na hovno. To iba dokazuje váš amaterizmus a namyslenosť typu "ja mám zbrojný pas všetko ostatné je na nič". Ale si láskavo uvedomte, že nie každý dostane zbrojný pas A (nie sme každý živnostník, alebo zazobanec). Lenže správne použitá plynovka paralizuje útočnika aj zo strelnou zbraňou. Uznávam že by namali byť tak ľahko dostupné a mali by podliehať aspoň ohlasovacej povinnosti. Pretože aj mna serú tý gangstri so šltovkami na krivo a mávajú s tými pištolami ako k***ti. Lenže pri plynovke platí jedná dôležitá zásada ktorú mnohý ani nepoznajú a to: Ak už plynovku na niekoho vytiahnem, tak už pri vyberaní z púzdra ju odisťujem a hneď strielam. S plynovku sa NEVYHRÁŽA. Lebo môže prekvapiť aj ten od koho by sme strelnú zbraň nečakali. Osobne tiež nenavidím všetkých tých pochváľkároch-pozri akú mám pištoľ a dám ta dole a pod. vyhrážky s plynovkami. Ak má niekto plynovku je dobré ak o tom vie čo najmenej ludí!!! Inač je to super vec na plašenie vtákoch a strelbu svetlic :-D.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

centrino2400 napísal: Ak už plynovku na niekoho vytiahnem, tak už pri vyberaní z púzdra ju odisťujem a hneď strielam.
OK, ale predtým si ešte over, ktorým smerom fúka vietor, aby si neparalyzoval sám seba :lol:
centrino2400 napísal: Inač je to super vec na plašenie vtákoch a strelbu svetlic .
S poslednou vetou sa nedá inak, iba súhlasiť :wink:
friendly_golick

Príspevok od používateľa friendly_golick »

No s tým vetrom mám sam aj neprijemnú skusenosť ale tak vieš to ide o tom že veľa ľudí ma plynovku a nevie s nou robiť... na druhu stranu večšinou sa branime v zašitých uličkách alebo v hustých parkov a tam málokedy fúka.... Jednoducho strel a uteč... moja zasada keď strielam nonivamid....
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

hit and run je fajn taktika, ale nie vždy použitelná. Čo keď budeš mať už zranenú dolnú končatinu, alebo si obklúčený? V sebeobrannej situacii nemáš čas riešiť počasie...či prší, aký vietor fúka, to má riešiť sniper :wink:
friendly_golick

Príspevok od používateľa friendly_golick »

no a preto nosim u seba buď teleskop alebo boxer :-D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ked uz sme pri tom porovnavani, aku zasadnu vyhodu ma plynovka oproti niektorej variante spreja?

Ak si odmyslim faktor machrovania a radost z technickej hracky, na strane spreja vidim tieto prednosti:
- porovnatelny dosah, hlavne JET a FOAM (tenky prud a pena)
- mensi, lahsi, lacnejsi, nenapadnejsi
- ciastocne pouzitelny aj ako hrozba (kto by chcel mat OC v ociach alebo nose?)
- minimalna sanca pomylit si ho s ostrou zbranou
Naposledy upravil/-a yarco v 16 Feb 2009, 08:56, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

no ja som bol miule u puškára a plynovkáry mali asi deň... za ten čas tam prišli asi dvaja chlapci spoza gatí vytasili pištolku a zháňali nejaké veci na to .. kua riskujú chlpaci..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

yarco: 100%ny suhlas, moj nazor je uplne rovnaky.

V porovnani s kvalitnymi sprejmi maju plynovky podla mna len nevyhody, pricom ta moznost pomylit si ju s ostrou zbranou je jedna z najpodstatnejsich.

Dost dobre nerozumiem podstate tohto prispevku - sam autor hned o par tem nizsie sam na sebe demonstruje ake su niektore plynove naboje neefektivne a neucinne, a v tejto teme zasa na uvod pise dost silnymi slovami ze plynovky su podcenovane, a ze plynovkou sa nevyhraza/s plynovkou by sa malo okamzite po taseni strielat' :?: :roll:

Neviem neviem, ja osobne byt svedkom takejto sceny - nejaka roztrzka medzi par ludmi sa niekde v parku alebo na parkovisku... zrazu jeden z nich tasi zbran a bez varovania striela... tak moj prvotny dojem je ze agresorom je on...

A o tom ci "správne použitá plynovka paralizuje útočnika aj zo strelnou zbraňou" osobne dost silne pochybujem, stal som uz na oboch stranach spreja aj plynovky (v ramci treningu), ale aj ked som kaslal a slzil ostosest mat v ruke ostru tak minimalne podvedome sa v smere utoku strielat stale dalo, cize nie je 'paralizacia' ako 'paralyzacia'. A ano, nie kazdy ma 'A-cko' (a nie len 'zivnostnici a zazobanci', heh), a su situacie v ktorych sa treba branit cimkolvek co je dostupne, vratane plynovky, ale naozaj si nemyslim ze je dobry napad tahat plynovku na pachosa ozbrojeneho ostrou...


centrino: Skus ked tak svoj nazor upresnit, mozno som niecomu z toho co si napisal dobre neporozumel, ale v tej forme ako to bolo uvedene to 'antiplynovkarom' skor nahrava na smec :wink: :)


Gunslinger
friendly_golick

Príspevok od používateľa friendly_golick »

no neviem či sa profi vojak alebo čo ale mna osobne nonivamid dostal hneď do kolien a otvorenie očí bolo jednoducho nemožné... beriem že cez CS sprej sa očí v rámci slzenia dajú otvoriť ale silne pochybujem že cez nonivamid. Pozri si na youtube videa s nonivamidom a pochopíš... . Ale ak by proti tebe niekto vytiahol automaticku plynovku a vysolil proti tebe 25 PVčok nevie neviem či by si bol moc aktívny na čo i len vytazenie svojej zbraňe a nie to ešte z nej vystreliť. Ja osobne by som s PV v xichte určiť netasil skutočnú. Myslíš že by ten s plynovku čakal kedy ty vystrelíš? Ak si už dostal s plynovkou tak určiťe vieš že sa ten plyn aj rýchlo stráca. V takejt situacií si myslím že by si mohol byť zastrelený aj vlastnou zbraňov.

A ešte niečo. Osobne si neviem predstaviť duel 2 zodpovedných ludí zbraň vs. plynovka. Ak ste čítaly zákon o zbranich a strelive tak majiteľ strelnej zbrane by ju mal nosiť schovanú a nemôže sa nou vyhrážať..... tak neviem prečo by mala vôbec vzniktuť sitácia kde by bol nútený človeks plynovkou nutený strielať na človeka zo strelnou zbraňou. Veď v takomto prípade je agresor ten zo zbraňou...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

stale som nepochopil o čom sa tu točí :) nikto ti tvoju plynovku neberie.. nos si ju .. len sa ti tu snazia všetci povedať, že veľmi riskuješ .. toď vsjo..
eager_napier

Príspevok od používateľa eager_napier »

Myslím ze ak mám vytiahnuť plynovku a hneď strielať tak je určite lepší kaser, je to obratnejšie a menej nápadné a útočník sa ani nestihne pripraviť. Plynovka mi príde ako kaser v pištolovom tvare.

Ale zase keby na mňa niekto vytiahol plynovku- ako zistím že je to plynovka? tak by som radšej robil čo hovorí, lebo vždy je tam to riziko že to plynovka nieje. Aj keby som mal zbraň, tak by som ju asi nevytiahol keby na mňa niekto mieril.



Ale tiež dôležitá vec je, či ju vytiahne nejaký mládenček alebo romale alebo 30 ročný chlap.

Nikdy sa nedá vedieť čo je to zač, mám sa útočníka spytať : " Vieš čo? Strel do tej značky nech vidím či je riadna alebo je to len plyn!"


Hovoríte, že by ste takého plynovkára zložili, lenže odvážite sa vytiahnuť zbraň keď na vás niekto mieri? Plynovky by mali byť asi zafarbené oranžovou farbou ako je to pri airsoftkách v usa.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Neviem ale ty si si asi nevsimol ze tu riesime stale v roznych temach pravy okamzik, kedy vystrelit. Myslim ze namierena zbran aka kolwek tuto vaznu dilemu riesi. Budem vahat asi vzdy, ale akomile zbadam nieco ako zbran u protivnika uz som vahat prestal. A to vazne pochybujem, ze by som v tej situacii vobec vedel myslet nie to este vahat. Ini machry uplne skratovali v takejto situacii. Takze nieco co ako zbran vyzera ale zbran to nie je vystavuje uzivatela vaznemu riziku.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

centrino: Nech uz pouzijes akykolvek plyn, akonahle vytasis zbran utocnik pravdepodobne nebude cakat otoceny celom k tebe s usmevom na tvari (ako je to zvycajne na videach kde sa plynovky testuju), ale mozes cakat ze sa instinktivne zacne otacat na utek (a podvedome pravdepodobne privrie oci a zadrzi dych - to bezny clovek urobi podvedome bez ohladu na to ci by si na neho strielal z plynovky alebo ostrej), cize ucinok moze ale aj nemusi byt zdaleka taky ako cakas. Navyse je lahko mozne ze utocnik bude pod vplyvom alkoholu alebo navykovych latok/drog, a k tomu nadupany adrenalinom, a v tom pripade ucinok tiez rapidne klesa...

centrino2400 napísal:...ak by proti tebe niekto vytiahol automaticku plynovku a vysolil proti tebe 25 PVčok...
Automatickych plynoviek na 25 ran moc nepoznam (okrem EKOL a ATAK, ktore nie su moc spolahlive), navyse nosit pri sebe pistol alebo kopiu UZI s dlhym zasobnikom nie je moc prakticke a len tazko ju nenapadne schovas alebo vytasis. Tych 25 ran vysypes za sekundu aj cosi, a oblak plynu ktory tym vytvoris odrovna utocnika rovnako ako aj teba (a x nevinnych okoloiducich/okolostojacich). A ak utocnik nebude sam, ale bude mat naokolo komplicov (ktori davaju pozor ci niekto nejde, atd.), nebudes zrovna v zavideniahodnej situacii.
centrino2400 napísal:Myslíš že by ten s plynovku čakal kedy ty vystrelíš?
Ak mas na mysli situaciu utocnik s vytiahnutou plynovkou a obranca so skrytou ostrou, ak by som si na 100% nebol isty ze sa jedna o plynovku (co sa da hlavne potme len velmi tazko) netasil by som ale hodil by som mu penazenku ($$$ maju urcite mensiu hodnotu nez zdravie/zivot, navyse by v tej penazenke pravdepodobne aj tak toho moc nenasiel :lol: Co by ale robil utocnik/lupic potom ? Zoberie penazenku a odchadza/uteka... Lenze aj ked sa uz nejedna o NO, v ramci zakona a KN ma obranca stale moznost ostru vytasit a pouzit ju na zastavenie lupica :!:

Ak by to ale bola situacia kde nejde o lupez, a myslel by som si ze mne alebo niekomu kto je so mnou hrozi naozaj vazne nebezpecie, pouzil by som standardny obranny ustup - bleskovo ustupujes otoceny bokom pod 45 uhlom (mensia sanca ze sa potknes, z bocneho profilu predstavujes mensi terc, pohybujes sa do strany cize je tazsie ta trafit, atd.), jednou rukou tasis zbran a strielas a druhou drzis/tlacis chranenu osobu vedla seba (tak aby si ju pri ustupe kryl svojim telom). V takejto situacii je to uz o tom kto je lepsi/rychlejsi/presnejsi strelec, a samozrejme ak utocnik ma len plynovku tak ma dost velku smolu...

centrino2400 napísal:Ak ste čítaly zákon o zbranich a strelive tak majiteľ strelnej zbrane by ju mal nosiť schovanú a nemôže sa nou vyhrážať..... tak neviem prečo by mala vôbec vzniktuť sitácia kde by bol nútený človeks plynovkou nutený strielať na človeka zo strelnou zbraňou. Veď v takomto prípade je agresor ten zo zbraňou...
Tuna sa trochu mylis, pozri si zakon este raz (pripadne precitaj prispevky tu na fore ktore sa tohto tykaju) a zistis ze medzi pouzitim ostrej a plynovky nie je takyto rozdiel - vobec neplati ze plynovku mozes nosit viditelne a mozes sa nou vyhrazat... rovnako ako neplati ze ostrou najskor musis dat varovny vystrel a s plynovkou nie, atd.

Preto som ti aj pisal ze ak by si sa chcel branit tak ako si napisal v uvode tejto temy - 'pri vyberaní z púzdra ju odisťujem a hneď strielam. S plynovku sa NEVYHRÁŽA' - pre nahodneho okoloiduceho budes za agresora ty... (a ak tym okoloiducim je majitel ZP s ostrou pri sebe, nejaky SBSkar, alebo prislusnik PZ, moze to pre teba skoncit dost zle, pretoze nebudes mat cas vysvetlovat kto je kto).



Gunslinger
friendly_golick

Príspevok od používateľa friendly_golick »

všetci tu riešite problem že z plynovku ma zastrelí niekto další z pištolu ale to vás zastrelí aj zo skutočnou zbraňou. a riešite tu 100 prípadov čo ak... komu sa niečo také stalo v reálnom živote?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

opytaj sa skemra co na neho vytiahli.. A co na neho vytiaho on.
S plynovkou sa hraj na gangstra medzi 12 rocnymi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"