My Walther Brothers

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
Používateľov profilový obrázok
milko
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa milko »

Happy new year
S Waltríka vystrielana stovka,a iba jeden zasek aj to asi zle prebitie,municia Walther/Umarex - v zasobniku vzdy 10 nabojnic,ou f**k to bol rambajs :D
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Nasiel som zaujimave video tykajuce sa spolahlivosti noveho Walthera P22Q P.A.K.
Prehnali nou 1000 umarex nabojov za sebou.
http://www.youtube.com/watch?v=H9shXpiDPS0
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

parada, hned prvy zasobnik zasek, dakujem, neprosim...
haha no v tretej minute ked sa mu rozpadol zaver tak som to vypol :D
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

No zbohom, vsak furt robila problemy. A ten vypadnuty zaver, to je extrem :D . Videl som uz viac videii kde waltre mali nemale problemy. Aj ta PK380 co ma vacsinu casti z kovu. To iste. Nakoniec sa ukaze, ze turci to vedia lepsie.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ja som celkom prekvapeny z tej nespolahlivosti. Mam P22 P.A.K uz cca 3-4 roky a sice mam vystrielanych len nieco okolo 100 nabojov NIKDY som nemal problem. Ani jeden jediny zasek alebo ine zlyhanie. Najskor som pouzival wadie blank naboje, teraz G.F.L. Jediny rozdiel robim mozno v tom ze zbran cistim pravidelne (a to aj ked z nej nebolo vystrelene) minimalne raz za mesiac. Pri noseni sa v nej uklada prach a necistoty, ktore mozu sposobit zlyhanie.
K tomu videu by som dodal len tolko, ze podla mojho nazoru ta zbran nezniesla to teplo a mozno nanosy prachu po par stovkach vystrelov. Prekvapujuce bolo skor zlyhanie na zaciatku.

V tomto videu sa napriklad rozpadne cca po 1000 nabojoch aj originalny Glock 19, pretoze sa mu roztavi oska, ktora drzi pruzinu na obtahovanie zaveru.
http://www.youtube.com/watch?v=0_JuF23qazI
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Je dost mozne ze to bude kus od kusu ako asi pri vsetkych lacnych produktoch. No ta P22Q sa sekala od zaciatku. Nechcem tym povedat,z e si od nich nikdy nic nekupim, to nie.
Používateľov profilový obrázok
milko
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa milko »

to je sranda,podla mna strielal na sucho,olejovat olejovat olejovat,+ zasobnik aj patrony 8)
neviem co tam daval za patrony ale aj tento nový glock gen2 sekal paradne
http://www.youtube.com/watch?v=MueYbtIbB6A
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

olejovať patróny..?? nieje to hlúposť??
Používateľov profilový obrázok
milko
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa milko »

vyskusaj a uvidis :D
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

neviem, ale asi radšej nie.. keby som mal aj na vojne olejovať každý náboj do 58čky.. neviem neviem.. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...neznamená, že máš na každý náboj / nábojku kvapkať z olejničky :!: :wink:
Je to obvyklý a známy "trik" strelcov zo samonabíjacích pištolí s dynamickým záverom a menej výkonným strelivom = malorážky, plynovky...
Náboje sa pred nabitím pováľajú po kúsku molitanu pokvapkaného olejom, aby boli veľmi jemne mastné. Pomáha to hladšiemu vysunutiu náboja zo zásobníka a teda uľahčuje vratnej pružine plynulé znovunabitie po výstrele, obzvlášť ak je vratná pružina slabšia. Je menšia pravdepodobnosť, že sa záver zasekne "na polceste" :?

P.S. Ak malorážkové náboje poriadne "poleješ" olejom, máš vysokú šancu, že ten prenikne okolo strely dovnútra a po nie veľmi dlhom čase spoľahlivo flegmatizuje strelný prach, takže z nich budeš mať ledva "prskavky" :lol:
eager_feistel

Príspevok od používateľa eager_feistel »

chcem sa spýtať na walther p22, máte niekto skúsenosť? keď už, vystihuje vyššia cena vyššiu kvalitu? mimochodo, nejako mŕtve toto fórum v poslednom čase :?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Igrlik napísal:Je to obvyklý a známy "trik" strelcov zo samonabíjacích pištolí s dynamickým záverom a menej výkonným strelivom = malorážky, plynovky...
Náboje sa pred nabitím pováľajú po kúsku molitanu pokvapkaného olejom, aby boli veľmi jemne mastné. Pomáha to hladšiemu vysunutiu náboja zo zásobníka a teda uľahčuje vratnej pružine plynulé znovunabitie po výstrele, obzvlášť ak je vratná pružina slabšia. Je menšia pravdepodobnosť, že sa záver zasekne "na polceste" :?
Na to nadväzuje ďalší známy trik, a to, že páskuješ zásadne ľavou rukou a pravou držíš zásobník (aby ostala suchá) lebo v mastnej ruke sa blbo drží zbraň :wink:
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

:D :D
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Mazat naboje, no to uz je zufaly cin sposobeny asi hodne nespolahlivou zbranou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"