Zoraki 914

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
friendly_austin

Zoraki 914

Príspevok od používateľa friendly_austin »

zvažujem kúpu zoraki 914 alebo walther p22 no skôr by som bral asi tu zoraki, kôli cene aj kapacite zasobnika. má nejake nevyhody oproti waltherovi??
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Podľa mňa je Zoraki jednoznačná voľba. Kamoš má nejaký čas Zoraki 906 a môžem povedať , že za tie peniaze je to ozaj kvalitná mašinka.
Používateľov profilový obrázok
Ruzer
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Ruzer »

Ja by som ju tiez odporucal. Az nepotrebujes mat cisto novu pistol tak skus tutu : http://sport.bazos.sk/inzerat/15966863/ ... cierna.php
osobne som z nej strielal je kamosova je v bezchybnom stave.....Isto by si ho este zklepal z ceny.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

stano911 napísal:zvažujem kúpu zoraki 914 alebo walther p22 no skôr by som bral asi tu zoraki, kôli cene aj kapacite zasobnika. má nejake nevyhody oproti waltherovi??
Nabitý Walther váži asi pol kila, Zoraki trištvrte... :wink:
friendly_austin

Príspevok od používateľa friendly_austin »

ďakujem za tipy, definitivne to asi bude zoraki, na colosus.sk stoji 58 € čo je neporovnateľne s cenou walthera, i keď je walther o niečo krajši a ľahši. :oops:
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Pridavam fotecky keby niekto chcel vidiet zblizsia.

http://imageshack.us/photo/my-images/196/dslr0001.jpg/

A video, ze po 1000 vystreloch je stale dalej funkcna narozdiel od niektorych Waltherov.

http://www.youtube.com/watch?v=8CJSne2qEEM
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

ale na zaciatku mala niake problemi s odpalenim naboja..potom sa uz asi zohriala na prevadzkovu teplotu a uz problem nebol. mat plynovku ktora v pripade potreby nevystreli ,to ju radsej ani nemat
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Len ju treba zabehnut. Potom uz vali.
Používateľov profilový obrázok
pogi
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa pogi »

Ahojte, prepáčte za moju otázku, možno je trochu off topic ale nikde som to nenašiel... chcem sa opýtať... má zoraki 914 decocker? :oops: (neviem ako sa to povie po slovensky) ak nie ako to riešite keď máte náboj v komore? Ďakujem za odpoveď :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Po slovensky je to vypúšťanie kohúta a Zoraki 914 to nemá. Po obtiahnutí jednoducho prichytíš palcom natiahnutý kohút, stlačiš spúšť (máš samozrejme odistenú poistku - na "F") a palcom kohút pomaly spustíš do prednej polohy. A potom ho natiahneš na prvý - poistný ozub. :)
Z toho stavu môžeš vystreliť v režime DA - pretlačením spúšte, alebo SA - palcom natiahneš kohút do zadnej polohy a potom stlačíš spúšť.

(doporučujem nenacvičovať to vnútri doma v byte s peprovou či slznou nábojkou v komore - aj majster palec sa môže niekedy šmyknúť :twisted: )
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Presne tak to aj ja robim. Keby to vystrelilo a zaroven by som mal palec za zaverom tak neviem neviem. Treba opatrne. A maju to vypustanie vobec dake plynovky?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Walther P99 má vypušťanie úderníka, Browning GPDA a Hamerlli S26 vypúšťajú kohút. Tuším aj RECK Miami.
Používateľov profilový obrázok
pogi
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa pogi »

Ďakujem za odpoveď, zvažujem kúpu zoraki 914 tak si chcem všetko vopred zistiť... a to že by som to musel robiť takto "ručne" ma trocha znervózňuje, bol som v predajni, len tak si obzrieť či by mi vyhovovala no zabudol som sa na to opýtať... tak ďakujem ešte raz... skúšal som spustiť úderník palcom a musím povedať že zoraki má dosť silné spružiny... preto sa toho obávam :D
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Plyňák by som v žiadnom prípade nenosil s nabojom v komore. Ani jeden na to nieje stavaný. Zápalníky sú dlhšie ako dutina, žiadna blokácia ani odskok kohúta. Možno K100 plyňák, ale zas málokto dá 350 za poplašňák.
Používateľov profilový obrázok
milko
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa milko »

ja nosim stale v komore poplasný a v zasobniku plyn,ziadny problem - vypustim kohutik a sam sa uz nenatiahne..Walther P99 :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"