Flobert 9mm

friendly_dubinsky

Flobert 9mm

Príspevok od používateľa friendly_dubinsky »

Na zahranicnich strankach som videl 9 mm flobertky ako je to u nas mozu sa kupovat bez zbrojaku?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

U nas kupiš flobertak len s guličkou a bez prachu bez ZP.už na naboj zo spičkou flobert a trocha prachom chcu ZP.
friendly_dubinsky

Príspevok od používateľa friendly_dubinsky »

takze aj na tu 9 mm flobert zbran treba zp?
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Na 9 mm flobert netreba ZP, pokiaľ kinetická energia strely neprekročí 7,5 Joule. Ja som kedysi mal 9mm flobert aj 4mm flobert, ale po tie 9mm som musel jazdiť do maďarska, u nás si jednoducho flobert v tomto kalibri nikde nezohnal... Bolo to ešte v rokoch 1999 - 2003.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ta strela s 9mm flobert je čo s papiera ked neprekroči 7.5j :roll: Alebo je rychlejší pluvanec ako strela :twisted:
friendly_dubinsky

Príspevok od používateľa friendly_dubinsky »

ICE bolo to silne cital som ze je to silnejsie ako 6mm alebo 4mm?
friendly_dubinsky

Príspevok od používateľa friendly_dubinsky »

na tejto madarskej stranke som nasiel flobert revolver a ak som to spravne pochopil ma 60J je to mozne? http://nimrodderringer.hu/index.p?page= ... _fegyverek
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ano, 60 J, ale je to nejaky gumovy projektil kalibru 12 mm.
friendly_dubinsky

Príspevok od používateľa friendly_dubinsky »

myslis ze je to bez zp?
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Na Slovensku urcite na ZP. Flobert bez ZP do 7.5 J vzduchovka do 15 J. Cize vsetko, okrem historickych zbrani, co ma viac ako 15 J je uz na ZP.
friendly_dubinsky

Príspevok od používateľa friendly_dubinsky »

Na Slovensku viem ze len na zp ale v Madarsku napriklad v Polsku su dovolene perkusne revolvery ak sa nemylim .
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tipujem, ze aj keby to nebolo na ZP, tak minimalne na nejake specialne povolenie, takze ako obcan Slovenska kupis asi tazko. Ak chces mozem skusit zistit presnejsie.
friendly_dubinsky

Príspevok od používateľa friendly_dubinsky »

bol by som ti vdacny ak by si to zistil.
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Môžeš byť kľudný kámo, je to bez ZP a na "všehoznalých" nepočúvaj. Ten 9mm flobert som strelil kamošovi a má ho do dnes. V sériovom stave sú tie 9 mm flobert bez ZP, lebo sú do 7,5J. Potvrdili mu to priamo policajti na správnej službe počas "zbraňovej amnestie"-lebo si tiež nebol istý, tak za nimi s tým 9mm Flobertom nabehol a sami neverili, že niečo také existuje. Ale povedali mu, že môže ostať kľudný, zákonný limit 7,5J neprekračujú, takže nepodliehajú ZP ani ohlasovacej povinnosti. Ono sú totiž riešené tak, že strelu vymršťuje len zápalka, lebo v nich chýba strelný prach. Viem to, lebo keď som ho mal, tak som ich pár rozobral, spravil menší "CUSTOM" a opať poskladal.(Týmto nikoho na nič nenavádzam!!!)

A na tvoju otázku, či to bolo silné: Bolo to podľa mňa v "sériovom stave" rovnako silné ako akýkoľvek iný flobert, len to malo väčšiu a ťažšiu strelu...Asi tak

Tie gumáky, čo spomína berserker sú u nás určite na ZP, vyrábajú sa v 60 a 90 Joulovom prevedení a vyrába ich firma KESERU - BUDAPEST.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak mi odpisali z toho obchodu, ze to tam kupis bez povolenia. Ale nic z toho, kedze ako uz bolo napisane, podla nasich zakonov je to na ZP, cize nemozes to tu mat legalne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Flobert"