Strielanie na zahrade

patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Strielanie na zahrade

Príspevok od používateľa patrikv »

Zdravim, zaujimalo by ma ako to je so strielanim na zahrade vo vlastnom dome, par krat som uz strielal, susedia sice vedia ze strielam ja ale neviete ako je to so zakonmi?
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

a z coho strielas??? :?:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Asi z flobertky, ked je to vo flobert vlakne. Flobertka je zbran kategorie D a pokial si dobre pamatam, tak je to jedina zbran z tejto kategorie, s ktorou mozes podla zakona strielat iba na strelnici. Opravte ma ak sa mylim.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ano, z floberta je povolene strielat iba na strelnici, ale nie je to jedina zbran kategorie D, ktora ma taketo obmedzenie. Pre uplnost:

§ 7 Zbraň kategórie D

Zbraňou kategórie D je
a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne do 7,5 J,
b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J,
c) expanzná zbraň,
d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N,
e) historická zbraň,
f) iná zbraň neuvedená v kategóriách A až C.

§ 55 Zabezpečenie zbraní a streliva

(10) Zo zbrane uvedenej v § 7 písm. a), d) a e) sa môže strieľať len na strelnici (§ 49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu.
(11) Streľba zo zbrane uvedenej v § 7 písm. b), c) a f) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

no jasne, ale keby mi napr zazvonili na dverach, ze poculi vystrely a ja by som povedal, ze som strielal na zahrade?

popripade keby som zatlkal a povedal ze som nestrielal, ale to na strelnici niekto strielal-cca 300m vzdusnou ciarou je strelnica a mna by nik nevidel strielat
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

A preco radsej nezajdes natu strelnicu? Co sa tyka zakona, tak tam je to jasne, ako pisal berserker, flobertka len na strelnici, aj ked pochybujem, ze niekto kto nema ZP to aj dodrziava a aj s tym chodieva iba na tu strelnicu :roll:. Ak strielas niekde v zastavanej oblasti, daj pozor aby si nedopadol ako tento: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1845
Nejaky dobrosrdecny sused ta natre policajtom, ze na dvore strielas s revolverom a oni su schopni ti spravit este aj domovu prehliadku a budes mat po ptakoch. Minuly rok ked som siel po jednej ulici u nas na Silvestra, tak som pucul .22LR plieskat, "expert" si asi myslel, ze sa to strati v tych vystreloch, nato si treba dat tiez bacha a o bezpecnosti nehovoriac.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Cobra ty si frajer, ze medzi vsetkymi delobuchmi rozoznas zrovna malorazku :wink:
patrikv, mas plynovku? Pretoze s tou si na svojom pozemku mozes pukat kolko chces, pokial nikoho neohorzujes. Je to v bersrkerovom poste bod 11...Takze pripadnej hliadke ukazes zasmradenu plynovku...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

kriznik: ono to nebolo 5 minut po polnoci :lol:, ale na obed.
Neviem mozno to bol .380R Knall plynovka a pod., ale kazdopadne to moze spliest susedov, ze tam trieskas ostrou a "dobrosrdecny sused" bude vraviet policajtom ako je jeho zivot a zdravie ohrozene a chudak nemoze ist ani do zahrady okopavat, lebo sused ... :roll: Ja by som tiez nebol nadseny keby sused strielal vo dvore, lebo nikdy nevies co to moze byt za blba a ci fakt nema ostru, aj ked ten vystrel je trosicka slabsi ako bezne .22
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Patrik, ale nech Ťa matka príroda chráni pred niečím takým, ako že dobrosrdečný sused donesie policajtom projektil, že "...aha - on po mne s takým vystrelil!" - stačí, ak ho nájde medzi hriadkami mrkvy a máš po chlebe!!! (aj po ftákoch)! :shock: :(
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Igrlik
ludska,poviem to slusne,naivita nepozna hranice,vid priklad strelby na zahrade .Az bude mat hlavu od kuklaca pritlacenu o zem zisti o strielani na zahrade viac...
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

S tou plynovkou to je dobry napad, nakolko som dost manik do zbrani tak mam aj plynovku. Na strelnicu sa mi s tim nechce traposit.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

kúp si kušu, tú aspôň nepočuť tak, a presne vieš kde máš vystrelené vecičky a nemôže ťa prekvapiť niekto že si niečo našiel u seba...
Napísať odpoveď

Návrat na "Flobert"