flobert do malorazky

friendly_hypatia

flobert do malorazky

Príspevok od používateľa friendly_hypatia »

Zdravim napadla ma taka vec,vacsina tu pisete ci by sa do flobertky zmestila 22lr. mna by ale zaujimalo ci by malo zmysel do malorazky dat flobertove strelivo.Docital som sa tu ze flobertove strelivo ra~e 6mm ma cca 30J co si myslim nieje malo.
Naposledy upravil/-a friendly_hypatia v 27 Sep 2010, 02:19, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Da sa to. Ja som mal revolver na .22LR a v pohode som za lacno praskal .22 Flobert S&B tie spicate. Len pozor ako pises, v malorazke flobert vykonostne nieje obmedzeny, kedze nedochadza k uniku plynov ako v beznej flobertke, v ktorej to musi byt v zakonnom limite 7.5J.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

neviem čo otázkou sleduješ - ale zmysel by to nemalo. Je to 3x drahšie strelivo + 3 x nepresnejšie /kolíšu rýchlosti/
friendly_hypatia

Príspevok od používateľa friendly_hypatia »

Je mi jasne že by to bolo mimo náš zakon, len ma zaujima či by to bolo realne,či by nevadila rozdielna dlžka nabojnice kedže 22LR su o dost vačšie od floberta
friendly_hypatia

Príspevok od používateľa friendly_hypatia »

To ze je drahšie je pravda ale je dostupne bez ZP.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ale maloražka nie je dostupna bez ZP :wink:

vykašli sa na to.
friendly_hypatia

Príspevok od používateľa friendly_hypatia »

tu by som sa pozastavil nieje dpstupna bez ZP v kazdom jednom obchode no ine to uz je na inzeratoch.... i ked je to uz nedovolene ozbrojovanie zohnat sa da bez problemov
mosin38
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mosin38 »

zdravim. neviete niekto ako je rieseny unik plynov vo flobertovych revolveroch aby dosahovali max. 7,5J? dakujem za odpoved
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Medzi valcom s nabojmi a hlavnou je mala medzera. Nedolieha to tam zamerne natesno. Tadial unikne aj plyn a tym padom ma naboj mensiu energiu.
mosin38
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mosin38 »

Adrian. dakujem za odpoved
Napísať odpoveď

Návrat na "Flobert"