Poraďte aký Flobert - so 6" alebo 4" hlavňou ?

blissful_williams

Poraďte aký Flobert - so 6" alebo 4" hlavňou ?

Príspevok od používateľa blissful_williams »

Kedze som sa uz rozhodol pre flobertku tak mi poradte ktora je lepsia na presnu strelbu 6mm s hlavnou 6" alebo 6mm s hlavnou 4" Viem ze je to slaba zbran, ale ked uz tak ktoru? Na aku vzdialenost sa stym da strielat. Myslim tym flobertku od vyrobcu Alfa-Proj :roll:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Mal som Holek 6-palec v chrome a musim ti povedat že zasadny rozdiel tam neni obe su stavane tak aby tam vznikali velke straty,dokonca ked tam daš flobertky špicate tak budes mať problem ich vytlačiť von s valca.presnost to je o ničom a priebojnosť :roll: vzduchovka slavia 631mala vačšiu.Ale akoze maš v ruke zbran vyzera ako 22,ale to je všetko len sa kochaj :lol:
elegant_golick

Príspevok od používateľa elegant_golick »

Vlastním alfa661 nikel. A presne takú odporúčam. Niklovaná úprava ti umožní lepšie vidieť znečistenie zbrane pri čistení a nehrozí ošúchanie čiernenia ku ktorému dochádza dosť skoro. 6 palcova hlaveň je o niečo malo presnejšia ako 4 palcova. Ale lepšie Sa mieri so šesť palcom. Ten ma ale hlaveň ťažšiu a zbraň ma tendenciu šmykať Sa v ruke hlavnou k zemi. Preto odporúčam drevené strienky so zdrsnenou povrchovou úpravou. Strieľal som samozrejme aj zo štvorpalca. Ja som kupoval u výrobcu alfa-proj cez e shop a prišlo mi to na slovensko na dobierku za 8800 sk . Ja som ale este kupoval ďalšie strienky.tovar prišiel do 5 dni.
elegant_golick

Príspevok od používateľa elegant_golick »

Detailné fotografie aj s nejakou recenziou alfa640 si môžeš pozrieť na adrese http://jkolarcik.blogspot.com/search?up ... -results=1 . Je pravda že vzduchovka strednej a nižšej triedy je približne rovnako silná ako revolver Flobert.Oproti co2 krátkym zbraniam ma výhodu v tom,že môže ležať nabitá a pripravená k streľbe a nieje závislá od okolitej teploty.
Z co2 zbraní po čase uniká plyn. Ďalej ma Flobert 22 ťažšiu strelu a tým pádom vyšši účinok v cieli. Napríklad myš so vzduchovkou .177 prestrelíš,ale guľka z .22 Flobert ju aj odhodi a viac potrha. Pritom naopak keď z oboch zbraní strelíš z desiatich metrov do porfix kvadra,urobia rovnako hlboký kanál.
Naposledy upravil/-a elegant_golick v 07 Jan 2009, 13:04, upravené celkom 2 krát.
elegant_golick

Príspevok od používateľa elegant_golick »

Este k streľbe. 6 palcová alfa Flobert strieľa z desiatich metrov do malej krabičky od zápaliek celkom dobre. Trafíš Sa každou z 9 rán. Do cigaretovej krabičky Sa dá trafiť aj z 15 metrov ale musis už nastaviť ináč mieridlá. Takže streľba 'na istotu' je v podstate na 10 metrov. Projektil pri vzdialenosti nad 15 metrov už citeľne padá.
elegant_robinson

Príspevok od používateľa elegant_robinson »

Dobrý den,uvažuji o koupi Flobertového revolveru Alfa 461 v niklovaném provedení v ráži 4mm flobert za 5.300Kč,samozdřejmě tmavě hnědé dřevěné střenky rýhované za 617Kč.Líbí se mi celkový vzhled a nedělený bubínek. :wink:
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

co mas z nedeleneho bubienka? a urcite by som siel radsej do 6mm.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

...
Naposledy upravil/-a Miro389 v 02 Apr 2011, 22:14, upravené celkom 1 krát.
elegant_robinson

Príspevok od používateľa elegant_robinson »

Dobrý večer,mám tomu rozumět že Flobert Alfa 461 není dobrá.
Že se zasekávají/ucpávají kuličky v laufu? Chtěl bych jí jen pro parádu a možná k rekreační střelbě na terč na zahradě.Mám ZB a na střelbu rúzné pistole a revolvery v ostrém provedení ba i dva samopaly vz 58 sklopka a Ruský AK 47,nepotřebuji provrtávat buben nebo tak něco :cry: .
Moc mne zaráží že alofa Flobert 4mm se často ucpává drážkovaná hlaveň.Kdysi jsem měl Flobert Alfu 641 a tam byl problém že po výstřelech nábojů 22 s špičkou nešly z válce náboje vytáhnout.
Ale Alfa Flobert 4mm se mi dost líbí i ve videích na Youtube com se nějak při výstřelech neucpávají,platí to ucpávání i s kratší hlavní? Jako 441 nebo Alfa 420? Předem děkuji za komentáře. :)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

problém nieje s revolverom ale so strelivom. Ked budes zo 6mm strielat 6ME Flobert tak ti pojdu z valca v pohode. S mojim som odstrielal cca 1500 rán a pohoda. To s tou polovicou ber nadnesene - kamarát ho mal a stávalo sa že gulka uviazla v hlavni. O kráse sa netreba bavit - to sedí.
elegant_robinson

Príspevok od používateľa elegant_robinson »

Náboje do Flobert Revolver 641 jsem použil nejprve 6mm Flobert s kuličkou z válce šli v pohodě ven ale když jsem použil náboje Flobert 6mm se špičkou poměděnou tak bohužel nešly vyrazit z válce pomálu ani násilím.Jsem ho vrátil k prodejci který ho hned reklamoval.Ale mohu potvrdit že náboje s kuličkou s tímto revolverem 641 z drážkovanou hlavní a stavitelnými mířidly střílel velice přesně i na těch 15-20 metrů to klobouk dolů,oboje náboje jsou Česká výroba SaB a u těch 4mm nábojů je taky stejný výrobce.U Flobertových revolveru 6mm doporučuji kvůli přesnosti používat jen náboje s kuličkou.Co říkáte na Flobert ocelové pistole a revolvery od pana Ing Dresslera Deringer REX a pod od 7.500Kč vejš?Někdo si je chválí a někdo zase ne. 8)
friendly_goldstine

Príspevok od používateľa friendly_goldstine »

ešte sa mi nestalo aby sa flobert či už 4mm alebo 6mm nezasekol raz za den vo valci.dokonca v alfe sa mi zasekla v laufe gulka,nevsimol som si to,myslel som že som netrafil ani terč,a druha gulka mi zapchala hlaven tak že som to najprv malým vrtákom pomaly odvrtať jednu gulku a druhu som musel vyraziť tvrdým drátom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Flobert"