Kuše

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Kuše

Príspevok od používateľa Laci »

je tu niekto kto má kušu?
mám istý problém s nastrielaním
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

problém sa mierne prehlbil....nezostal mi ani jeden šíp...(nevhodný výber terča) kým som došiel nato že mám optiku zle namontovanú (prišiel nato môj 8ročný syn :? ) nemôžem však na nikoho nadávať, lebo som ju montoval sám (zrejme aj preto je mimo) .... až vtedy mi bolo podozrivé keď ani posúvanie kríža nanapravilo zanášanie na ľavo. A na 25 metrov to už robilo 30cm. Radšej ju zoberiem do predajne kde som si kúpil zbraň aj optiku, alebo mi poradíte kde sa to našteluje? Je to BSA Deerhunter 4x32

ps. optika išla dole, a namontoval som nazad prizmu, a je to ok. Strieľa presne, ale vzdialenosť musím určiť na presnosť +- 2m, inak ide hore-dole 10cm.... uvidím či kvalitnejšie karbónové šípy trošku pomôžu. U nás žial predávajú hlavne hliníkové sračky....
Naposledy upravil/-a Laci v 12 Aug 2009, 13:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Kua , tak takého Robina som teda ešte nevidel :!: :!: :!:

Lebo toť fakt nemá chybu ......... :!: :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Kua to sa len tak nevidí :!: :!: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

tam nestačí dobrá muška....ani šťastie. Vyzerá to tak, že to ani dávno nemohlo byť nemožné....
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, pekna trefa, ale ta vzdialenost vyzera byt dost mala, cize nemyslim ze by to bol az taky super kusok, aj ked vsetka cest vzhladom na to ze bol pod stresom a asi nemal moznost opakovania.

Kedysi som trenoval (lukostrelbu) s jednym manikom (vietnamsky veteran na vozicku) ktory taketo nieco dokazal aj na 60m, samozrejme nie zakazdym ale vcelku casto, a aj ked ja som nikdy nebol spickovy lukostrelec, na 20m som aj ja sip v strede casto rozstiepil dalsim sipom.

Inak, ten manik co ma trenoval mal na stene v zlate zaramovane parozky srnca s vygravirovanym napisom ze ho zlozil v behu tusim na 170yardov (cca 140m)... :shock:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

klobúk dole pred takým výkonom...
elegant_wiles

Príspevok od používateľa elegant_wiles »

pani prosim vas potrebujem poradit mam kusu barnett delta storm a prave mi dozila tetiva aj posledny sip...no kupit resp. zohnat sip nie je problem..ale mam velky problem zohnat tetivu! vsade kam som volal maju max 70librove a ja potrebujem 150librovu tetivu..a z ameriky sa mi ju objednavat moc nechce :? prosim nevie niekto kde by som ju zohnal?
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

kde si kupoval kušu? ja stojím pred podobným problémom, zanedbal som mazanie počas posledných 30-40 výstrelov, a bandáž mám v háji... skôr než sundáš tetivo, odmeraj dĺžku.
Budúci týždeň sa dozviem či si to budem vedieť vybaviť komisionálne a ak nie tak si môžeme objednať spolu v predajni v našom meste...
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ahojte som tu novacik a prosim o radu. Kupil som si kusu Horton Nitro 175lb a rad by som vedel ako casto je treba mazat tetivu voskom a ci je nutne tetivu zhadzovat ak sa dlhsie nestriela.
Potesi ma kazda dobra rada dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

píšu že treba mazať po každom piatom výstrele, ja som to zanedbal a bol som aj potrestaný, bandáž na tetive (ten špagát, ktorým je ovynutý) za roztrhol a odpadáva, teraz pri výstrele mi drie zbraž tetivo, a ten sa rozvlákňuje. Náhrada bandáže je zložité, náhrada tetiva zase nákladné a znovunapínanie ramena namáhavé. Neviem koľko máš šípov, ale by som odporúčal po vystrelení posledného šípu natrieť koľaje voxom a až potom vyraziť k terču a zisťovať s hrôzom kam všade to išlo.
Vox nestojí veľa, ak ak si v núdzi, provizorne radšej použi hoci aj včelí vosk aby sa ti nestalo ako mne.
ps, nekúp veľa hliníkových šípov, stoja za hovno. A ak ich máš, tak ich rukov neťahaj z terča. Odskrutkuj ich z hrotu, a potom hrot vytiahni kliešťami. Ja mám v taške s kušou okrem šípov aj kliešte. Kým som nato prišiel, zničil som 7 šípov (skryvil som ich pri vyťahovaní). Krivý šíp je nanič...
akú máš optiku?
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ahoj Laci dakujem za info, nemal som ani predstavu co a ako. Optiku mam Walther Compakt 4x32 a som spokojny, na starej kusi mam take cudo 4x20 a stoji to za prd. Ku starej kusi som si kupil 10ks duralovych sipov ale ked som kupoval Horton tak mi bolo vysvetlene ze su na prd. Teraz mam 18ks carbon a som spokojny. Jediny problem bol vytiahnut carbonovy sip z tercovnice z hobry, drzal ako privareny no dural vytiahnut isiel, potom som urobil tercovnicu podla netu z podlozky pod parkety, tiez to nebolo dobre 1 vrstva jekoru slabo brzdi a 2 vrstvy funguju ako brzda, ale oboma smermi. Najlepsie sa osvedcil a to som sa fakt cudoval mech s napchatymi handrami. Zarazi sa max 10 - 15cm a vytahujem dvomi prstami, akurat treba nakreslit viac cielovych bodov aby sa nestrielalo do sipov je to kupodivu dost presne ale zatial strielam s opierkou este niesom zvyknuty na vahu kladkovej kuse.
Na mazanie mechanizmu som kupil silikon s teflonum v spreji a na luciste silikon s teflonom vazelinu maju to v elektro prislusenstve, no a tetivu mazem voskom akurat uz viem, ze treba castejsie.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

8x32 je dobrý výber, aj ja sum ju mal kým som neprišiel nato že mám slabý úchytný bod na montáž (alebo neodbornou manipuláciou som ju rozkmital - často som chytil kušu za optiku ako M16- čo teraz strašne lutujem). Teraz používam pôvodnu prizmu, a na moje prekvapenie je celkom presná, pravda na 50m som ešte neskúšal, ale výkon mojej kuši zrejme ani neopodstaňuje takú vzdialenosť.
Ja teraz vyrábam nový terč, budú to kartóny naukladané vedľa seba a stiahnuté, čiže potom strielam nie do plochy, ale hrot ide medzi jednotlivé vrstvy (zatial bolo najjednoduchšie strielať do telefónnych zoznamov, lacná a jednoducho nahraditeľná vec, z ktorej sa jednoducho vyberá šíp). To stiahnutie mi robý ťažkú hlavu, ale vyriešim. Dlhodobo to budem riešiť cez zväzok slamy, budúci týždeň idem do JRD, vyjednať jeden malý valec, ten by som asi dostal na koniec záhrady cez všetky moje brány a zákerné zákruty na chodníku okolo domu...
Ako si spokojný s kladkovou kušou? šíp padá menej ako pri predošlej?
U kladkových lukov sa neshadzuje tetivo ak ju máš odložené, myslím si že to platí na kušu tiež.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Prvu kusu som kupil cez net je to reflexna Jaguar 175lb a myslel som si, ze je to dobra kusa ale v porovnani s Horton Nitro je to brak. Horton ma jemnejsiu spust a pri 175lb ma podstatne silnejsiu ranu, akurat to trochu kope. Natahujem to s klukovym napinakom inak by som po par ranach skoncil, rukami to ide dost tazko.
Jaguar som strielal na 30m Horton na 40m dao by sa aj viac ale je kratka zahrada. Horton ma ale jednu nevyhodu oproti reflexnym kusiam a to je hmotnost minimalne o polovicu viac.
No co uz musim cvicit lebo inak budem musiet strielat len s oporou.
S porovnanim presnosti je to tazko porovnat Jaguar ma 17" sipy Horton 20" vaha je cca rovnaka, ale skor robi velky rozdiel tvrdost spuste kde je Jaguar v nevyhode a zalezi skor na rotacii sipu, takze s dobrym sipom je presne oboje.
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."