Nesmrtiace zbrane od Grandpower, T10 aT9

inspiring_galois

Nesmrtiace zbrane od Grandpower, T10 aT9

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

ma niekto tuto zbran?(tieto zbrane), mate nejake skusenosti? lebo osobne ma nejak poburilo ako ked niekto zada temu napr. porovnanie plynoviek,a zvrhne sa to na to, ze lynovky nie su vhodne na obranu, a co ak to ten dotycny chce iba na zabavu, len tak si zastrielat a nie sa stym branit?
ale teraz k teme, neraz tu zaznelo plynovka ci flobertka? a preco nie takato nesmrtiaca zbran??? ved ako som pozeral je to okolo nieco pod 10000 SK a revolvery alfa-proj flobertkove stoja tak 9000 SK, plynovky napr take dobre tiez 7000-9000SK, a tieto dve zbrane su este aj slovenskej vyroby( to len tak ako pozitivum) :wink: :D
predstavte si, ze by ste dostali takym projektilom ranu, to by asi DOST bolelo, ze?, ja si myslim ze tieto zbrane su vhodne na sebaobranu, akurat problem moze byt so strelivom...ak mate nejake skusensoti budem rad ak sa zapojite do diskusie, ak zacnete s takymi navrhmi ze:" preco nie teleskop?", tak ani radsej nic nepiste...(unavuje ma vecne superenie a musim sa priznat, ze ma to trochu aj stve) :evil: :wink:

linky:
T9: http://www.grandpower.eu/Modifikacie_T9.htm

T10: http://www.grandpower.eu/Modifikacie_T10.htm

cenník: http://www.grandpower.eu/Download_subor ... k_2008.pdf
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

488
predstavte si, ze by ste dostali takym projektilom ranu, to by asi DOST bolelo, ze?
JA si už predstavovať nemusím :!: :wink: 8)
JA som už jednu vyfasoval :!: Trochu väčšiu , 9 Luger , ale .....
A či BOLELO :?: Ani Ti neviem ,taký postraumatický šok som chytil :!: :P
Teraz je mi už hej , teraz sa už z toho smejem , vtedy mi nebolo jedno :wink:
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

to si pri akej prilezitosti schytal?
a urcene bumovi: ja viem ze je na to potreba len sa pytam ci tu niekto o tom uvazoval, a ano je to zaradene v nespravnej sekcii.... :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

488
to si pri akej prilezitosti schytal?
Niekde už bolo , že NO COMMENT :wink: :P

bum
nepači sa mi predstava že ked ma niekto napadne tak zo mna budu vyberať olovo
A šak nemusí , veď preletí , ako cez mňa :lol: Mám ako prívesok ,našiel som :wink:
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

arminius mohol by si trochu blizsie popisat ako ten postraumeticky sok prebieha, akos a vtedy clovek citi, teda je mi jasne , ze nie ej stastny,a le skus napisat :)
a a no podla mna by tiez mali byt bez zp, nejak preto som to zaradil sem, asi predtuchaD:D:D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

488

Posttraumatická stresová porucha

Udalosť sa týka skutočnej alebo hroziacej smrti, vážneho zranenia, alebo ide o hrozbu zranenia seba či druhých.

http://www.pfizer.sk/sk/vase-zdravie/de ... a-porucha/

LAICKÉ vysvetlenie - dostal som od lekára :wink:

a. si poranený - dopravná nehoda , pracovný úraz , strela .....

b. každé poranenie obnáša zásah do tkaniva , toto má nervové zakončenia

c. t.z. , že každé nervové zakončenie po jeho narušení / poranení / začne okamžite vysielať signály do mozgu

d. od závažnosti narušenia mozog stíha , resp.nestíha príjimať , spracovávať tieto podnety a tým dochádza k zlyhávaniu dôležitých orgánov životných :
- zrýchly sa činnosť srdca
- tým pádom aj krvný tlak
- zvýši sa produkovanie hormónov , tie organizmus nestíha spracovávať
- atď

Môj prípad - poznatky

1. Skutočnú bolesť som akosi nevnímal / samozrejme záleží od poranenia - viď hore /

2. Ja som to chytil na ruku , takže rýchlo nejakú bandáž , studenú vodu .......

3. Skončil som na chire , na stole :wink:

4. Obstrek , čistenie rany , odstrihnutie zbytočného :P tkaniva.....a obväz .

Zaujímave na tom bolo , že mi to nešili . Doki vravel , že strelné rany , ktoré sú rozstrapkané sa nešijú . Vraj sa poškodené tkanivo práve tým rozstrapkaním lepšie k sebe napasuje a tým pádom aj zahojí .
Asi mal pravdu , nakoľko mám len malú jazvičku . :lol:
No bol to " len " obyčajný Luger , nechcem si ani predstaviť , keby to bola expanzka :!: :P

Dúfam , že moja odpoveď postačuje , aj keď by sa dalo o tom ešte snáď diskutovať aj viac . Vedel by som hovoriť aj dlhšie , ale to by bola úplne iná oblasť a bolo by to na inom fóre . :wink:
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

na inom fore? no ked myslis, ale dobre si to napisal, teda z toho uhla pohladu, ze mi takato odpoved staci, pravdupovediac, som takuto dlhsiu necakal, ani :D:D:D :D ale ked by si to schytal do nohy, bolelo by to viac, lebo tam by si sa zas musel s nouhou pohybovat, nie? :shock:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

488 napísal:na inom fore? no ked myslis, ale dobre si to napisal, teda z toho uhla pohladu, ze mi takato odpoved staci, pravdupovediac, som takuto dlhsiu necakal, ani:D:D:D :D ale ked by si to schytal do nohy, bolelo by to viac, lebo tam by si sa zas musel s nouhou pohybovat, nie? :shock:
Fóre o medicíne a zdraví :wink:
Nechci prejsť takým peklom ako ja , viď momentálne Patrick Swayze :!:

Čo sa týka tej nohy , by si bol prekvapkaný , čo organizmus všetko znesie ,
a to aj napriek tomu , o čom som sa zmieňoval vyššie :wink: :!:
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

No to neviem, ake peklo mas na mysli, naozaj neviem.... :shock:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

488

PEKLO ONKOLÓGIE :!:

http://bulvar.atlas.sk/kauzy_a_skandaly/252787/

Prečítaj pozorne celý článok .

Posledná veta sa MNE SPLNILA :!: :lol: :lol: Som vyškerený , chvalabohu , dostal som sa medzi to 1 % zachránených :!:
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

tak to si mal vazne stastie! no a asi nielen to......:D:D:D teraz si asi stastnejsi, nie? lebo ked vies ze si mohol zomriet a vies ze zijes, je to dobry pocit, nie? :)
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Keď tak čítam, čo písal arminius o následkoch zásahu z uvedenej zbrane, tak rozmýšľam nad tým, či ozaj nie je tá zbraň taká smrtiaca ako sa zdá. Čo taký zásah do hrudníka, na srdce alebo nebodaj do tváre? To myslíte vážne, že tá zbraň by mala byť bez ZP? Teraz sa tu väčšina z vás sťažuje na plynovkárov, že si ju môže kúpiť hocijaký blbec, čo má nad 18 rokov a potom s ňou môže robiť blbosti. Viete si predstaviť, že sa k niečomu takémuto bude môcť len tak dostať hocikto nad 18 rokov ? To je druhá strana veci, ktorú si treba všimnúť . Pri plynovke si to všimol skoro každý. :!:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:35, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."