Nesmrtiace zbrane od Grandpower, T10 aT9

inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Aha. Tak to mi nejak ušlo :? bo som sa opieral na to že 488 písal „ predstavte si, ze by ste dostali takym projektilom ranu, to by asi DOST bolelo, ze? “ a na to mu arminius odpísal že, „JA si už predstavovať nemusím.....“ no ale to je jedno. Kus som si prečítal o tých zbraniach a o ich účinkoch a na základe toho si naďalej stojím za tým čo som písal. :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

janesk napísal:Aha. Tak to mi nejak ušlo :? bo som sa opieral na to že 488 písal „ predstavte si, ze by ste dostali takym projektilom ranu, to by asi DOST bolelo, ze? “ a na to mu arminius odpísal že, „JA si už predstavovať nemusím.....“ no ale to je jedno. Kus som si prečítal o tých zbraniach a o ich účinkoch a na základe toho si naďalej stojím za tým čo som písal. :wink:
Tak jedno to nie je :!: :wink: :P :P :P :lol: :lol: :lol: Bez urážky :wink:
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Mne ale je. :D (Myslel som to že mi to ušlo) .. Podstata myšlienky je stále tá istá aj keď som prehliadol jeden fakt. :roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

488:
Dlhsiu debatu na temu T9/T10 mozes najst aj na GP fore, tak len v skratke moj nazor:

- pojem "nesmrtiace zbrane resp. municia" je zavadzajuci, pri (ne)stastnom zasahu zblizka s tym mozes zabit rovnako ako s ostrou, akurat pravdepodobnost je nizsia. V kazdom pripade s nou treba zaobchadzat ako s ostrou.
- ucinnost moze velmi zavisiet od miesta zasahu a oblecenia ciela, hlavne v zime. Cize obranna ucinnost je este nepredvidatelnejsia nez pri ostrej zbrani.
- treba na ne ZP. Ak uz ho clovek ma, potom ma na vyber obrannej zbrane velmi siroke spektrum zbrani.
- cena streliva je (napr. v porovnani s 9L) tak vysoka (cca. 30 Sk/ks), ze to moze znacne obmedzit trening. A zbran bez patricneho treningu manipulacie s nou moze byt viac nebezpecna pre majitela nez pre pripadneho utocnika.

Nevravim, ze T9/T10 na obranu 'nie', ale maju svoje specifika a clovek by s tym mal byt uzrozumeny.
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

Janesk ty si myslis ze teraz niekto kto bude mat nad 18 rokov si bude kupovat zbran za 9900 SK ???(bavime sa tu o tom, keby bola bez ZP)radsej si kupy novy mobil, pozlatenu retaz, hip-hopovu mikinu, ci tie nohavice podobajuce sa skor dvom zositim vreciam :D :D alebo si kupi extazu na diskoteke, jasne su vynimky, ale je to dost nepravdepodobne a ako niekto moze vediet ze su smrtiace, zabit ta mozem aj vzduchovkou, silnejsou, ked ti dam do oka, a ked vyrobca uvadza nesmrtiace zbrane, tak nesmrtiace, nemyslis?ved urcite sa s nimi robili dake testy a keby som su musel branit tak nerozmyslam aky mam postoj, ci mam strelit do oka....urcite by to bolo inde ako do oka, aj medzi nohy, len nie do oka! :D -----urcene yarcovi
dalej na zaciatku som poprosil ze sem netahajte plynovky, to je to iste ako ked na pokeci mozete vidiet ist hip-hoperov do miestonsti metal a budu tam zaparat, inak hip-hop-cvarga hnusna! :evil:
tak tu sa obuskari miesaju najnovsie s nesmrtelnikmiD::D:D...........
ale dobre kazdy ma pravo na vlastny nazor.........
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

488 . neveril by si, koľkí by si ju kúpili ak by bola bez ZP . ….Už keď spomínaš vzduchovky, tak aj tie zákon obmedzuje. Vzduchovka ktorá má úsťovú energiu nad 15 J už je na ZP a to podľa mňa nieje tak nebezpečná zbraň ako zbraň o ktorej sa tu bavíme. Aspoň čo sa týka možnosti použitia na nejakú lumpáreň .
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:38, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

My sme sa ale bavili o tých nečestných občanoch ktorí ale niesu ochotný niesť riziko ktoré so sebou nesie zháňanie zbrane a jej nelegálna držba. (niektorý ich nazývajú aj plynovkári) :) čiže niektorí ľudia ktorí si kúpia zbraň na frajerovanie alebo nebodaj na spáchanie nejakého tč. Na to je táto zbraň určite (pre takýchto ľudí) vhodnejšia ako nejaká historická zbraň na jednotný náboj ako píšeš ty.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to je inak fakt smutne ze bezny obcan sa vlastne ozbrojenym utokom ani nema pravo branit co najucinnejsie. ma moznost sa branit nozu , palici atd ak si kupi teleskop + kaser a nauci sa ich dobre ovladat( coz nevzladne kazdy) , ale ako sa ma bezny obcan ubranit hajzlovi s ostrou strelnou zbranou? aano poviete nech si urobi ZP... a co ak mu Acko nevydaju proste? co ak nie je zivnostnik a tak dalej... ake ma moznosti este??? kupit si plynovku ?? no dakujem pekne za taku moznost mozno do vzdialenosti 5 metrov by dokazal pri rychlych reflexoch a stasti aspon na chvilku odstavit supera s ostrou samozrejme ak pouzije strelivo 120mg PV nonivamid (coz mu zakon opät zakazuje) , pretoze je to nehumanne udajne a musi si vystacit s CS, alebo CN . a co ak je pachatel dalej ako 5 m co potom ? nema ziadnu sancu ani ujst od tial... jasne mame tu dalsiu moznost nas obcan si moze kupit 6mm floberta oooo alebo este lepsie nieco 4,5mm od firmy Gamo samozrejme pod 15J coz staci tak na prestrelenie flasky mozno ale v realnom strete tak maximalne na dobre nasratie chlapa s ostrou , jedine ze by trafil zo tri za sebou priamo na hlavu, coz je v strese viac nez obtiazne takze co este nasmu beznemu obcanovi este ostava ??, no uz asi len tichucko cakat na to kym ho nejaky hajzlik odvali pretoze nas mudry stat mu neda ani len moznost sa branit , este aj gumostrel typu T9 je na ZP . je to smiesne cele a nanajvys trapne , este ze som ochrankar a mam ZP, chvala panu bohu
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

Nemas s casti pravdu. Zakon nezakazuje NV 120mg naboje pouzit proti cloveku. Iba to nedoporucuje. Pri NO mozes pouzit akykolvek prostriedok na zachranu svojho zivota teda aj keby bol pri tebe meter. Vzduchovku alebo flobert by som na obranu ozaj nepouzil...
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to romanon
no sak jasna vec ze to je malicky kaliber a malinka energia. u kratkych zbrani minimalne 9mm luger nic ine nema velmi zmysel podla mna... popripade alternative gumove projektily, avsak keby boli bez ZP . pretoze pokial ZP mam nebudem si predsa kupovat gumostrel, co som ovca?
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

hah nic ine nema zmysel? zabit dokazes aj s 22 LR. Nepodcenuj male pistolove kalibre. Aj taky krpaty 6.35Br ma stale viac ako 5 nasobnu ustovu energiu ako kvalitna vzduchovka.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

romanon napísal:hah nic ine nema zmysel? zabit dokazes aj s 22 LR.
SA.vz.58 podla mna hovoril o kratkej zbrani na obranu. A nosit 22LR podla mna ozaj zmysel nema, detto 6.35Br. Je vela o dost lepsich a ucinnejsich moznosti.
Jasne, ze v kritickom okamziku sa velmi hodi aj nabita malorazka, ale nosit ju za ucelom obrany, to asi nie.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to yarco
jooo presne takto som to myslel ako hovoris. ako nic proti ked niekto pouzije aj maly kaliber v kritickej chvili ked je po ruke. ked sepali pachoša aj vzduchovkou do kečky ked uz ina moznost nie je a ak sa tym obrani nemam nic proti 22lr pripadne 6,35ke pre mna zajma aj vzduchovke .. ale pokial uz vlastnim ZP tak nemam dovod robit kompromisy. proste nic pod 9mm luger na obranu neberem .. 22lr je skor pre cvicnu strelbu ved su aj sety na Glocka s malorazkovou upravou koli lacnejsiemu treningu.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

V niektorých štátoch EU sú povolené bez ZP zbrane schopné vystrelovať gumové projektily. Nemôže to byť ale kompaktné strelivo teda gumová strela v nábojnici. Sú to revolvery kde v bubne je z jednej strany poplašák a z druhej gumové guličky. Sú v rozmeroch 8.2, 10, 12. Napríklad aj Alfa vyrába Alfa G030 12mm pre maďarký trh kde je to bez ZP s povinnosťou registrácie.
Zásada v EU je prijatá taká že vo vzdialenosti 1m ústia by nemala byť energia dopadu vätšia ako 0.5 J/mm2. To znamená že úsťová energia sa pohybuje okolo 50-60 J čo zabezpečuje tak do vzdialenosti 5 m účinnú obranu. Použiteľné priemery guličiek sú 10 a 12 mm, 8 mm strela má vysokú úsťovú rýchlosť ale kvôli malej hmotnosti cca 0.5 g rýchlo stráca rýchlosť a z blýzka zase dokáže vliezť aj pod kožu čo je nežiaduce. Preto sa používajú väčšie priemery , neporania ale vyradia útočníka ak nemá na sebe zimný kabát. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."