Makety na verejnosti

infallible_visvesvaraya

Makety na verejnosti

Príspevok od používateľa infallible_visvesvaraya »

Zdravim ...
vie niekto poradit co do pohybu s maketou alebo airsoftkov na verejnosti? Airsoftka ma byt zabalena ale co taka maketa ? ( kus dreva ) Napriklad ci existuje nejaka presna specifikacia ( ak nieco vyzera ako zbran ... ) + ci by sa dala ta airsoftovka nejak oznacit aby sa dala nosit odhalene na verenosti... cervena koncovka atd ? ... Vdaka
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Airsoft pušky / vzduchovky sú zbrane kategórie D,takže na verejnosti (ulica v meste,kino,...) výlučne v obale (viď zákon 190/2003 Z.z.).

Maketa - kus dreva - nieje zbraň (strelná),ale v istých prípadoch môže byť považovaná za strelnú zbraň,napríklad ak s maketou z dreva prepadneš banku a vydávaš (maketu) za strelnú zbraň tak pripadne v TK sa to bude brat ako keby si mal realnu strelnu zbran - pokladnicka v banke to považovala za realnu strelnu zbran a hrozbu.
Ak si maketu niekto pomýli za strelnú zbran tak je to problem.
Ďalšia vec,keby ta maketa bola napr. červenej farby,alebo by si behal po ulici s farebnou plastovou pistolkou na vodu,nevidím problém.

Niesom právnik,takže nemám právne názory :lol:
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

No, ja by som bol s pohybom na verejnosti bez obalu, resp. skrytia opatrný. A je jedno, či ide o maketu, alebo airsoftku s ktorou si ideš niekam zastrieľať. Ber to tak, že vždy sa nájdu iniciatívni ľudia, čo ti zavaria, keď ťa vidia len nakladať neskrytú airsoftku z baráku do auta. Nebudem ti tu písať kraviny, že ťa niekto môže ostrou zložiť, keď ju len nakladáš do auta, to by nebola NO ani KN ale vražda. Ale vždy sa nájdu neprajníci, ktorí napr. zavolajú políciu a máš minimálne čo vysvetľovať. Inak, zákon ošetruje aj toto. Zober si, že aj napr. plynové zbrane sa musia na verejnosti nosiť skryte, tak načo provokovať, napr. s hodnoverne vyzerajúcou maketou. ..
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."