UMAREX XBG

inspiring_archimedes

Príspevok od používateľa inspiring_archimedes »

chcem sa opýtať či sa dá s XBG zostreliť napr. drozd alebo niečo podobné?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Trafit ho trafis, na 10m je XBG velmi presna. Energia strely je vsak slaba, pochybujem, ze mu ublizis. Snad keby to schytal na hlavu.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

PIIIPS: zostrelit sa da vselico, len u toho drozda by som nebol velmi nabudeny na vrazdenie lebo je to zakonom chraneny spevavec a jeho spolocenska hodnota vyjadrena v peniezoch je stvornasobkom ceny zbrane, ktorou ho chces "dat dole" :D ...
inspiring_archimedes

Príspevok od používateľa inspiring_archimedes »

nebojsa po nich nestrielam .... :) alebo sa mi viac oplati to HK ?
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

aj XBG aj USP prestrelia na 10m ocelovu plechovku (myslim klasicku konzervovu, nie tenkostennu na pivo), takze na taku vzdialenost by obe "dali dole" opereneho skodcu :D ...
inspiring_archimedes

Príspevok od používateľa inspiring_archimedes »

a bol si sa dneska pozreť do tej predajňe? a aký je ten desert ? ten chce švagor a či sa mu to za tých 185 eur oplatí kúpiť...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

v predajni som bol a odniesol som si HK USP CO2 BB za 80EUR...

ci sa tvojmu svagrovi oplati ten desert eagle je otazka nanho co vlastne od tej pistole ocakava. hlavnym rozdielom medzi tym Desertom a mojim HK je, ze Desert striela "diabolky" a preto je o cosi presnejsi. ustove rychlosti su u oboch zbrani cca rovnake, takze aj penetracny ucinok v cieli bude cca narovnako. desert ma aj blowback (imitacia pohybu zaveru zbrane pri strelbe) co pridava na realistickejsom pocite zo strelby. ak chcete toho deserta pouzivat na kantrenie operenych skodcov, tak to asi nebude mozne, lebo pri vystrele vydava zbran celkom hlasny zvuk skoro ako by si strielal s klasickou pistolou (aspon to hovori recenzia) a to ich isto odplasi :D zasobnik to ma na 8 diaboliek a je revolveroveho typu (HK ma na 22 BBciek a je pistoloveho typu) takze ak chce s tym strielat "mierenku" tak nech kludne do toho ide (len si treba uvedomit, ze je to dost tazka zbran, takze aj ju udrzat aby sa ruka netriasla chce pevnu a dost velku ruku), ale ked chce len strielat po plechovkach od piva staci mu aj nieco lacnejsie...

samozrejme to ber len ako nazor laika, nie som ziaden odbornik na CO2jkove zbrane :) ...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Len take male upozornenie, blowback system si berie energiu z bombicky. Nasledok toho je menej vystrelov na jednu bombicku a teda predrazenie strelby.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

bus driver: svata pravda, len som sa na to pozeral z toho pohladu, ze ked nema problem polozit na stol skoro 200EUR za CO2 pistol, tak ho asi netrapia aj trochu vyssie prevadzkove naklady (aspon dufam, ze nie jeden z tych co si kupia auto za milion a potom cely mesiac zeru suche rozky, aby si mohli dovolit natankovat raz do mesiaca plnu nadrz :D )...

inak pozeram, ze sme z jedneho mesta :) ...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Sme tak trocha OT, tu by to malo byt o XBG. Tiez ale nechapem, preco da niekto takmer 200 Eur za hracku, aj ked zakonodarca z nej "vyrobil" zbran :roll:.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

zaujimave video s poucnym zaverom pre zaciatocnikov ako som aj ja...

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... gn8JU&NR=1
inspiring_archimedes

Príspevok od používateľa inspiring_archimedes »

tak on je taký aj s bratom :D jeho brat ma tiež HK usp ale manuál....
on to vlastne chce len tak že si zastriela na záhrade .
Ja vela za zbraň nechcem dať chcem tu XBG čosi zastrielam par krát na chate :D
inspiring_archimedes

Príspevok od používateľa inspiring_archimedes »

ale to HK sa mi tiež páči ale 80 euri tiež neni najmenej :D na to že si len sem tam zastrielam
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

tak ked chce strielat len tak po zahrade tak tych 200EUR je zbytocna investicia, jedine, ze chce pri tom vyzerat "husto" :D ...

najlepsie bude ked si tych 200EUR zoberie do tej predajne a verim, ze bujny mu na mieste tvare dobre poradi...

tvoja vlastna volba je OK...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

na sem-tam strielanie ti je naozaj to HK zbytocne...
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."