RAM pištoľ na obranu?

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

RAM pištoľ na obranu?

Príspevok od používateľa bujny »

Mal som asi troch zákazníkov, ktorý si kúpili RAM pištoľ (paintbalová pištoľ na .43 guličky) na sebaobranu, nakoľko ešte nemajú vek na ZP alebo majú ine dôvody pre ktoré nemôžu/nechcú mať ZP. Používajú do toho Peprové alebo sádrové guličky, s tým, že na 10 metrov to robí neskutočné modriny. Stretol sa s tým niekto? Niečo z policajnej praxe? Popravde som tým zaskočený - airsoft a paintbal je predsa šport :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Peprove gulicky ?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

"Peprove guličky" - paintbalové guličky (asi skôr gule) ráže .43 plnené Capsaicínom - technickým korením. Takéto niečo.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

to vyzera zaujimavo... na psov co obcas zabehnu na pozemok je korenie skvela vec, na tom linku je aj flusatko k tomu za 160libier.

ak to ma ustovku pod 15J , preco nie
RZ/X
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 1 year 3 months

Príspevok od používateľa RZ/X »

Zdravím Vás. Som zvedavý na účinnosť takej zbrane. Napr. Umarex T4E H&K SFP 9., T4E Walther PPQ M2 atd. s kalibrom .43 .
Nakoľko je reálne sa s tým brániť ? Aká je spoľahlivosť? Emergenci zásobníky sú tak funkčné ako sa uvádza? Má niekto takú zbraň? Na koľko metrov ma účinnosť? Akú skazu zanechá gumená gulička s oceľovými pilinami? Ma zastavovací účinok? (aspoň ako presvedčovadlo)
Ďakujem za odpoveď.
budem rád za rosiahlejšiu odpověď
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Neboli účinné v 2013 a nie sú ani dnes. Zastavovací účinok nemajú vôbec - logicky, pretože ináč by to boli zbrane kat. C a vyššie a nie voľnopredajné Dčka. Účinnosť je teda 0m - to že to štípe alebo spraví modrinu útočníka nie len že nezastaví, ale ešte o to viac naserie.

Ak nechceš ZP a chceš sa brániť, kúp si pepper - nie ako zbraň ale normálny sprej - je presnejší, ľahšie sa ovláda a dokonca aj narozdiel od týchto hračiek zafunguje.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Filip, len kaser má pre mnohých tú chybu, že sa s ním nedá machrovať pred kamošmi a robiť dojem na baby.
:mrgreen:
Ale inak áno, jasná voľba. Kaser je z obranných prostriedkov najjednoduchší na použitie, na nosenie dokonalý a v 90-95 percentách prípadov dostatočne účinný na to, aby obranca odradil útočníka od pokračovania útoku a mohol sa stiahnuť do bezpečia. A po právnej stránke je to tiež terno, lebo následky s ním spôsobené len v totálne zriedkavých prípadoch môžu zakladať prípadnú trestnú zodpovednosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."