Slovensky ZP a trvaly pobyt v zahranici

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

a co Zákon o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky?

§ 6

(1) Občan, ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia s cieľom trvalo žiť v zahraničí, je povinný pred vycestovaním ohlásiť skončenie trvalého pobytu ohlasovni, ktorá vedie údaje o jeho trvalom pobyte; v ohlásení uvedie štát a miesto pobytu, kam hodlá vycestovať, a deň začiatku pobytu v zahraničí, ktorý je zároveň dňom skončenia trvalého pobytu.


je mi jasne, ze je to idiotsky napisane - ak vycestujem do zahranicia s cielom trvalo tam zit bez pripravy, tak povinnost zrejme nemam :)

ale ako to teda je? Nechcem autorovi temy skodit (myslim, ze je v jeho zaujme, aby sa cela zmazala) - ale nebol nahodou povinny zrusit svoj trvaly pobyt v SR, kedze ma trvaly pobyt v inej krajine? Predpokladam, ze ma aj nemecky "OP" a vodicak.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Matúš: dôležité je slovo "trvalo", ak prehlási že sa chystá vrátiť tak mu to tvrdenie nikto nebude schopný vyvrátiť. Zákon som celý neštudoval ale mám pocit že v ňom chýbajú sankcie, takže podobná situácia ako hlásenie vycestovania fešimu.
elegant_galileo

Príspevok od používateľa elegant_galileo »

Kua ale vas je tu mudrlantov !!!
1. Toto riesenie mi po podrobnom vysvetleni mojej situacie poradil ako najjednoduchsie a pre mna najvyhodnejsie sef oddelenia evidencie zbrani a streliva v nemenovanom okresnom meste, ktory by sa zrejme mal v Zakone o zbrani a strelive na SK aj v ramci EU mal vyznat lepsie ako my tu vsetci dokopy. Nemyslim, ze by mi to poradil, keby na tom nieco smrdelo alebo mi nieco hrozilo alebo by to mal byt nejaky o.eb.
2. Roman: Povolenie na polovacku sa vydava zvycajne na dobu urcitu, najcastejsie na 1 rok. To ale neznamena, ze ked ho mas, budes 365 dni v roku na polovacke v reviri, opravnuje ta na polovacku, ale je tvoja vec, ako casto pojdes do reviru, mozes chodit kazdy den a nemusis ist vobec. Ja ho mam do 31.12.14, potom si pojdem vypytat od kamosa nove.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

adrian123 napísal:ktory by sa zrejme mal v Zakone o zbrani a strelive na SK aj v ramci EU mal vyznat lepsie ako my tu vsetci dokopy.
Možno by mal, ale aj tu na fóre nájdeš reálne zážitky reálnych ľudí (vrátane mojich), keď príslušníci na oddelení zbraní disponovali silnou neznalosťou nášho zákona o zbraniach a strelive. O tom, že by sa orientovali v zbraňových zákonoch štátov EU, navyše tých čo so SR ani nesusedia, o tom by som radšej ani nesníval.

Ja netvrdím, že dotyčný sa nevyzná a že ti poradil zle. Určite nie, ani ho nepoznám.
Len by som bol na tvojom mieste veľmi opatrný ohľadne rád, ktoré mi dáva slovenský úradník ohľadne aktivít v cudzom štáte, ktoré ma prípadne môžu dostať do slušného prúseru (*). A snažil by som miestne pravidlá hry overiť in situ.
Ale je to len na tebe, samozrejme.

A tých mudrlantov si nechaj od cesty ...



(*) a ten prípadný prúser pôjde samozrejme úplne mimo zodpovednosti daného úradníka
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"