Kde vyslovene nemozem nosit zbran aj ked mam sk.A ?

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ja pridam moje zistenie, snad som tu toto info neprehliadol:

Cestovanie vlakom (ZSR) - so zbranou moze cestovat len prislusnik v sluzbe. Civilna osoba moze maximalne prevazat nejake obmedzene mnozstvo streliva, ak som spravne pochopil, ziadna zbran, inak hrozi pokuta.
Edit: tak zrejme je to aktualne u ZSR ako u SAD - zakazana len preprava nabitej zbrane.

Cestovanie autobusom (SAD) - smie sa prepravovat aj zbran, ale len v nenabitom stave.
Naposledy upravil/-a mrzo v 04 Sep 2014, 21:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ja som nasiel v prepravnom poriadku toto:
Článok A.10
VECI VYLÚČENÉ Z PREPRAVY BATOŽÍN A PREPRAVY KURIÉRNYCH ZÁSIELOK
A.10.1
Ako batožina a kuriérne zásielky sú z prepravy vylúčené:
b)
predmety, ktoré svojimi rozmermi, hmotnosťou, úpravou nie sú vhodné na žiadanú prepravu
so zreteľom na zariadenie alebo prevádzkové prostriedky, so zreteľom na bezpečnosť prevádzky, na bezpečnosť ľudí alebo zvierat, ďalej nabité zbrane (s výnimkou ods. A.8.7), nebezpečné látky a výbušniny, zápalné, samozápalné, jedovaté, rádioaktívne a
žieravé látky, ako aj predmety a látky vzbudzujúce odpor alebo schopnosť spôsobiť nákazu, ak nie sú balené podľa štátnych noriem ...
Z toho mi vychadza, ze nenabitu zbran mozem prevazat ako batozinu.

Este pripajam:
A.8.7
Osoby oprávnené nosiť strelné zbrane môžu vziať so sebou príručné strelivo. Príručným strelivom sa rozumie strelivo uschované v bezpečných obaloch, napríklad v opaskoch na náboje, loveckých taškách a pod.
Stráže, ktoré sprevádzajú zaistené osoby vo vyhradenom vozni alebo kupé a orgány ozbrojených zborov pri výkone služby majú povolené vziať so sebou aj nabitú zbraň.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Vlak som si zistoval cez infolinku ZSR, asi mesiac dozadu, kedze na nete som nasiel viac verzii prepravneho poriadku, v jednom bolo povolene prepravovat nenabitu zbran ako u SAD v inom to bolo vyslovene zakazane a aj v cenniku pokut bola polozka za prepravovanu zbran (zbran, nie nabitu zbran ako je teraz) - operator to konzultoval aj so svojim nadriadenym a povedal mi to co som napisal. Ale ked som si teraz stiahol prepravny poriadok zo slovakrail.sk tak ako pises je vylucena z dopravy len nabita zbran. Takze som asi dostal neaktualne info vtedy, alebo som mal proste na drate ludi, co o tom nemali ani sajn :(
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bajec napísal:...ako cerstvy drzitel ZP by si mal mat aj zakon cerstvo v hlave...zbran a strelivo sa ukladaju kazde zvlast a pod zamok, takze nabitu v trezore asi nie...
jaj nedriistaj a studuj
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Hektor: takze zbrane a strelivo nemozes prepravovat podla toho ako batozinu, takze vsetky zasobniky a zbrane na telo s prislusnym opravnenim ZP - sk. A? ;)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

bajec, prosim ta nepis co si myslis, ale to co je v zakone!
CITACIA zakona o ulozeni zbrani a streliva: Ak nepouzije trezor ........ (On pouzil trezor,takze dalej sa uz nan nevztahuje)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

:D

vynikajúca diskusia

či nosiť vo vlaku nabitú, alebo nenabitú zbraň.
:lol:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Hmm, a čo tak necestovať vlakom?
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Na nosenie vo vlaku/buse mam len svoj laicky nazor, lebo z prepravneho poriadku sa neviem vysomarit.
Nevidim problem v noseni na opasku bez naboja v komore s plnym zasobnikom, ale ja nevidim problem vo vela veciach :-)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

" Laska necestuj tym vlakom, budem saaaam ani nevies ako...."
Prepravne poriadky zakazuju prepravovat zbran v stave umoznujucom okamzite pouzitie.(autobus, trolejbus, elektricka a vlak)
V letecke preprave je zakazana prepravovat v akomkolvek stave. (Odovzdava sa spolocnosti ktora vlastni lietadlo= bude u posadky, alebo v nakladnom priestore)
Lode - Zakazana akakolvek preprava strelnej zbrane.
Je to aj v Plavebnej bezpecnosti. (PPBčko)
Tot vsio, niektore pre mna dolezite prepravy som si nechal konkretne ukazat v zakone.
Hlavne ta lod ma stve, lebo ona je vlastne slovenske uzemie a v takom Rumunskom Galati ci pri Gurabali by som za moznost ju mat obetoval dost ;o)
eager_pascal

Príspevok od používateľa eager_pascal »

Dobre chlapi, čiže ujasnime si to veľmi stručne. V trezore môže byť zbraň v hocijakom stave. Ad2, na tej policajnej stanici skôr apelovala na nejakú tichú dohodu, ale neviem prečo potom sa oháňala tým, že si mám naštudovať dačo. Čo si mám naštudovať? A osobne nevidím problém ani v tom, že si ju tam vybijem pred ňou. Hovorí niečo o tom zákon? Ona sa môže cítiť nekomfortne, ale pocity zákon nerieši. Bola ale dosť hustá. Pripomínam, nenosím náboj v komore. Vytiahol som z opaskového púzdra zbraň, vybral zásobník a podal jej gun. Dokonca ja nie som povinný jej ani oznamovať, či je, alebo nie je natiahnutá. Aspoň keď to dobre chápem.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Pisal si, ze si ju siel zaregistrovat, tak mozno spustacom jej reakcie bol fakt, ze si nemal preukaz zbrane a mal si naboje v zasobniku.
Ja osobne na policii vzdy podavam zbran so zaverom v zadnej polohe a bez zasobnika, ale je to len moja vlastna zasada a nikomu ju nevnucujem.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

ja si myslím to isté, podľa mňa vyletela, nakoľko nemôžeš nosiť zbraň na ktorú ti nebol vydaný preukaz zbrane...
v trezore môže byť zbraň spolu so strelivom, ale zbraň sa odkladá aj do trezora v nenabitom stave...
Naposledy upravil/-a regnak v 05 Sep 2014, 09:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

skemro napísal: Lode - Zakazana akakolvek preprava strelnej zbrane.
Na aké lode sa to vzťahuje? Keď idem napr. na Dunaj (v rámci SR) splavovať v kanoe tak ju nemôžem mať?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

regnak napísal:... nemôžeš nosiť zbraň na ktorú ti nebol vydaný preukaz zbrane...
a zbraň sa odkladá aj do trezora v nenabitom stave...
Na toto všetko si prišiel sám, alebo Ti niekto pomáhal??? :shock:
Samé hlúposti, ku ktorým nenájdeš oporu v zákone!
Hovorí sa - lepšie hamovať ako banovať, alebo dvakrát meraj raz rež, alebo najprv si nájdi v zákone a až potom argumentuj. :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"