Centrálny (balistický) register

Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Re: Zbraňová amnestia III

Príspevok od používateľa Vaquero »

Mesi, ten link obsahuje jednu dobrú a jednu zlú správu. Zlou správou treba rozumieť vyhadzovanie peňazí na balistický register, ktorý sa už inde neosvedčil.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Myslis celkovo metodologia, alebo konkretne pouzitie pre tento ucel (napr. amnestia v inej krajine)?
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Asi si si nevšimol, ale v tej tlačovej správe bola popri ohlásení zbraňovej amnestie umiestnená aj ďalšia informácia, totiž že chcú vytvoriť balistický register. Ide o nezmysel, ktorý tu už bol na fóre preberaný a ktorý doposiaľ nepriniesol nič pozitívne v krajinách, ktoré ho už majú. Ale to so zbraňovou amnestiou nesúvisí, len som chcel poukázať, že pri všetkom, čo organizuje MV, musíte popri prípadnej dobrej správe zákonite čakať aj nejakú zlú. V tomto prípade je dobrá správa o možnosti legalizácie čiernych kvérov bok po boku so správou, že idú vyhodiť peniaze daňových poplatníkov na overenú hovadinu.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

lubor napísal:To bol moj pripad preco som robil zbrojak a teraz musim priznat, ze som rad aj ked vtedy som brblal.
Tak to sme dvaja :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pri poslednom nákupe AlsaPro sme na okrese v Zlíne museli čakať, kým sa pani referentka popasovala s nahodením našich papierov do centrálneho registra.
Ak ten register robila súkromná firma, na základe požiadaviek niekoho od stola- bude to určite pôrod ježka, kým sa veci rozchodia a budú fungovať, tak ako majú.
Neverím, že register odbremení napr.KEÚ, nakoľko expertízny proces bude musieť aj tak prebehnúť pri každej zaistenej zbrani, ktorá súvisí s tr.činnosťou.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vlado: Aha, to som teda necital, siel som rovno na stranky nasich zakonodarcov, aby som novelu precital.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

peterson napísal:bude to určite pôrod ježka, kým sa veci rozchodia a budú fungovať, tak ako majú
Problém je hlavne v tom, že taký register je naprd aj v prípade, že všetko funguje tak ako má.
Aspoň skúsenosti z iných krajín tak hovoria, pokiaľ si dobre spomínam.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

upokojim vas , aspon pokial ide o minanie penazi.
Ten projekt ( ak sa bude realizovat) bude financovany z europenazi , teda jeho implementacia , takto od stola po jednej kave tipujem tak 50M evri

Rocna prevadzka ( ak to hned nevypnu) uz pojde z nasho rozpoctu
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Fuha tak to za tie peniaze budu musiet byt miliony riadkov kodu a gigabajty dokumentacie :))
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

A dodavatel je uz vybrany ?
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

urcite, inac by to neriesili.

Podla toho, co mi vravel kamarat, v kanade s tym vo velkom zacinali pred nejakymi 15 rokmi tusim, a pred par rokmi skoncili, ked tych tusim okolo 50 mil. dolarov (len kanadskych :-( a moznos ami suma pletie s odhadom ceny u nas) vyhodnotili ako zbytocne minutych vo vztahu k tusim dvom identifikaciam za celu dobu registra ( a ze v kanade asi maju ovela viac zbrani ako u nas).
Ale lepsie info sa urcite da najst niekde na kanadskych www strankach.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

k tomu nastrelu ceny...

MV obstaralo system na biometricke pasy za miliardu vtedajsich sk a obcanaky s cipom za 40M evri

to su len plastikove doklady , k tomu po 2 stroje od Datacardu na ktorych sa personalizuju a 80 pracovisk kde vas odfotia, samotny system bol len nadstavbou nad registrom ovcanov

tu sa bavime o vyvoji komplet noveho systemu s dodavkou pokkt specifickej technologie na snimanie a analyzu balistickych markantov , sucasne kapacity KEU sotva stacia na vysetrenie tych cca 200 trestnych cinov spachanych zbranami rocne a 6000 zbrani odovzdanych pocas amnestie ich natotalku vytazi na 1-2 roky

to ze nebudou lidi je dalsi vtip.. ono to bohovsky vyzera v seriali Siesaj Horne saliby , kde kazdy Horacio len tak medzi kavou a donutkou zabehne do labaku jebne dve rany do zelatiny a potom zuje sisku a kuka do mikroskopu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"