Čo všetko môžem nosiť pri sebe na ZP sk. A ?

Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Čo všetko môžem nosiť pri sebe na ZP sk. A ?

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím vás páni strelci.
Už dávnejšie mi vŕta v hlave táto otázka, tak som to hodil sem, dúfam že nevytváram duplicitnú tému :wink:
Čo všetko môžem vlastne nosiť pri sebe na ZP sk. A, jasné že okrem zbrane samotnej ? Ako som sa dočítal na fórach a z rôznych článkov, tak napríklad v Českej Republike je držiteľ sk. A ZP oprávnený na nosenie najviac 2 zbraní súčasne, zaujímalo by ma teda ako je to u nás ? Zákon 190/2003 o ZaS mám samozrejme naštudovaný a preto sa vlastne pýtam, pretože som v ,,našom" zákone nič k tomuto nenašiel :
§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu :

(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený :
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len "stav umožňujúci okamžité použitie"), ak osobitný predpis neustanovuje inak, 24)
b) nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane (§ 37 ods. 2).
Z tohoto paragrafu je zrejmé, že som oprávnený nosiť na sk. A ZP zbraň v stave jej okamžitého použitia, ale nepojednáva sa v ňom napr. o tom, koľko ks zbraní môžem mať takto pri sebe. Takisto by ma zaujímalo, ako by sa zatvárili páni policajti, keby ma pri bežnej kontrole napr. cestnej zastavili a (keby sa pýtali na zbraň, tak poviem že som držiteľom ZP sk. A a mám pri sebe legálne držanú zbraň a samozrejme som povinný ich výzve vyhovieť) pri osobnej/vizuálnej prehliadke by našli povedzme 2-3 zásobníky na mojom opasku v púzdre a samozrejme full napáskované ? Je vlastne niekde v zákone dané (alebo existuje nejaká hranica najskôr asi iba morálna :mrgreen: ), koľko ks zbraní môžem mať aktuálne pri sebe a koľko zásobníkov/prípadne počet ks streliva detto ? Či môžem chodiť ovešaný železom v počte ako chcem, samozrejme pokiaľ mám všetko splnené čo sa týka skrytého nosenia, sediaceho počtu dokladov k zbraniam a pod. ?
Snažil som sa fakt nájsť nejakú tému tu na fóre, v ktorej sa to už preberalo, ale naozaj som sa k ničomu nedopátral :) a ak som ju predsa len prehliadol, prosím neukameňujte ma hneď :wink:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

U nas zakon neobmedzuje pocet nosenych zbrani tak ako v Cechach. Zbrani, zasobnikov a nabojov mozes mat pri sebe kolko chces.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

3 zbrane ... podla zakona ti nic nemozu ale zrejme by si vyvolal zbytocny zaujem o tvoju osobu :)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Na otázku odpovedané. Zamykám.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"