EU - navrh plosneho zakazu samonabijacich zbrani

Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Tiež by ma to zaujímalo akú by to malo dohru neodovzdat. Poprosím kľudne pm :)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tu by podla mna prisla na rad otazka ustavnosti takehoto predpisu koli retroaktivite, vlastnicke prava atd..
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak ten celoeuropsky gun ban vstupi do platnosti, dopadne to presne rovnako ako v GB, pripadne v Australii. Kopec zbrani prejde do ilegality.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Postupne analyzujeme navrh smernice a v zmysle noveho znenia cl. 6 to vyzera tak, ze sudruhovia sa nestitia ani retroaktivity. Ma byt zakazana aj drzba samonabijacich zbrani nadobudnutych pred ucinnostou smernice. Tieto maju byt zabavene a znicene, s vynimkou ak pojde o drzbu instituciami chraniacimi kulturne a historicke dedicstvo.

Zakaz sa ma tykat vsetkych samonabijacich zbrani upravenych zo samocinnych a vsetkych samonabijacich ktore sa na samocinne podobaju.

A v texte je kopa dalsich veci. Napr. skratenie zbrojaku na 5 rokov. Rozsirenie hlavnych casti o dalsie polozky atd.

Je to velmi tazke citanie, cloveku je totiz striedavo do placu a striedavo v nom vrie zlc. :evil:

Navrh ma zasadne obmedzit nase slobody.

PS. Na vysvetlenie - samotny text navrhu bol zverejneny len pred par hodinami. V case pisania prveho prispevku ho verejnost este nemala k dispozicii.
Naposledy upravil/-a boris v 18 Nov 2015, 21:01, upravené celkom 1 krát.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Co budete nahlasovat kradeze zbrani, aby vam ich nezobrali ? Tak budu v ilegalite. A co potom s tym budete robit ? Chodit strielat do lesa ?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Kapitulantstvo a defetizmus nicomu nepomozu.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Potom?
No potom sa už nebude cvične chodiť strieľať..., ani na strelnicu, ani do lesa..., potom sa už bude strelivom šetriť, lebo celý systém nadobudne iný zmysel. :arrow: :idea:
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Aj ja rozmyslam nad 58 alebo 61, preto sa podpisem pod peticiu ak bude. Ak kupim taku zbran a vstupi do platnosti takyto zakon, tak nerad, ale zbran odovzdam, lebo nedovolene ozbrojovanie nie je sranda. Aj tak nevidim zmysel v tomto zakone, kolko teroristov ma ZP a zbran v legalnej drzbe ? Oni sa k zbrani dostanu pomaly lahsie ako my so ZP
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

A vyvlastnené zbrane od slušných ľudí sa miesto zlikvidovania rozpredajú podsvetiu ...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

niekto moc cita konspiracne casopisy ? :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

pozn. text bude onedlho na stiahnutie aj na stranke a fb profile LT


Stručné zhrnutie obsahu návrhu novely smernice
č. 91/477/EEC ktorá reguluje nadobúdanie a držbu zbraní v štátoch EU


Vážení priatelia,

Ako sme Vás už informovali, dňa 18.11.2015 bol Európskou komisiou predložený návrh novely smernice č. 91/477/EEC ktorá reguluje nadobúdanie a držbu zbraní v štátoch EU.

Samotné zdôvodnenie návrhu je plné poloprávd, oxymoronov a je postavené na premise že zbrane v rukách bezúhonných a spoľahlivých občanov predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Skutočným a nezakrývaným cieľom návrhu je odzbrojenie európskej populácie. Prijatím takéhoto návrhu by sme stratili možnosť účinne a efektívne brániť život, zdravie a majetok seba a svojich blízkych. Nielen to, v súčasnej situácii by prijatie tohto návrhu znamenalo zásadné ohrozenie obranyschopnosti Slovenskej republiky. Tá nemôže stáť a nestojí len na ozbrojených silách ale jej podstatnou súčasťou sú aj samotní občania.

Návrh novely smernice je pomerne komplexný. Za najdôležitejšie však považujeme nasledovné jeho body:

1. Návrh smeruje k absolútnemu zákazu samonabíjacích zbraní ktoré vznikli úpravou zo zbraní samočinných. Návrh smeruje k absolútnemu zákazu civilných samonabíjacích zbraní ktoré sa podobajú na zbrane samočinné. Návrh zakazuje znehodnotené zbrane ktoré vznikli znehodnotením samočinných zbraní a znehodnotením samonabíjacích zbraní ktoré sa podobajú na samočinné. V dôsledku to znamená plošný zákaz mnohých zbraní ktorých držba je veľmi rozšírená (civilné a zcivilnené platformy AK, AR, vz58, UZI, Sten, EVO a pod. ale aj pištolí ktoré majú samočinný pendant ako napr. Glock 19, Grand Power K100 a pod).

2. Zakazuje sa držba a nadobúdanie zbraní uvedených v bode 1. Zbrane nadobudnuté do legálnej držby pred účinnosťou tejto legislatívy majú byť bez náhrady konfiškované a zničené. Ide o absolútne pošliapanie princípov právneho štátu a slobody jednotlivca. Aj keby návrh v tejto podobe neprešiel, ide o absolútne neprijateľný postoj navrhovateľov k základným hodnotám na ktorých si spoločenstvo EU zakladá.

3. Držba zbraní uvedených v bode 1. sa povolí len na výnimku vybraným osobám ktoré spravujú kultúrne a historické dedičstvo. Zbrane, ktoré tieto osoby nadobudli pred účinnosťou tejto legislatívy však majú byť deaktivované podľa nových prísnejších predpisov. Takto vykonaná deaktivácia však znamená totálnu devastáciu mnohých vzácnych zbraní čo v konečnom dôsledku spôsobí barbarské ničenie kultúrneho dedičstva.

4. Znehodnotené zbrane budú deaktivované podľa nových požiadaviek. Takáto deaktivácia v skutočnosti bude len o čosi menej ako totálna likvidácia zbrane a deaktivovaná zbraň zásadné stratí na zberateľskej hodnote. O nadobudnutí znehodnotenej zbrane osobou sa bude povinne viesť záznam v centrálnom registri.

5. Zbrane majú byť povinne opatrené značením na ráme/tele zbrane, a to vrátane mena výrobcu, krajiny pôvodu, výrobného čísla a roku výroby. Povedie to k znehodnoteniu zberateľskej hodnoty mnohých starších zbraní.

6. Zakazuje sa nadobúdanie súčastí zbraní kat. A, B, C a streliva uzavretím zmluvy na diaľku. Inými slovami už nebude možné kúpiť cez internet náhradný zásobník do pištole, ani náhradnú pažbu na loveckú guľovnicu.

7. Doba platnosti zbrojného preukazu sa skracuje na najviac 5 (päť) rokov.

8. Evidencie držiteľov zbrojných licencií majú byť napojené na centralizovaný elektronický systém.

9. Nadobudnutie expanznej zbrane, signálnej zbrane, repliky, znehodnotenej zbrane bude podliehať ohlasovacej povinnosti. Regulácii budú v rovnakom rozsahu podliehať aj historické zbrane.

10. Smernica splnomocňuje Komisiu na vydávanie akýchkoľvek vykonávacích predpisov ohľadne výmeny informácií o cezhraničnom transfere zbraní.

11. Členské štáty sú povinné vydať právne predpisy preberajúce túto smernicu v lehote 3 mesiacov od jej zverejnenia.

V súčastnosti prebieha horúčkovitá aktivita európskych streleckých organizácií a záujmových skupín tak na národnej úrovni ako aj priamo na úrovni unijných orgánov „v Bruseli“. Pripravujeme spoločný postup s našimi partnermi z Čiech a Nemecka. Prosím sledujte situáciu aj naďalej, každý vyjadrený nesúhlas je dôležitý.

Ďakujem,

Dr. Boris Draškaba
Predseda predstavenstva
Legis Telum
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

hehe,tak to je gol,ze bez nahrady konfiskovane a znicene.tak konkretne ja si teda budem uplatnovat nahradu,minimalne poplatky za lekarov,psychologov,spravne poplatky+ zbran trhova cena novej (bez amortizacie).
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Žiaľ aj napriek problémom, ktoré mnohé spôsobila samotná európska komisia a aj ďalší nezodpovední politici , sme sa dostali do stavu, že tie isté inštitúcie si chcú absolútne bez akýchkoľvek oprávnení privlastňovať ešte viac a viac právomocí a výsad. Keďže viem, ako sa takéto štúdie a závery v rámci EK pripravujú a akí od reality odtrhnutý ľudia ich potom ďalej hlásajú, rozhodol som sa podporiť všetkými, občiansky dostupnými, prostriedkami akúkoľvek iniciatívu, ktorá im zabráni v tomto novom presadzovaní totality, bezprávia a nespravodlivosti.

Mimochodom narazil som na takúto celoeurópsku petíciu proti tomuto obmedzeniu:
https://www.change.org/p/council-of-the ... -ownership

Viete niekto, niečo o jej pozadí? Predpokladám, že by sme ju mohli ako jednotlivci podporiť.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Za peticiou je pokial viem jedno prozbranove zdruzenie a mozes ho podporit aj ako jednotlivec.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Nemam slov... ani len sukromne vlastnictvo nerespektuju ? Kam to az pojde? Raz si EK povie, ze mame vela zien tak aj pravo na zivot prestanu respektovat...??

Drzim nam vsetkym palec a ak treba podporu, tak so mnou ratajte. Ak treba financie, rad prispejem. Klobuk dolu pred ludmi ktori sa biju za nase prava, DAKUJEM.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"