Odhlasenie zbrane...

Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Odhlasenie zbrane...

Príspevok od používateľa unsamuel »

Ahojte, chcel by som poprosit o radu.
Samozrejme cisto teoreticky :-D mam kamarata ktory bol na SK polovnik a mal samozrejme v legalnej drzbe zbrane: 1x Glock, 1x Polovnu brokovnicu, 1x Polovnu gulovnicu, 1x Dlhu malorazku

Problem je ten, ze odisiel do USA studovat, povodne len na 1,5 roka no nejako sa to tam zamotalo /je v tom zena/ a uz je tam 5 rok, caka na zelenu kartu a tym padom sa nemoze vratit na SK.
Zbrane su samozrejme nie uplne koser ulozene u jeho otca ktory ma sice generalnu plnu moc, no Policia samozrejme tu plnu moc so vstahom ku zbraniam neakceptuje. Kamarat by sa rad tych zbrani zbavil no a tu je ta moja otazka. Ako?

Ked pri odhlasovani je nutna kontrola zbrani, samozrejme ze jeho otec ich tam priniest nemoze.
Napadlo ma predaj cez obchod, matne si pamatam ze kedysi davno som ja predaval kratku zbran cez komis a viem se som iba podpisoval papier v Polovnictve, dostal som z obchodu potvrdenie a ked sa zbran predala isiel som si iba po peniaze. Ziadne odhlasovanie ani nic ine.
Teraz sa to vraj pomenilo, viete mi niekto poradit? budem rad za kazdu radu.
Pripadnu radu kludne aj do sukromnych sprav...
Dakujem
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Hmm mozno by sa dalo postupovat ako pri umrti, teda upovedomit policiu vedia si prist po zbrane domov a prevziat ich.

Pripadne este splnomocnit inu osobu, drzitela patricnej skupony ZP na prevod zbrane na inu osobu. Neviem vsak ci sa to da splnomocnit na dialku. Podobny postup som zazil, chcelo by sa informovat na patricnom OR PZ aky postup akceptuju.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zbrane kat. C? Nech posle zmluvu postou, otec podpise a ma 7 dni na ohlasenie. Hm?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Jednou z podmienok vydania zbrojneho preukazu je ze osoba musi mat "miesto pobytu na uzemi SR" (paragraf 16, pismeno g).
- ak sa maju veci tak ako pises, tvoj kamarat tuto podmienku nesplna, neviem ake su postupy ale asi mu v suvisloti s tou zmenou miesta pobytu vyplyva aj nejaka oznamovacia povinnost (ktoru asi zanedbal)
- na zaklade tejto skutocnosti by si mozno mohol poziadat o zrusenie ZP (neviem ci sa to da aj nadialku), nasledne by jeho zbrane sli do komisie (uschova na policii) a bolo by ich mozne odkupit (za cenu aku si kamarat urci, respektive s kym sa dohodne)
.. neviem ci by sa ale tento postup dal cely aplikovat nadialku

Asi to zalezi od oddelenia, ale ja osobne by som sa siel spytat na zbranove ktore ho ma v evidencii, narovinu im povedal co je vo veci a spytal sa ich ako by sa to dalo vyriesit.
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

A neviete ako je to, keby zbrane chcel predat cez komis?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

subjekt s licenciou príde k majiteľovi a prevedie ich na seba-napíše si ich do svojej evid.knihy. Následne pošle potvrdenie na odd.zbraní. Splnomocnenec pôjde odovzdať na Odd.zbraní kartičky a tam si okopírujú splnomocnenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"