ZL a výroba zásobníku

vitamin
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 8 years 2 months

ZL a výroba zásobníku

Príspevok od používateľa vitamin »

Dobrý deň,
Potrebujem na výrobu zásobníku Zbrojnú Licenciu?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Dostanes tu asi obidve odpovede, ja si osobne myslim ze nie nakolko nejde o hlavnu cast zbrane.
Definitivnu odpoved ti da Odbor dokladov a evidencii Policajneho prezidia.
Napis im oficialnu ziadost o stanovisko a postni to sem, sameho ma zaujima ako sa k tomu postavi ODE PPZ a co im poradi KEU
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Na vyrobu zasobniku nepotrebujes okrem sikovnosti ziadnu licenciu. :) Tak isto neportebujes licenciu ani na pazbu zbrane a vlastne na nic co nie je oznacene ako hlavna cast zbrane! :wink:
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

To že licenciu treba len na hlavné časti potvrdili aj policajti? Pretože zákon 190/2003, §2 hovorí aj že:

...za zbraň sa považuje aj jej hlavná časť, súčasť zbrane, replika zbrane a napodobenina zbrane,

Teda aj súčasti zbrane podľa mňa spadajú pod výrobu zbrane (čím nemyslím pažbu ani zásobník).
Naposledy upravil/-a inspiring_hofstadter v 29 Mar 2016, 08:16, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Chcelo by to oficialne vyjadrenie organu, pretoze v zmysle spominaneho mozu obchodnici dovazat veci ako zasobniky resp. doplnky zbrani, ktore nie su hlavnou sucastou zbrane taktiez iba na zbrojnu licenciu,
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Na zbrane, resp. casti zbrani, ktore nepodliehaju povolovaciemu, alebo evidencnemu konaniu na ich vyrobu netreba ziadnu licenciu ani povolenie. Volna vyroba a uprava zahrna napr. ustovu brzdu, mieridla, pazbenie zbrane, zasobniky a nabojove schranky, spustovy mechanizmus a pod. Pri tychto upravach a opravach nesmie prist k zmenam charakteristik zbrane, ktore zakazuje zakon-napriklad pri uprave spustoveho mechanizmu nesmie dojst k jeho zmene zo samonabijacieho na samocinny a podobne. Ked to prezeniem do extremu, tak dokonca ani vyroba a vlastnictvo zakazanych doplnkov zbrani nie je nicim obmedzovana! Napriklad vyroba tlmica hluku na zbran nepodlieha ziadnej licencii-problem nastava az ked ho niekto namontuje na zbran-nakolko sa jedna o zakazany doplnok zbrane! -Ale vyrobou a vlastnenim tlmica sa majitel nedopusta ziadneho porusenia Zakona. :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nechces prosim Ta prestat trepat?
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

a co s toho nie je pravda? toto nie je z mojej hlavy! mas aj nejaky vecny argument, alebo zasa len invektivy? :roll:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

ZAlex napísal:! -Ale vyrobou a vlastnenim tlmica sa majitel nedopusta ziadneho porusenia Zakona. :wink:
žeby toto? ;)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ZAlex napísal: Napriklad vyroba tlmica hluku na zbran nepodlieha ziadnej licencii-problem nastava az ked ho niekto namontuje na zbran-nakolko sa jedna o zakazany doplnok zbrane! -Ale vyrobou a vlastnenim tlmica sa majitel nedopusta ziadneho porusenia Zakona. :wink:
nevladzem sa s tebou hadat, ale napis na ODE alebo KEU a ti ta snad vyliecia.
Alebo si ten tlmic vyrob, pochval sa s tym na internetoch a pockaj si co pride. Aspon tu chvilku bude klud, lebo vo vysetrovacke pristup na internety nemaju.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

A coho sa dopustam ze by som hypoteticky vlastnil doma tlmic hluku na zbran, alebo termoviziu???
Chlapci-v zmysle Zakona to sice je ZAKAZANY DOPLNOK ZBRANE, ale jeho vlastnictvo zakazane nie je! :)
Naposledy upravil/-a ZAlex v 29 Mar 2016, 09:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

Zbraň kategórie A je zakázané nadobudnúť do vlastníctva, držať alebo nosiť, ak tento zákon neustanovuje inak.
Staci?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ZAlex
sa to traduje v Objekte23 ?

nestacilo uz hypotez?
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

A ako mi teda vysvetlis napriklad vojenske naboje v sukromnych zbierkach? Ako mi vysvetlis napriklad kupu termovizie, alebo infraku navolno? Su to tiez predsa zakazane doplnky zbrane, alebo zakazane strelivo!
To electron: Ja ta akceptujem ako moderatora, ale myslel som, ze miesto invektivov mi das jednoznacnu odpoved. :|
Naposledy upravil/-a ZAlex v 29 Mar 2016, 10:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

§ 4
4) Zakázaným doplnkom zbrane je

a) tlmič hluku výstrelu,

b) zameriavač zbrane skonštruovaný na princípe noktovízora alebo termovízi
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"