ZL a výroba zásobníku

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

§ 4
(1) Zbraňou kategórie A je zakázaná zbraň, zakázané strelivo a zakázané doplnky zbrane.
(2) Zakázanou zbraňou je
e) zbraň vybavená zakázaným doplnkom zbrane,
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Zalex: neviem o čo ti ide, ale ak máš záujem- dobehni s tlmičom na zbrani ku mne do BA- uvidíš, čo sa stane :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ZAlex: §4 sám o sebe bez prečítania a porozumenia §2 môže vyvolávať dojem ako ho chápeš, ale je tu §2 ods.1/c c) súčasťou zbrane prvok alebo náhradný diel osobitne skonštruovaný pre zbraň a podstatný pre jej funkciu vrátane hlavne, rámu, tela, záveru, puzdra záveru alebo valca revolvera, závorníka a akéhokoľvek zariadenia určeného alebo upraveného na tlmenie zvuku vyvolaného výstrelom zo zbrane,
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Vsak to som napisal v mojom prispevku! Ale vlastnictvo takehoto doplnku nie je obmedzene nicim! Problem nastava az ked ho namontujes na zbran! Termoviziu, alebo infrak ti predaju v hociktorom obchode, ktory to ma v ponuke! A kupou takeho pristroja sa predsa nedopustas nicoho protizakonneho! Ked ten infrak namontujes na zbran a ides s nim napriklad na polovacku-tak si porusil Zakon. Alebo cim sa zberatel municie dopustil porusenia Zakona , ked v zbierke ma naboj s priebojnou strelou, alebo zapalnou strelou napr. 7,62 vz. 59 Pz? :|
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

peterson napísal:Zalex: neviem o čo ti ide, ale ak máš záujem- dobehni s tlmičom na zbrani ku mne do BA- uvidíš, čo sa stane :wink:
Precitaj si moj prispevok. O namontovanom tlmici tam nie je ani slovo!
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

comu na zakazane nadobudat do vlastnictva nerozumies?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ZAlex napísal: -Ale vyrobou a vlastnenim tlmica sa majitel nedopusta ziadneho porusenia Zakona. :wink:
Stále si si istý, že nechápavý som ja? Ja čítam, že tápeš ty. Ale v pohode, ty asi vieš lepšie...
Zrejme potrebuješ ďalší Ban...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

ZAlex, mne sa hrozne paci, ze ked pride na argumenty, tak sa nebranis protiargumentom na zaklade zakona, ale tym, ze co ked ten a ten to ma tak a tak. Dalsi level je uz len argumentovat pocitmi.

Chalani ti uz vsetko napisali, mozno si to nevies pospajat, alebo, co by bolo horsie, trpis selektivnou slepotou, ktora ta diskvalifikuje pri hladani pravdy.

Spravim si tu namahu a dam ti to sem vsetko poporadi a dufam, ze pochopis tu suvislost. Pre ostatnych sa ospravedlnujem, ze len opakujem, co uz bolo povedane.
§ 4 Zbraň kategórie A napísal:(4)
Zakázaným doplnkom zbrane je
a) tlmič hluku výstrelu,
b) zameriavač zbrane skonštruovaný na princípe noktovízora alebo termovízie.
Teda tieto polozky su zakazanym doplnkom zbrane (dalej ZDP), bezohladu na to, ci ich ma namontovane na zbrani, alebo nie. (ci kde to tam citas?). Tvoja "termovizia, noktovizor, ktore sa predavaju volne" - nie su zameriavace. Teda nemaju zameriavaci kriz. Ak ano, a predali by ti ich bez prislusneho povolenia, tak by si mal upovedomit OCTK.
§ 4 Zbraň kategórie A napísal:(1) Zbraňou kategórie A je zakázaná zbraň, zakázané strelivo a zakázané doplnky zbrane.
Tu sa jasne, pise, ze zakazana zbran (dalej ZZ) = okrem ineho ... ZDP. Ziadne "ak je to niekde nejako namontovane".
NADOBÚDANIE VLASTNÍCTVA ZBRANE, NADOBÚDANIE VLASTNÍCTVA STRELIVA § 8 napísal:(1) Zbraň kategórie A je zakázané nadobudnúť do vlastníctva, držať alebo nosiť, ak tento zákon neustanovuje inak.
(2) Ministerstvo môže udeliť na základe písomnej žiadosti výnimku na nadobudnutie vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A držiteľovi
a) skupiny F zbrojného preukazu alebo skupiny G zbrojnej licencie z dôvodu nadobúdania zbierkového predmetu alebo na zberateľské účely, ak ide o zbraň, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou alebo predmetom múzejnej hodnoty,
b) skupiny A zbrojnej licencie na vývoj a výrobu zbrane kategórie A,
c) skupiny B zbrojnej licencie na účely opravy, úpravy, ničenia, znehodnotenia alebo výrobu rezu zbrane a streliva.
Tu sa docitas, ze ZZ (teda zbran kat. A, teda ZDP nemozes nadobudnut - ak nemas prislusne povolenie (od MinV).

Ak chces vediet, aky zakon by si porusil, tak si precitaj ten trestny. Dam ti pomocku - tri az osem rokov. A nie, uz bolo dost, uz tuto namahu, ak ta to realne zaujima a neprisiel si sem len trolovat (co inak chvalim, dobre ti ide), necham na teba sameho.

P.S.: aby som nebol len negativisticky - vies celkom dobre spajat ludi, ktori sa zvacsa nezhodnu :twisted:
vitamin
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vitamin »

Termovizia a noktovizia sa líši od tlmiča v tom že je funkčná aj samostatne a je možné ju zmysluplne využívať aj bez zbrane. Otázne je kedy sa stáva termovizia a noktovizia doplnkom zbrane (či až po namontovaní na zbraň alebo aj predtým). Tlmič hluku je jasne skonštruovaný ako doplnok zbrane.

2roman:
Žiadosť o oficiálne stanovisko stačí poslať emailom alebo treba listom? Treba tam dodržať dáku formu?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Je rozdiel medzi tlmičom hluku a moderátorom zvuku? Moderátor sa bežne predáva.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

myslim, ze aj mailom ak najdes fungujuci kontakt
forma asi predpisana nie je, slusnost a gramatiku povazujem za samozrejmost :)

kontakt tu:
http://www.minv.sk/?informacie-3
Odbor dokladov a evidencií Prezídia PZ
Račianska 45, 812 72 Bratislava
Telefón 0800 222 222, 09610 50357
Fax 09610 59145
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

bum napísal:Je rozdiel medzi tlmičom hluku a moderátorom zvuku? Moderátor sa bežne predáva.
Nie som tak zbehly v tychto veciach ale co rozumies pod pojmom MODERATOR ZVUKU?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Nemal som ho v ruke preto sa pýtam. Mne to príde ako tlmič len v obchodoch ho predávajú ako moderátor . Pozri vzduchovky ,prípade pcp
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

podla vsetkeho mi vychadza, ze moderator zvuku(Cesky vyraz)=tlmic hluku (a ten pozna aj Slovenska legislativa).
Ale mozno ze sa mylim.
Su tu aj omnoho skusenejsi ludia, takze bude mudrejsie pockat na ich vyjadrenia. :|
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tono napísal:To že licenciu treba len na hlavné časti potvrdili aj policajti? Pretože zákon 190/2003, §2 hovorí aj že:

...za zbraň sa považuje aj jej hlavná časť, súčasť zbrane, replika zbrane a napodobenina zbrane,

Teda aj súčasti zbrane podľa mňa spadajú pod výrobu zbrane (čím nemyslím pažbu ani zásobník).
Tono, podla Príloha č. 6 k zákonu č. 190/2003 Z. z.
cast
C.
Súčasti zbrane, iné ako hlavné časti zbrane
a) rám zbrane je súčasť revolvera, v ktorej sú uložené alebo sú na nej upevnené ostatné súčasti zbrane,
b)telo zbrane je súčasť zbrane inej ako revolver, v ktorej sú uložené alebo sú na nej upevnené ostatné súčasti zbrane,
c)puzdro záveru je súčasť zbrane, v ktorej je uložený záver,
d)závorník je súčasť záveru, ktorá bezprostredne uzatvára nábojovú komoru.


zasobnik nie je sucastou zbrane ani hlavnou castou
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"