Dovoz zbrane z USA a jej zaistenie políciou na expertízu

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

len ma sklamal prístup Dubnice. V podstate sa to preto robí (aj, hlavne) aby sa pri posudku skúšobne zistilo či zbraň spĺňa požiadavky kladené zákonom...hlavne či nieje samočinná alebo prerobiteľná na samočinnú. No a keď už urobili chybu a nedali to tam tak prečo amatérsky vpisovali do protokolu informáciu. To sú vážne veci a oni by to mali a mohli vedieť. O nič nešlo stačilo napísať nový posudok a starý stornovať. Príde mi to ako amaterizmus, oni musia vedieť čo si môžu a čo nemôžu dovoliť či voči klientovi či voči Polícii
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

To mas uplnu pravdu. Spravili chybu, vdaka ktorej trpi predavajuci a kupujuci
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Chcem sa spýtať, mal by som záujem o kúpu jednej hodnotnej historickej zbrane (Je vyrobená pred rokom 1890, dohľadával som to podľa výrobného čísla na stránke výrobcu) z USA. V USA sú zbrane pred rokom 1899 bez FFL, čiže "na-voľno". Pýtal som sa predávajúceho, či mi to vie poslať (Shipment). A on že pred dvoma rokmi sa u nás menil zákon a má aj známych zberateľov na Slovensku a že to už ževraj nejde (A to som si myslel, že ani nebude vedieť, kde leží Slovensko :D). Poznám náš zákon (Aj § 14a) a zákaz uzatvárania zmluvy na diaľku myslím by sa na historické zbrane nemal vzťahovať, aspoň tak mi to z toho vychádza. Je možné, že na colnej správe panuje nevedomosť, prípadne svojvôľa. Máte niekto skúsenosť s takouto kúpou? Tie ceny sú tam fantastické a dajú sa zohnať aj u nás nezohnatelné kúsky. Ja myslím, že by to šlo nalodiť.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3691
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Je možné že existuje aj iný zákon. 8)

Však bez licencie nedovezieš ani optiku.
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

ahojte, brat po sa po dlhom case planuje vratit z usa, a chcel by doniest aj vsetky zbrane ktore tam vlastni, mozete mi niekto dat kontakt na tiekoho s prislusnou licenciou kto by ich sem vedel dotiahnut resp. orientacne ceny za dovoz ci sa to vobec oplati. ak uz o tom je vlakno tak sa ospravedlnujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Ak nenajdes, nebude sa dat alebo bude predrazene skus kontaktovat https://www.waffenexport24.de/index.php?id=330 sice je to cez druhy stat ale import z D sem je uz bezproblemovy aj pre jednotlivca.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Len pozor, niektore zbrane ako napriklad sig mpx su v nemecku uz zakazane a aj obchodniukom tam skysli dovezene zbrane v zapecatenych trezoroch a nevedia s nimi pohnut.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"