Trvaly dovoz zbrane kat. B a C z Ruskej federacie

eloquent_haslett

Trvaly dovoz zbrane kat. B a C z Ruskej federacie

Príspevok od používateľa eloquent_haslett »

Zdar, casto cestujem do Ruska (RF) a uvazujem o individualnom dovoze zbrane kat. B a C.
Ma niekto s tymto skusenosti?
Je mi jasne, ze potrebujem zbrojny sprievodny list z nasej strany a stym spojene oficialne preklady dokladov z RF (kedze sa jedna o dovoz z krajiny mimo EU a tym padom nie su harmonizovane formulare), ale su nejake ine restrikcie na dovoz z krajiny mimo EU resp. tyka sa embargo na dovoz zbrani z RF do EU aj individualneho dovozu?
THX
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Bohužiaľ z RF žiadne zbrane nedovezieš, platí na ne embargo a je úplne jedno či to budeš kupovať na fyzickú alebo právnickú osobu. Je to podľa bodu 3) článku 2) Rozhodnutia Rady 2014/512/SZBP z 31. júla 2014 o reštriktívnych opatreniach s ohľadom na konanie Ruska, ktorým destabilizuje situáciu na Ukrajine.
Aby si to nemusel hľadať tu je doslovné znenie: „Zakazuje sa dovoz, nákup alebo prevoz všetkých druhov zbraní a súvisiaceho materiálu vrátane zbraní a streliva, vojenských vozidiel a vybavenia, polovojenského vybavenia a náhradných dielov pre ne z Ruska štátnymi príslušníkmi členských štátov alebo prostredníctvom plavidiel alebo lietadiel registrovaných v členských štátoch.“
Samozrejme platia aj výnimky , ale určite ich nebudeš spĺňať, takže v súčasnosti môžeš na dovoz zbraní z RF zabudnúť.
Okrem toho by si porušil Zákon 126/2011 Z.z. o vykonávaní medzinárodných sankcií z 29. marca 2011.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Doviezť do UA a z tade nakúpiť by nebola cesta…?
Cibula
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Cibula »

Barnauly sa čerpajú nejaké staré zásoby ? :shock:

//Skemro - Áaaha !
Naposledy upravil/-a Cibula v 19 Nov 2016, 21:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ide o stare kontrakty ktore sa len obnovuju :wink:
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Mesi: bola, ale v tejto dobe doviesť legálne zbraň z RF do UA a následne do EÚ je asi dosť utópia nakoľko sú oba štáty tak povediac na nože a nechcel by som vidieť to všimné, ktoré by musel kolega tam dávať.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

V skratke - cesta to nie je :)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Je to aj opacne lenze rusaci zacali robit svoje shadowky... A basta.. Len vyrabat tu svoje saigy 12 ... To neni realne a ze tie brokarice maju v genialnych zstavach kde netreba ziadne upravy o tom niet pochyb. Nakoniec sa oni budu smiat nam.. Ze nam tu poberu uplne vsetko a my budeme chodit k nim na sutaze ak nam pozicaju ich naradie presne tak ako to bolo opacne eate par rokov do zadu.
eloquent_haslett

Príspevok od používateľa eloquent_haslett »

Dakujem morap aj ostatnym, text embarga poznam, dufal som ze sa nevztahuje na individualny dovoz, ale to by samozrejme nebolo logicke.
Predpokladam, ze ak by nebolo embargo, resp. pred embargom sa dalo doviezt klasicky cez ZSL a samozrejme s povoleniami v RF?
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Python4SK máš pravdu, ak by nebolo embargo, resp. pred embargom sa dali zbrane doviesť do SR prostredníctvom autorizovaných dovozcov výzbroje. Neviem o aké zbrane máš záujem, možno ešte u nejakého obchodníka so zbraňami v SR, ČR, MR, BR atď. by sa to dalo nájsť alebo možno to čo hľadáš budú mať v Bielorusku. Len treba dávať pozor aby to do Bieloruska nedoviezol niekto z RF na tvoj popud a následne to predal tebe lebo by to bolo voči tebe kvalifikované ako obchádzanie embarga na RF a tým aj porušenie Zákona č. 126/2011 Z.z.
eloquent_haslett

Príspevok od používateľa eloquent_haslett »

O Bielorusku som pocul, hlavne o opacnej ceste, teda BR do RF, potraviny na ktore RF udelilo embargo sa tam prebaluju a idu ako BR produkt dalej (JPP).
Narazil som tu napr. na Tigr-5 (620mm hlaven, s POSP, vsetko nove/ nestrielana) cca. 800 EUR, Mosin 1891/30 sniper s PU (Tula, 1942, scilovana, A stav) cca. 380Eur, ...nic specialne ale zaujimave ceny a kedze som v RF casto tak som uvazoval nad dovozom. Vzhladom na ebargo je to pase, neriskoval by som opletacky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"