Zmena sportoveho klubu

Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Zmena sportoveho klubu

Príspevok od používateľa dongo »

Ahojte. Mam taky dotaz: je povinnost nahlasit na useku zbrani a streliva zmenu sportoveho klubu, ked sa chcem registrovat v inom ako som? Ak ano, je tam aj zakonna povinnost do 7 dni predlozit potvrdenie? Nie je mi jasne, ak sa v priebehu roka rozhodnem pre zmenu, resp. ak by som tu zmenu vykonal teraz. Clenstvo v klube stale trva, ale clensky poplatok som este v terajsom klube neplatil, teda clenske mam zaplatene len do konca roka 2016. Predpokladam, ze v novom klube by mi potvrdenie dali na cely kalendarny rok 2017, tu by problem nebol. Problem by mohol nastat, ak by to trebalo hlasit. Dakujem za odpoved.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Klub je povinny nahlasit stratu clenstva do 7 dni. Ty musis nahlasit novy klub aby policajti vedeli ze si stale v nejakom klube. Idealne ak sa datum zmeny prelina, aby ti nejaky aktivista nezobral zbrojak kvoli 1 dnu :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len pripomeniem, že nezaplatenie členského príspevku nerovná sa automaticky strate členstva.
Všetko závisí od stanov daného klubu, no a rozumné kluby ich majú napísané rozumne ...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

V zmysle zákona
§ 28a
Strelecká organizácia je povinná oznámiť policajnému útvaru zánik členstva osoby, ktorej vydala potvrdenie podľa § 17 ods. 2 písm. d), do siedmich dní odo dňa zániku členstva.
Stanovy organizácie obvykle špecifikujú dôvody a spôsoby zániku členstva. Takže pokiaľ máš zaplatené členské na r. 2016 a v stanovách nie je, že nezaplatením 1.1. nového roku prestávaš byť členom - ešte stále ním si. Obvykle sa taká "čistka" realizuje na výročnej členskej schôdzi alebo obdobnej slezine, pred ktorou je stanovený termín, dokedy musí byť členské uhradené.
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Dakujem za odpovede. Len na objasnenie: clenske nemam zaplatene, nakolko cakam na vyzvu k zaplateniu. A po druhe: len hypoteticky uvazujem o zmene, nakolko sa crtaju lepsie podmienky. Skor len zistujem okolnosti, sby som nepadol do prusvihu. Ani nie som rozhodnuty, ci tu zmenu chcem. Apropooo: mozem byt clenom dvoch klubov?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Vacsinou dvojite clenstvo stanovy klubu nepovoluju, jedine po pripadnej dohode.

Ono ide o to, ze ak chces byt aktivnym clenom aby sa napr. nekolidovali terminy sutazi s inym klubom a samozrejme povedzme moznost zneuzitia napr. snaha ovladnut majetok klubu apod.

Jedna sa o sportove strelecke kluby, myslim ze byt v nejakom klube vojenskej historie a sportovom streleckom byva v pohode ale vsetko je to o vzajomnej dohode s predsedom.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Machead napísal:Vacsinou dvojite clenstvo stanovy klubu nepovoluju...
vazne?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

V KE to trebars robia tak, ze ak pride oznamenie o zaniknuti clenstva v danom klube tak policia najprv vyzve dritela na dolozenie clenstva v inom klube a ak sa drzitel nepreukaze clenstvom v inom klube tak az potom sato riesi dalej. Inde maju mozno iny postup. Najlepsie je asi informovat sa na prislusnom oddeleni ako postupovat tak, aby dobre bolo.

edit roman: ano poznam klub, kde takuto polozku v stanovach maju.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

1: Policia teoreticky moze kedykolvek vyzvat drzitela ZP sk E aby dolozil aktualne platne potvrdenie o clenstve v sportovom klube. Drzitel ma nasledne 7 (ak si dobre pamatam) dni na predlozenie tohto potvrdenia.

2: Sportovy klub musi upovedomit prislusny utvar PZ o ukonceni clenstva konkretneho clena do 7 dni ako uz bolo vyssie spomenute. Nasledne by PZ malo vyzvat drzitela aby predlozil platne potvrdenie o clenstve vid bod 1

3: Drzitel ZP sk E moze iniciativne dorucit potvrdenie o clenstve v SK kedykolvek pocas roka, zakon mu nebrani byt clenom aj v 10 kluboch sucasne.

4: zakon 190/2003 v sucasnej verzii nijako neberie do uvahy existenciu registra sportovcov vedeneho Min Skolstva, a preto pripadna evidencia v tomto registri nenahradza papierove potvrdenie.

5: jednotlive SK mozu mat sice vo svojich stanovach vselico, vratane zakazu clenstva v inom sportovom klube, otazka je ako si to vedia ustrazit, vymoct a ci by v pripade vylucenia clena za to ze bol clenom aj inde uspeli v pripadnom sudnom spore.

6: vanto ak poznas "klub" ergo jeden, to este u mna nerobi macheadovu "vacsinu".

Na zaver moje 2 rady:
1: radsej byt v 2 kluboch sucasne , nez riskovat problem kvoli par dnom chybajuceho clenstva. Viem si predstavit ze napríklad klub zanikne ani sa o tom nedozviem, posledna vec co statutar spravi ze rozosle info PZ, ty si zrovna na 2 tyzdnovej dovolenke a po navrate mas problem.
2: zalozte si vlastne kluby, a mate pocit sucha a bezpecia
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

a preto som členom v 3 kluboch 8)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ja v 2
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Pani nepoznate klub kde by som sa za par eur mohol stat clenom? Cisto formalne len kvoli skupine E. Moj terajsi je drahsi a drahsi a ja bucham menej a menej. Kludne ss.
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Neviem ako je to v inych kluboch,ja platim rocne 35eur,vyhoda je v tom,ze pri navsteve strelnice mam zlavu 50% .
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

OK, s tou vacsinou som prestrelil. Nejeden klub to ale v stanovach ma.

Roman, mas pravdu v tom, ze ako si to ustrazia a budu kontrolovat. Neviem, ja osobne povazujem za loajalitu byt clenom miestneho klubu a odviest riadnu robotu tam, ako pendlovat medzi troma a v kazdom byt len proforma.

Ale to uz je na zvazenie u kazdeho osobne.
seko 375
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa seko 375 »

Ahojte. Potreboval by som poradit. Strelecký klub ktorého som bol členom mal zatvorenú strelnicu. Ja som zatial chodil na inú. Po nejakom čase som sa dozvedel že klub bol zrušený pred pol rokom. Predpokladám že na policiu neoznámili koniec môjho členstva ? ,nakolko som nebol vyzvaný na dokladovanie clenstva v inom klube. To ze bol klub zrusený mi nebolo oznámené. Stači najst nový klub a oznamit na PZ ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"