Kolko by ste boli ochotni rocne platit za clenstvo v klube?

Kolko ste ochotni platit za clenstvo?

Hlasovanie ukončené 10 Apr 2017, 20:23

max 10e
12
17%
10-20e
23
33%
20-30e
17
24%
viac ako 30e
18
26%
 
Celkom hlasov: 70

inspiring_liskov

Kolko by ste boli ochotni rocne platit za clenstvo v klube?

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Na zaklade debat o clenstve atd mi napadla otazka:

Ak by existoval klub, ktory nedisponuje strelnicou len vedie evidenciu clenov, vystavi kazdorocne potvrdenie o clenstve a raz rocne usporiada gulaspretek podla medzinarodnych pravidiel tak aby splnal poziadavky planovanej smernice (raz rocne ucast na preteku) atd..

Kolko by ste boli ochotni rocne platit za clenstvo s vyssie uvedenym servisom?
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Roman, novela Zákona o športe už vyžaduje účasť minimálne na troch súťažiach v roku. Strelecké súťaže, ktoré sa započítavajú, musia byť vopred zverejnené v kaledári súťaží. Taktiež sa chystá úprava legislatívy tak, že potvrdenie na ZP "E" by mal vydávať zväz a nie jednotlivé kluby. No a napríklad členský poplatok v SSZ je 15,- eur ročne. Polícia si bude môcť jednoducho pozrieť v informačnom systéme športu, kto je aktívnym členom zväzu a kto nie. Kto nebude registrovaný v tomto systéme ako športový strelec, nebude mať nárok na ZP "E".
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Trosku predbiehas :)
Kazdopadne nas caka kopa prace na urovni klubov, uvidime ako dopadne implementacia novely na urovni zakona ktory pride po 190/2003
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Roman : uprav otazku v ktorej slovo "klub" nahrad slovom "zvez"... :lol: :lol: :lol:
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Roman, Zákon č. 240/2015 Z.z. bol k 1.1.2017 novelizovaný, takže ani moc nepredbieham. Je síce pravda, že informačný systém športu akosi ešte stále nie je úplne dokončený, ale základné údaje o členoch klubov a zväzov už musia byť v ňom. A otvoriť si ho vie každý, dokonca aj policajti ... :-)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to je super, ak dajú do zákona povinné aktívne strieľanie na súťažiach- ešte tým viac podporia strelecký šport, nákupy zbraní a streliva 8)
Ak toto súdruhovia zistia, neviem, či nebude nejaká korekcia.

Ad.vydávanie potvrdení zväzom pekne smrdí politikou SSZ...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

slovensky zakon s porte a smernica EK spolu nesuvisia, uvidime ako dopadne novy zakon o zbraniach a strelive
kazdopadne vieme uz teraz, ze nam pribudne byrokracia

v zak 440/2015 pribudla definicia "aktivneho sportovca" , tam su tie 3 sutaze rocne co spominal Pena, treba vsak dufat, ze na ZP sk E bude stacit kategoria "amatersky sportovec"

nejako som tam nenasiel povinnost sportoveho klubu byt clenom zvazu, ale mozno som zle hladal
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Povinnosť klubu byť členom SSZ tam nie je, ale potom vzniká problém, ako jeho členovia absolvujú minimálne tri súťaže. Je tam dosť dier, ktoré nie sú zatiaľ vyjasnené, lebo celý zákon bol stavaný pre športy typu hokej a futbal. Individuálne športy sa v ňom strácajú. A tá povinnosť byť v SSZ sa síce SSZ nesmierne hodí, ale iniciatíva pochádza z okopčenia legislatívy okolitých štátov (Polsko, Nemecko, Maďarsko).
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Pena napísal:ale potom vzniká problém, ako jeho členovia absolvujú minimálne tri súťaže
Počkaj to akože tri súťaže organizované výhradne iba SSZ :?: Trochu som zmätený :shock:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

§4 (6) Aktívnym športovcom je športovec, ktorý sa v poslednom roku zúčastnil najmenej na troch súťažiach organizovaných športovou organizáciou, za ktorú je registrovaný v zdrojovej evidencii; za účasť na súťaži sa nepovažuje účasť na súťaži športu pre všetkých.
pricom plati ze:
§ 8 (1) Športovou organizáciou je právnická osoba, ktorej predmetom činnosti alebo cieľom činnosti je športová činnosť; športovou organizáciou nie je orgán verejnej správy.

Mokrym snom panov z celostatnych zvazov je taky vyklad, aby to boli oni... , ja vsak tvrdim, ze je tym mysleny klub

avsak treba dufat, ze pre podmienky ZP sk E bude aj nadalej stacit.
§4 (4) Amatérsky športovec vykonáva šport : d) bez zmluvy.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kedze tu prebiehala debata o novele zakona o sporte, pridam info sem:

bol som upozorneny, ze v poslednej novele doslo k zruseniu sankcie za nezaregistrovanie Sportovej organizacie, konkretne :
§ 95 - Správne delikty
(1) Športová organizácia sa dopustí správneho deliktu, ak
a) vykonáva športovú činnosť ako športová organizácia bez zapísania v registri právnických osôb v športe podľa § 8 ods. 2 a je prijímateľom verejných prostriedkov,

Z tejto nestastnej formulacie vyplyva, ze ak mate sportovy klub, nepoberate financie z verejnych zdrojov, tak sice vam §8 ods 2 uklada povinnost byt registrovany, ale §95 ods1 pism a) zaroven tvrdi ze to nie je spravny delikt a nedostanete pokutu.

Legislativny majstrstyk :) ale aspon daco.

Pokusil som sa naformulovat trosku inu formulaciu, mozno prejde.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Mna osobne by inak velmi zaujimalo ake sutaze v ktorych sa striela z poloautomatickych pusiek ako su napriklad Vz. 58, AR-15 etc usporiadava SSZ, ked chce na ne vydavat povolenia iba on...

Napadaku ma iba: hyper-takticka malokalibrovkova mierenka a este samopalovy skeet ... ano prave som si tu tie sutaze aj pravidla vymyslel.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

"velke kalibre" zastresuje Slovensky zvaz vojakov v zalohe, je to tiez zvaz s celoslovenskou posobnostou
Cibula
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Cibula »

Toľko, koľko bude treba. Hlasoval som za poslednú možnosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"