Záruka na zbrane

Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Záruka na zbrane

Príspevok od používateľa Nebiros »

Vzťahuje sa na zbrane označené ako nové klasická 2r. záruka? (ak nieje uvedené viac).
Tj. ak sa niečo dojekazí odnesiem predajcovi a ak uzná reklamáciu zbraň opraví/vymení/refunduje?

A ako je to s komisnými zbraňami?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Presnejšie vyjadrenie preštuduj - viď Občiansky zákonník

Zodpovednosť za vady predanej veci
§ 619 a vyššie

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obciansky-zakonnik/
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Ok, vsjo jasno.

vďaka.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Mám otázku.
Mám pákovú opakovačku v záruke ktorá sa mi zasekla po 1200 vystrelených nábojoch aj s nábojom v polo-vsunutom stave bez možnosti pohnúť pákou ktorýmkoľvek smerom. Pravdepodobne odišiel jeden kolík na mechanizme, alebo ovládač výťahu čím došlo k záseku. Nerozoberal som práve kvôli záruke. Každopádne mi predajca odmieta uznať záručnú reklamáciu z dôvodu, že bolo použité údajne prebité strelivo.
Je pravda, že aj prebíjam, ale som presvedčený že k záseku došlo u tejto pušky s továrenským strelivom. Nikde som v reklamačných podmienkach predajcu nenašiel ani zmienku o tak bežnej veci pre poľovné a hlavne športové účeli ako je používanie prebitého streliva ktoré sa dá dokonca kúpiť v niektorých obchodoch. Je ale pravda že tam je "všemohúci" pojem "pri neodbornej, alebo nesprávnej manipulácii" pod ktorý sa dá skovať čokoľvek.
Pre tréning používam zásadne pod-navážku lebo plnotučný 357MAG nemá zmysel a šetrí to zbraň. Podľa toho čo viem o puške a mechanizme a naviac aj podľa vyjadrenia jedného nezávislého zbrojára čo to videl ( aj keď nerozobral) nie je predpoklad že by to spôsobilo prebité naviac podnavážkové strelivo. Je to proste druhotriedny materiál, alebo chybný kus od výroby čo nevydržal 1200 výstrelov.

Nemáte niekto skúsenosti, alebo viete poradiť čo s tým, lebo ani vo sne nemienim zaplatiť za záručnú opravu, pričom pôvodné poškodené a vymenené súčiastky tento predajca naviac nevydáva s opravenou zbraňou, čo je ďalší nonsens o ktorom som sa dozvedel. Takto totiž nemám ani dôkaz, že čo bolo poškodené ( okrem slova predajcu) a ani dodatočnú šancu si vadný kus nechať posúdiť mechanikom či metalurgom na jeho kvalitu a dôvod poškodenia pre prípadné následné naťahovanie sa o ktorm uvažujem.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

pokial ta zbran nie je starsia ako rok obuchal by som mu o hlavu:

Ak zákazník uplatní reklamáciu počas prvých 12 mesiacov od kúpy výrobku, môže byť jeho reklamácia zamietnutá výhradne na základe výsledkov odborného posúdenia.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Stači že predajca je vyhradny dovozca a je to košer. Alebo ak ma papier od vyrobcu že absolvoval školenie o závadách. Každopádne, prebíjané strelivo ak nieje vyslovene uvedené v raručnom liste, nieje dôvod na zamietnutie reklamácie. Obráť sa na ŠOI ale nevkladaj do nich veľké nádeje.

Btw. Aj po uplynutí 12 mesiacov sa môže zákazník oprieť o odborný posudok, ale musí si ho dať urobiť sám.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

v kazdom pripade ziadat pisomne zamiestnutie reklamacie s uvedenim dovodu. pripadne poziadat o preukazanie kde v navode je zakazane prebijane strelivo (aj prebijanec sa da oznacit za fabricky prebity ares/limit/alsu)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"