Prepis zbrane

Pedro662
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Pedro662 »

Ale o prevode vlastnictva zbrane kat. C na policii, zakon nehovori.
Zakon upravuje prevod vlastnictva len pre skupinu zbrani A, B.
(8) Prevod vlastníctva zbrane kategórie A alebo zbrane kategórie B medzi držiteľmi zbrojného preukazu sa uskutočňuje na policajnom útvare, kde je táto zbraň evidovaná po jej predložení; tento policajný útvar vyplní nákupné povolenie a diel C nákupného povolenia zašle policajnému útvaru, ktorý vydal nákupné povolenie.
O prevode zbrani kat C sa uvadza:
(2) Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie, ktorý nadobudne vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný nadobudnutie vlastníctva zbrane ohlásiť policajnému útvaru, ktorý mu vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu, do siedmich dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva zbrane; zároveň je povinný v tejto lehote predložiť zbraň na zaevidovanie (§ 37) alebo odovzdať ju do úschovy policajnému útvaru (§ 39). V prípade nadobudnutia vlastníctva zbrane dedením začne lehota plynúť dňom, keď rozhodnutie súdu o dedičstve nadobudlo právoplatnosť.

(3) Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane; písomné ohlásenie musí obsahovať údaje uvedené v § 9 ods. 2 písm. a) až c), výrobné číslo zbrane a dátum predaja.
Tak teda ako? :D
Po precitani mnozstva prispevkov musim podotknut ze nazory ,,nasej" streleckej spolocnosti sa rozdeluju na dva tabory, v pomere 50:50
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nerozumiem, čo myslíš tým 50:50 :!:
Chceš ísť v sobotu kúpiť dajaké C-čko cez republiku od chlapíka (asi) so ZP...
Takže podľa Tvojej predstavy pricestuješ, poukazujete si dajaké papiere či doklady a ty položíš euráčiky a on guľovničku a pá-pá...
A v pondelok sa ho kočulka na OD ORPZ opýta - a kde máte zbraň? Ta dakde na druhom konci Slovenska... A kto ju má? Ta dajaký Pedro - aha, šak tu mám zmluvu, aj dajaké čísla preukazov... Takže nemôžete predložiť zbraň na kontrolu? Kde je Vaša zbraň???

Alebo predstava že pôvodný majiteľ prinesie zbraň v piatok na OD ORPZ odhlásiť, nechá skontrolovať číslo zbrane, odovzdá preukaz zbrane, vyplní a podpíše papiere - a čo potom? Zbraň už podľa zákona nemôže držať, nemôže si ju odniesť domov, teda jedinou možnosťou je nechať ju v úschove na ORPZ. Ako ju chceš odtiaľ dostať bez toho, aby si sa tam dostavil?

Odsek (3) ktorý cituješ sa týka držiteľa ZL - predajcu, ktorý podľa neho postupuje.
Pedro662
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Pedro662 »

50:50 je synonymom pol na pol :wink:

Neviem ako si usudil ze odsek 3 hovori len o drzitelovi ZL a nie ZP.
Dalej tu spominas ,,dajake papiere". Ta ne dajake, bo na stranke MINV še da scahnuc original paper na to. :)

Podla Tvojej odpovede usudzujem, ze mas s prevodom tzv. gulovnicky skusenost. Alebo sa mylim?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ono je skôr nájsť problém niekoho, kto ti tú zbraň kat. C je ochotný predať ti svoju zbraň podľa zákona a nie podľa zvyklostí. Ja som pár krát kupoval, neuspel som ani raz.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Kúpil aj predal som už niekoľko zbraní kategórie C. Prevod medzi držiteľmi ZP sa VŽDY uskutočnil na OD ORPZ v mieste predajcu za účasti oboch zainteresovaných. Pri kúpe od "obchodníka" (držiteľ ZL) som jednoducho následne v stanovenej lehote sám so zbraňou prišiel k "svojim" policajtom a zbraň zaregistroval.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Igor, ale tu nie je otazka, ako si to spravil, ale ake moznosti zakon dava a ten dava tu moznost, ako bolo popisane vyssie.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

2x som kupil zbran kat. C a nebol som na oddeleni kde bola registrovana.
Prisiel som so zbranou, vypisanym tlacivom a hotovo.
Predajca ma povinost ohlasit prevod na ORPZ kde zbran predal.
Tot moja skusenost.
Pedro662
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Pedro662 »

Takze zbran je prepisana. Na ORPZ kde spadam ja problem nebol. Problem bol na policii predavajuceho. Podla vsetkeho ide o ,,zvyk" prislusnikov PZ zbran pri prevode este raz vidiet. Kedze to zakon nevyzaduje, po konzultacii s OR jeb vsetko v poriadku. Musim pochvalit prislusnicku PZ na ORPZ Kosice - okolie. Velmi mila pani ktora je skutocne znala zakona, narozdiel od policajtov v Trencine.. :roll:

Kedze je tu vela skratiek, tak pre niekoho este raz: :wink:
1. Najdes si na bazosi zbran kat. C
2. Stretnes sa s predavajucim, a vypisete tlacivo zo stranky MINV o prevode zbrane kat. C.
PREDAVAJUCI podpise svoje aj TVOJE tlacivo.
3. Do 7 dni od pojdes na ORPZ alebo obvodne oddelenie kde spadas s tlacivom a zbranou na zaevidovanie. Predavajuci pojde na
policii kde spada on uz LEN s vypisanym tlacivom.

Teľo šicko :)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

cize predavajuci si nechava kartu zbrane, tu odovzda na svojom oddeleni?
A ty behas so zbranou a len s tlacivom o prevode?
Pedro662
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Pedro662 »

Sorrac, kartu zbrane som nespomenul.
Je to tak ako pises. Karta zbrane ostava predavajucemu a odovzdava ju s vyplnenym tlacivom na policii pod ktoru spada.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Aka paradna debata sa tu rozvinula ohladom toho,co je ohladom nakupu zbrane kategorie C v zakone napisane uplne jasne.Ze ten zakon nepoznaju niektori policajti to sa nedivim,ale ze si ho inym sposobom dokazu vylozit aj majitelia ZP,ktori(mozno :wink: ) z toho robili skusky :roll: .Ved aj ja,obycajny sedliak som pochopil,ze na nakup zbrane kategorie C mi netreba ani nakupko,ani predlozit zbran na oddeleni,kde je evidovana.Akurat ju musim do 7 kalendarnych dni priniest na zaevidovanie,inak pridem o zbrojak.Keby vsetky zakony boli napisane tak jasne.....
Pedro662
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Pedro662 »

Suhlasim s Tebou. §12 je napisany jasne.
Len ked polovica prispevkov hovori nieco ine, tak ta to zneisti.. :roll:
maco_r
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 2 years 2 months

Príspevok od používateľa maco_r »

Zdravim, vie mi niekto vysvetlit ako je to pri prepise zbrane kat B. ak predavajuci aj kupujuci su z toho isteho okresu kde je zbran evidovana?
Respektive ci tomu chapem spravne.

Podla zakona § 11 odsek 9.:
(9) Ak je zbraň kategórie A alebo zbraň kategórie B, ktorá má byť predmetom prevodu vlastníctva, evidovaná policajným útvarom, ktorý žiadateľovi o vydanie nákupného povolenia vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu, nákupné povolenie sa nevydáva.
Chapem to tak, ze na policii predavajuci predlozi zbran, odovzda preukaz zbrane a kupujuci vyplni ziadost o nakupne povolenie, prilozi kolok a ziadost o zaevidovanie + kolok. Policia vyda preukaz zbrane bez toho aby vydavala NP.

Su tam este ine ukony?
dakujem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Chápeš to správne.
maco_r
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 2 years 2 months

Príspevok od používateľa maco_r »

super, dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"