Uloženie zbraní na viacdňovej zahraničnej/domácej súťaži

ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Uloženie zbraní na viacdňovej zahraničnej/domácej súťaži

Príspevok od používateľa ipa »

Vedel by mi niekto povedať, ako sa rieši uloženie zbraní v prípade, keď sa zúčastním na zahraničnej súťaži, ktorá trvá viac dní? Je to v poriadku, ak si tam uložím zbraň do trezora alebo ak nie je k dispozícii trezor, tak zbraň a strelivo uzamknuté oddelene ako to prikazuje náš zákon? Alebo sa treba vtedy riadiť zákonmi krajiny, kde sa nachádzam? Musí zbraň ostať uložená na strelnici alebo ju môžem uložiť aj napr. v hoteli, kde budem bývať?

Na Slovensku by som mal mať zbraň uloženú iba na miestach zapísaných v preukaze zbrane. Mám tam adresu trvalého bydliska a športové strelnice. Ako uložiť zbraň pri viacdňovej domácej súťaži tak, aby to všetko bolo s kostolným poriadkom?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked sa budes riadit kostolnym poriadkom, tak nikam nevycestujes.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Keď si na SK podujatí a niekde prespavas tak sa riadis 190tkou, teda uzamknutá debna , miestnost, ak si sám na hoteli, tak stačí ak pri odchode zamknes dvere, sk vás je viac tak uzamknutá debna, v zákone je to jasne napísané - stačí len pochopiť a aplikovať. V zahraničí to platí to iste pokial to lokal zákon neprikazuje inak, teda domáci zbraňovým zákon je nad našim pochopiteľne. Inde ako v CZ a PL som so zbraňou nebol tak nepoznám všetky móresy ale v hore uvedených stačí to čo na SK.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked chces vycestovat, tak sa spytaj tych co ti posielaju pozvanku na ich vyklad zakona a podla toho sa zariad.
Ale bez uzamknuteho kufra by som nevycestoval.
ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ipa »

Steyr, uloženie zbrane mi je jasné, a máš pravdu, keby som takto chel uložiť na Slovensku krátku zbraň, ktorú držím na ZP sk. A. Nie som si ale istý, či máš celkom pravdu, ak mám dlhú zbraň, ktorú držím na ZP sk. E. Túto smiem totiž držať iba na miestach vyznačených v preukaze zbrane a bez predchádzajúceho písomného súhlasu policajného útvaru prepravovať iba na účely, ako sú uvedené v zákone.
Držať takúto zbraň na hotelovej izbe (aj keď uloženú v zmysle zákona v uzaknutej miestnosti, v debne, ...) nie je podľa mňa v súlade so zákonom.

Rasto: Ďakujem, presne tak sa to chystám spraviť. Zistím si od nich miestne pravidlá a cestovať budem vždy s uzamykateľným puzdrom/kufrom.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Nechaj si to vysvetliť doma na oddelení zbraní, mali by Ti povedať že sa jedná o "cestu na strelnicu" teda prepravujes zbran v intenciach platneho zakona a nejedná sa o uloženie zbrane tak ako píšeš.
ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ipa »

Ok, ďakujem Ti za info, nevedel som, že to funguje takto, zasa som sa niečo nové naučil.
sniper_in_training
občasný prispievateľ
Príspevky: 49
Registered for: 5 years 8 months

Príspevok od používateľa sniper_in_training »

IPA, podla mojho skromneho nazoru nie je az take podstatne, co ustanovuje nas zakon / ako to vykladaju nasi policajti, podstatne je, co na to hovori zakon v krajine, kde chces trenovat. Takze by som asi zacal od vykladu zakona platneho v danej krajine (to by snad mal vediet prevadzkovatel miestnej strelnice), pripadne by som poziadal o vyklad prislusnu sekciu MinV SR pre styk so zahranicim ( snad tam taky odbor maju a nieco o tom vedia).
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"