Inštruktor strelby .

Ludwicok
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa Ludwicok »

Iniciativu celkovo chvalim, venovat sa detom, je zasluzna cinnost, avsak robit to s dobrym umyslom ale zle je horsie ako nerobit to vobec.
Moj vycvik pozostaval a nadalej pozostava z pouzivania zbrane a zasahov budovach domacom prostredi a prevencie na uliciach.... Pracujem v zasahovej jednotke v zahranici... Naucit deti strielat na kacicky zvladnem v pohode. No problem je ze aj ked situacie ci atresove, pod tlakom, za jazdy v aute, v stiesnenych priestoroch a podobne zvladam, obavam sa ze niesom schopny vniest do vyuky dost profesionality. Preto by som chcel absolvovat trening o vyuke... Teda ako sa tym ludom venovat a nieco ich aj naucit nie len predviest. Doteraz som bol v pozici ziaka a estr velmi dlho budem. No rad by som moje uz reflexivne znalosti posunul aspon z trochy dalej. Mame v okolo vela ludi ktori vlastnia zbrane, no ppuzivat ich nevedia. Zial je dost ludi ktori si nevedia ani urcit bezpecny priestor a tak. Verejnej sutaze som sa este nezucastnil, nakolko mi doteraz stacili nase vnutorne. Mam za sebou uz viac ako 300 uspesnich zasahov voci zivlom a ani raz som nemusel vystrelit napriek tomu ze tam priestor bol. Chcem naucit ludi pouzivat zbran tak aby vystrel padnut nemusel ak uz niet inej moznosti, tak aby brali ohlad v prvom radr na okolie... Strielat pod roznymi uhlami a na papierove terce nauvi dnes kazdy tacticool nadsenec.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Trenerov sportovej strelby organizuje na slovensku SSZ (shooting.sk). Treba vsak podotknut ze nie kazdy strelecky klub alebo trener je aj *sportovy*. Instruktor praktickej/obrannej/akejkolvek strelby mat nic nemusi, jeho zverenci si platia sukromnu sluzbu a za to nieco dostanu... nemozu ale ani ocakavat ze sa odtial dostanu do reprezentacie.

Aj riadit auto ta moze naucit ktokolvek, ale ak chces zlozit statnu skusku a dostat vodicak tak musis mat papier z certifikovanej autoskoly.

edit vzhladom an predosly prispevok - ak riesis takticku strelbu a chces sa naucit byt lepsi instruktor, tak na to nie je nic oficialne, len tvoje skusenosti a referencie (pripadne si mozes zaplatit sukromny kurz ako RONIN alebo EBSSA) ... ak chces byt sportovy instruktor, tak sa musis zaradit do byrokratickeho mlynceka.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ludwicok napísal:
Iniciativu celkovo chvalim, venovat sa detom, je zasluzna cinnost, avsak robit to s dobrym umyslom ale zle je horsie ako nerobit to vobec.
Moj vycvik pozostaval a nadalej pozostava z pouzivania zbrane a zasahov budovach domacom prostredi a prevencie na uliciach.... Pracujem v zasahovej jednotke v zahranici... Naucit deti strielat na kacicky zvladnem v pohode. No problem je ze aj ked situacie ci atresove, pod tlakom, za jazdy v aute, v stiesnenych priestoroch a podobne zvladam, obavam sa ze niesom schopny vniest do vyuky dost profesionality. Preto by som chcel absolvovat trening o vyuke... Teda ako sa tym ludom venovat a nieco ich aj naucit nie len predviest. Doteraz som bol v pozici ziaka a estr velmi dlho budem. No rad by som moje uz reflexivne znalosti posunul aspon z trochy dalej. Mame v okolo vela ludi ktori vlastnia zbrane, no ppuzivat ich nevedia. Zial je dost ludi ktori si nevedia ani urcit bezpecny priestor a tak. Verejnej sutaze som sa este nezucastnil, nakolko mi doteraz stacili nase vnutorne. Mam za sebou uz viac ako 300 uspesnich zasahov voci zivlom a ani raz som nemusel vystrelit napriek tomu ze tam priestor bol. Chcem naucit ludi pouzivat zbran tak aby vystrel padnut nemusel ak uz niet inej moznosti, tak aby brali ohlad v prvom radr na okolie... Strielat pod roznymi uhlami a na papierove terce nauvi dnes kazdy tacticool nadsenec.
:arrow: Naštudovať pedagogiku - andragogiku. Resp. sa prihlásiť na ped. fakultu a dorobiť si ped. minimum.
Používateľov profilový obrázok
gulinko
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa gulinko »

ahoj ludwicok. moj pohlad na vec nizsie - zivim sa vzdelavanim v biznise, zcasti aktivne skolim.

mam pocit, ze v obsahu mas jasno, riesis skor formu, ako ho odovzdavat dalej. ak ti ide o gulatu peciatku trenera, poloz si otazku, ci mas casovu kapcitu na taketo studium. z vlastnej skusenosti: stretnut v biznise absolventa andragogiky je vzacne a uprimne, ani jeden zo skolitelov, ktorych uznavam ako top, ju nevystudoval. podobne certifikacia kurzov: s kolegami skolime kurzy nami vyvinute aj medzinarodne certifikovane. z pohladu absolventov su kvalitativne rovnake, lisia sa akurat cenou a farebnostou materialov a certifikatom. posledne 2 menovane koncia niekde v skrini, to podstatne ostava v hlave.

silny zaklad, na kt. mozes stavat, su tvoje realne skusenosti. jednoduchy a vysoko ucinny storytelling: namiesto “deti, zbran sa drzi takto” jednoducho “deti, takto: kolega raz urobil so zbranou toto, a stalo sa toto - nebudte, ako kolega” : ) okamzite si uveritelny a prihody si vacsina z nas pamata lepsie, ako poucky.

co sa tyka teorie ucenia: skus najst skuseneho trenera deti a dorastu - trebars aj v plavani. obsah jasne iny, ale princip odovzdavania zrucnosti je podobny. usetri ti to hodiny hladania relevantnej teorie a studovania a opakovania chyb inych.

dalsi zdroj: ako pises, bol si v pozicii ziaka. zamysli sa, co na teba ako ziaka fungovalo, resp. co sa uplne minalo ucinkom. zamysli sa nad niecim, co skvele ovladas. ako si sa to naucil? co ti najviac pomohlo? konzultuj so skusenym trenerom: ako to prisposobit detom?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"