Inštruktor strelby .

Ludwicok
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 4 months

Inštruktor strelby .

Príspevok od používateľa Ludwicok »

Zdravím celé osadenstvo chalupy . Mám na vás zapeklitú otázku . Už som hľadal po fóre ale nič som podobné a vyriešené nenašiel . Podarilo sa nám splašiť strelnicu a zakladáme organizáciu . Všade po strelniciach sú inštruktori strelby a podobne . Otázka teda je . Je potrebné absolvovať nejaký kurz pre inštruktorov , alebo sú všetci samozvaní inštruktori na základe ich vlastních úspechov ? Dám si nášivku inštruktor a tolko bolo , alebo teda to má nejakú vlastnú legislatívu ? Chceme sa venovať výcviku detí a dorastu v lukostrelbe a vzduchovkám . Tak isto radi by sme chceli učiť miestne osadenstvo bezpečnej manipulácii so szbranou a základom obrannej strelby . No dnes chce každý po absolvovaní výcviku nejaký diplom alebo podobné blbosti , tak netuším , čo s tým . Za nejakú odpoveď hodnú prečítania vopred ďakujem .
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Počítam, že to bude spadať pod trénerstvo, takže sa skús obrátiť na ministerstvo školstva.

To ako to beží na strelniciach neviem (papierovo), podľa mňa to nie sú inštruktori ale len správcovia čo dozerajú na bezpečnosť. Potom by to sedelo na to čo vidím že rádia rôznym neskúseným strelcom a verejnosti.

(Česť tým pár výnimkám)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Myslím si, že náležité info nájdeš tu

https://www.google.com/search?client=fi ... tup%C5%88a

Ako načrtol mesi...jednoznačne je potrebné obrátiť sa na Min. školstva, toto vydáva patričné licencie-atesty.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zákon 190/2003 síce nepozná pojem "inštruktor", ale v § 56 "Zverenie, vypožičanie a prenájom zbrane a streliva" hovorí na túto tému vcelku dosť.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Predpokladám, že na to, aby si učil, potrebuješ v prvom rade vedieť.
(Nie ako v tom ftipe - kto vie - ten robí, kto nevie robiť - ten učí!)
A vieš to, lebo Ťa niekto naučil. Niekto, kto už učí. Keďže je taká doba, že treba na fšetko potvrdenie, ten kto Ťa naučil, Ti dá osvedčenie. Lebo on má papier na učenie a vydávanie osvedčení.
Ak už budeš mať osvedčenie či dve-tri že vieš, požiadaš o ten papier na učenie a žiadosť doložíš hŕstkou osvedčení že si naučený.
Lenže ono to učenie ide ruka v ruke aj s platením - takže si musíš spraviť podnikanie aby si učňov mohol zúčtovať... no a potom narazíš na kadejaké ďalšie zákony... až sa na to vy... :evil:
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa VZ93 »

:D istú dobu som to robil tak, že s potencionálnym záujemcom som si najprv sadol a vysvetlil mu teoriu bezpečnej manipulácie so zbraňou. Za ňu som zinkasoval nejaké euríčka ( štýlom ako napríklad za doučovanie AJ) a následne som mu podla zákona o zbraniach a strelive zdarma zveril na strelnici zbraň pod dozorom a mohol si aj vystreliť. Zárobok bol asi 10 eur mesačne ale to tlačenie sa v streleckom palposte s mladými študentkami na nezaplatenie :D
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Hlavne ak vies ulozit naboje do zasobnika tak ze prazdna nabojnica skonci vo vystrihu. :twisted:
Ludwicok
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa Ludwicok »

no chlapi , mi dávate teda :D niečo to už viem a teda odstrielané mám . Skor vidím problém v legislatíve . Ide nám o nezištnosť a chceli by sme vlastne prilákať viac ľudí ku streleckému športu . Budú ku nám chodiť deti zo školy na krúžok s učiteľom a tak . Samozrejme naučiť niekoho bezpečne zaobchádzať so zbraňou je vec priority no treba myslieť aj na skutočné používanie zbrane a naučiť niekoho aspoň základy nieje zlé . Problém vidím v tom , že na špeciál inštruktorov narážame všade . Skor mam pocit , že čím viac majú za sebou rokov v nejakej službe v armáde alebo tak , tak sú lepší a lepší , špeciálni a tak aj ked armádne použitie zbrane nemá v civilnom živote najmenší zmysel . To je jedno :D Rád by som vedel kto ma pasuje za inštruktora a na základe čoho :D teda na inštruktora ktorý nedáva diplomíky a pečiatky na ruku :D :D :D alebo klasika ? čím viac diplomíkov na nástenke tým lepšie ? :D
Ludwicok
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa Ludwicok »

skemro napísal:Hlavne ak vies ulozit naboje do zasobnika tak ze prazdna nabojnica skonci vo vystrihu. :twisted:
to je moj sen .... slečna tancujúca s nabitou pištolou :D :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

VZ93 napísal:ale to tlačenie sa v streleckom palposte s mladými študentkami na nezaplatenie :D
Také dačo sa ti zachcelo....héééééj ? 8)
Prílohy
strelnica.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ludwicok napísal:no chlapi , mi dávate teda :D niečo to už viem a teda odstrielané mám ...
Toto maju aj ti, ktorych dalej v texte zhadzujes. Chces trenovat. Mas co ucit? Ked mas nieco odstrielane, co to znamena? Umiestnujes sa v aspon narodnych sutaziach na poprednych miestach? Mas informacie, ktore su spravne a koncept, ktory je dotiahnuty dokonca? Su tvoje metody a vedomostami top v sucasnosti?`

To su otazky, na ktore si musis odpovedat sam a uprimne. Ak je len co na jednu odpoved nie, tak potom to nechaj tak, lebo budes taky isty instruktor ako vsetci ostatni. Budes len dalsi spravca strelnice, ktory si nieco mysli a odovzdava dalej bez toho, aby to mal premyslene a odskusane.

Ludwicok napísal:...treba myslieť aj na skutočné používanie zbrane...
Co si pod tym predstavujes? Ake je to skutocne pouzivanie zbrane? Subjektivne sa mi zda, ze mas par rokov ZP, nieco si sa naucil, mas predstavy o tom, ako to ma byt, ale su to tvoje predstavy a tvoj velmi subjektivny pohlad na tematiku okolo nich.

Iniciativu celkovo chvalim, venovat sa detom, je zasluzna cinnost, avsak robit to s dobrym umyslom ale zle je horsie ako nerobit to vobec.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

K veci:
donedávna bolo inštruovanie živnosťou na základe ako vravíš nejakého diplomíku, kt. uznala komisia na min. školstva alebo dokonca na základe čestného prehlásenia, že na útvare dotyčný vykonával funkciu riadiaceho paľby.
Podľa zákona o športe na to ale treba VS vzdelanie 2. st. v obore "Tréner" .
V podstate ak z toho odvediete dane, tak nikoho nezaujíma na základe čoho to vykonávate.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

To Ludwicok , ale ty vies kedy sa tanec zacne. Tak len vezmes kratku a pomahas vyberat :wink:
Aj na tomto fore je dost ludi ktory to uz pri mne zazili :wink:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

DeSade napísal:Podľa zákona o športe na to ale treba VS vzdelanie 2. st. v obore "Tréner".
Takže všetci bývalí športovci, ktorí po ukončení kariéry začali trénovať, majú ukončené štúdium na PG, nejakú kombináciu + trénerstvo?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..napriklad v basketbale je to takto: http://old.slovakbasket.sk/ZT/files/tre ... 5-2016.pdf
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"