SKS 45

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

SKS 45

Príspevok od používateľa scandium »

Mám zaujímavú skúsenosť kedy v ramci jednej republiky neplatia rovnaké zákony. Kupil som si v Košiciach SKS 45 od sukromnej osoby. Ked som v Poprade žiadal NP povedali mi aby som doniesol protokol o overeni zbrane, kde musí byť explicitne uvedené že zbraň nestriela dávkou . Bavíme sa o SKS, konštrukcia samonabíjacej kabíny kt v živote nestrielala dávkou. Samozrejme policajtky v KE kukali na mna aky papier to chcem. Nic take zbraň nemala a to bola cca pred rokom prevedena z predajcu na toho pána. Vzal som ju, hadam presvedcim policajta ze je to karabina a nie AK alebo vz 58.
No nie. Odmietli ju zapisat. Hrozilo ze budem musiet urobit cestu do Dubnice do skusobne. Bretton v KE je nateraz nefunkcny takze mi celkom zacal stupat adrenalin. Nastastie v Dubnici kde som volal mi povedali aby som siel do Mikulasa na nove tlakovky a ukecal ich nech vpisu do protokolu ze zbran nestriela davkou co sa vdaka ochote a pristupu Liptovskej skusobne aj stalo.
Platia na kazdom oddelení zbraní a streliva iné pravidlá?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Co na to povedat.....

Pokial to chces riesit mozet podat podnet na PPZ odbor dokladov a evidencii kde popises svoju skusenost abudes dufat, ze nadriadeny organ zjedna napravu a bude instruovat podriadene zlozky ako do buducnosti postupovat..

Rovnako mas moznost dat staznost na prislusnikov PZ : https://www.minv.sk/?urad-inspekcnej-sluzby

Osobne by som to asi riesil listom na prvu adresu, kde by som popisal svoju skusenost a poziadal ich o zosuladenie postupu s aktualnym pravnym stavom na vsetkych pracoviskach....
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Prvu možnosť som zvažoval ale.....
Neviem vylúčiť že sa jedná o osobnú aktivitu miestneho policajta a poukázanie na jeho nesprávny postup zo strany prezidia by sa lahko mohlo obrátiť proti mne. Nejdem si kaziť vzťahy. Ale máš pravdu. Skočím na miestne oddelenie na kavu a pokusim sa odhadnúť ako sa veci majú. Do telefónu mi povedal ze to konzultoval s Prezidiom ale.....
Ak niečo urobím a dosiahnem dam vediet. Ide aj o iných drzitelov lebo SKS sa casto kupuje ako lovecká puška.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Raz som dostal od mne momentálne príslušnej referentky negatívne rozhodnutie na moju žiadosť, podľa mňa nesprávne (riadila sa jedným z paragrafov zákona 190, nevšimla si (?) že nasledujúci § zakladá výnimku v konkrétnom prípade), podpísané jej nadriadeným. Podal som písomnú sťažnosť cez podateľňu, adresovanú práve dotyčnému podpísanému nadriadenému, s upozornením na nezákonný postup (nehodlal som to posúvať vyššie, vždy som tam na našom ORPZ našiel celkom príjemných ľudí). Do týždňa bola vec vyriešená. Aj bez zásahu zhora (z PPZ či inšpekcie z Blavy).
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Taky isty problem som mal aj ja v Poprade, ked som prihlasoval Hi Point 995. Pan policajt Marek B. odomna pozadoval takyto protokol. Kontaktoval som predajcu v PO "ciernyobchod" a sa len smiali.... Pan Marek B. mi to nechcel prihlasit az kym neprisiel jeho (asi) nadriadeny (starsi pan s fuzami) a mu poradil nech zavola na balistiku.. No a zrazu som mal preukaz zbrane na pockanie.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Podľa si to pomýlil s SVT. Niektoré varianty mali aj dávku.
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Dávkou strieľala AVT-40. Vzhľadom na ľahkú hlaveň a výkonný náboj sa AVT neosvedčila.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Od kamoše chceli Knihu evidencie zbraní k F skupine. Tak má doma zošit s pečiatkami a zapisal tam Mosin. Hold folklor
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Záver celej kauzy bol asi ten že ani len netušili (netušil) čo sa chystám prihlásiť a mysleli si že je niečo bývalé samočinné, prerobené...ach, jaj....čo už. Papier som zohnal, našťastie boli v LM Skúšobni veľmi ochotní.
Myslím že platí staré pravidlo že iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.
Smiech cez slzy. Keby som kôli tomu musel isť do Dubnice tak by som bol asi viac naštvatý.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Nemalo by to prebiehat tak ze ak je pochybnost zbran ide na keu a oni daju stanovisko ? Pri spotrebnom zeleze by som tento postup pozadoval. Hadam ze po spatnej vezbe z keu na nadriadeneho by bol iniciativec instruovany.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"