Zákon č.403/2009 Z.z /zberatelstvo VM/ZM

momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

no len som zvedavy, ako dlho bude trvat odstranenie tej chybicky.
to by som radsej dal tie zbrane na overenie do skusobne a je to jednoduchsie.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Bol som oficialne /listom/ poziadany Ministerstvom Obrany SR o spolupracu pri pripomienkovani uz platneho zakona c. 403/2009 Z. z ,tykajuceho sa zberatelstva vojenskeho materialu.

Sam mam k spomenutemu zakonu zopar pripomienok,ale verim ,ze sa aj tu najdu zberatelia,resp.osoby,ktore k tomu zakonu maju co povedat.
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa kamov »

Som si to v rychlosti prestudoval a napadla ma jedna vec.
Po registracii zohnat za lacny peniaz ostre strelivo, napr. 7,62x39. Sice to je na zberatelske ucely...., ale nie je legalna moznost si s tym zapukat na strelnici?

Pripadne nakupit par kuskov vz.58, nechat prerobit na semi a s potvrdenim odovzdat v ramci zbranovej amnestie, par mesiacov pockat a zaevidovat si to na E. Ci to len ja tak jednoducho vidim?
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

a na co to riesis? pri cenach 58 a streliva teraz?

Pred par rokmi stala 50 prerobena na semiauto 10.000, potom 8.500, potom 7.500, strelivo ani nepisem radsej kolko vtedy a kolko teraz.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ZMENA:

od 3.11.2010 vsetky kompetencie tykajucich sa vojenskeho materialu a zberatelskeho materialu /VM,ZM/prevzalo opäť Ministerstvo hospodarstva SR
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kedze podla 392/2011 Z.z. boli zrusene vynosy min. obr. 4/2010, 5/2010, 6/2010, 283/2011..
momentalne zberatelsku cinnost upravuje: vynos min. hospod. 1/2012 http://www.economy.gov.sk/ext_dok-vestn ... c?ext=orig
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Málinko mimo témy mám otázku.

Môžem kúpiť u obchodníka signálnu pištoľ Vz. 81-kal. 26,5 mm - vojenskú uloženku.
Nemá platné tlakovky, ale obchodník mi povedal, že na F skupinu ako zbrateľ si to môžem napísať.
Avšak na polícii mi bolo povedané, že budem musieť do dvoch mesiacov od kúpy tlakovku aj tak spraviť, pretože táto predtým vojenská zbraň nemala nikdy urobenú tlakovku. Je to tak?
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Hm, čítam príspevky a napadla ma jedna vec s vojenskou zbraňou. Ak by som v rámci zbraňovej amnestie odovzdal pušku alebo pištoľ (naschvál nepíšem dlhú alebo krátku guľovú zbraň, lebo by tam mohol byť aj guľomet) z druhej svetovej vojny a bola to vojenská zbraň, legalizujú mi ju, alebo je to vojenská a teda zakázaná zbraň a už mi ju nevrátia? Lebo povedzme, že časť zbraní odovzdaných v rámci zbraňovej amnestie boli viac-menej historickè zbrane z 2 sv. vojny a ak si språvne pamätám, cca 900 zbraní bolo zo skupiny zakázaných. O aký typ zbraní íšlo? Ja som kupoval signálnu pištoľ na F skupinu a len mi policajt pripomenul, že nemá tlakovky a aj keby mala, môžem s ňou strielat len na strelnici. Lebo už riešili nejakè priestupky na Silvestra... A vlastne s ňou nemôžem strielať vôbec, lebo je na Fko, a tym padom sa na ňu vzťahujú zákonitosti Fka...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Butrus
precitaj si zakon o VM a ZM a zistis od/do/ akeho kalibru a na ake zbrane sa vztahuje zakon o VM a ZM
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

z vojenskej zbrane sa moze stat civilna ak prejde skusobnou (popr pred tym nevyhnutnymi upravami ak je to potrebne)

nepoznam nikoho kto by tuto proceduru ako sukromna osoba absolvoval
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Ďakujem za odpovede a trpezlivosť, zákon som čítal a aj ten výnos, ale skôr by ma teraz zaujímalo, ako je možnè rozpoznať, či sa napr. pištoľ z obdobia pred II. sv. vojnou radí medzi vojenskè zbrane, alebo civilnè, ak bola používaná aj u vojakov a aj u četníctva. Zaujíma ma to preto, lebo na jednom nemenovanom fóre to rozoberali, v Českej republike nebol problèm v rámci amnestie legalizovať zbraň CZ vz. 27 aj keď bola vojenská (mala vojenskè preberacie značky - dokonca aj preberacie značky od wermachtu) a Slováci na to reagovali s tým, že u nás by to mohol byť problèm, nakoĺko je to vojenská pištoĺ. Príspevok nemôžem nájsť, bolo to cca v roku 2010 a ja by som sa v tom v rámci histórie zbraní rád orientoval. Bol som cca rok a pol mimo tèmy a teraz mám s tým trochu problèm. Je nejaký zoznam preberacích značiek. Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"