Pokuta za obciansky preukaz

Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Pokuta za obciansky preukaz

Príspevok od používateľa NASTY »

v nejakom vlakne sme riesili ci mi mozu dat policajti pokutu za to ze nemam pri sebe OP, ak ano podla akeho zakona???viete niekto odpovedat??
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

urcite nie podla zakona o obcianskych preukazoch, to som pred chvilou pozeral
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

to viem cital som ho a ani v preistupkovom zakone to nie je no niektory tu otom hovorili ze sa s tym stretli aj Packa to raz hovoril v telke no doteraz som nikde nenasiel ten paragraf ktory otom hovori
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

no ja som teraz pri zbeznom pohlade nenasiel nikde povinnost nosit so sebou OP.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

google zradil toto:
http://pozrisi.sk/anketa/Je-povinnostou ... ebe-obcian

Je povinnosťou občana mať pri sebe občiansky preukaz? Táto povinnosť vyplývala ešte zo starého zákona o občianskych preukazoch č. 75/1957 Zb. účinného do 1. septembra 1993 keďže tento obsahoval v § 7 povinnosť „preukazovať sa občianskym preukazom na vyzvanie bezpečnostným a iným orgánom na to splnomocneným“. Nasledujúci zákon, ani ten, ktorý je platný v súčasnosti, už túto povinnosť neobsahuje. Za nenosenie občianskeho preukazu teda nehrozí občanovi žiadna sankcia.


zdalo sa mi ze sme to raz v skole riesili. ked ta napr. zastavi policajt tak mu mozes na cestne slovo povedat co si zac, alebo zavolat domov mame, dat policajta ka telefonu a ona mu to potvrdi. tolko k uspokojivemu zisteniu totoznosti. netreba sa tahathned na stanicu.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

to peter bezo- kazdy policajt ma pravo kontrolovat tvoju totznost tolko je v zakone
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Oprávnenie na preukazovanie totožnosti §18
Policajt je oprávnený vyzvať vás, ak je to potrebné na plnenie úloh podľa tohto zákona, aby ste preukázali svoju totožnosť dokladom totožnosti.
Za doklad totožnosti sa považuje občiansky preukaz. Iný preukaz (s výnimkou dopravných vecí, keď môže žiadať vodičský preukaz) od vás nemá právo žiadať, takisto iné osobné údaje, ktoré nie sú uvedené v občianskom preukaze – napr. zamestnanie, školu a pod...
Ak odmietnete preukázať svoju totožnosť, alebo nemôžete preukázať svoju totožnosť a ani po predchádzajúcom poskytnutí potrebnej súčinnosti nemôžete hodnoverne preukázať svoje meno a priezvisko, dátum narodenia a adresu bydliska, policajt je oprávnený vás predviesť na útvar Policajného zboru za účelom zistenia totožnosti.
Policajt je povinný vás odovzdať orgánom činným v trestnom konaní ak zistí, že sú dôvody na vaše odovzdanie, inak vás musí ihneď prepustiť.
Ak policajt nezistí vašu totožnosť do 24 hodín od predvedenia, je povinný vás prepustiť.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

to nie je buzeracia ked ta policajt vyzve aby si predlozil doklad totoznosti, to len vy velky demokrati si milite demokraciu s anarchiou, a podalsie sme pravny stat takze musis respektovat zakony platne na uzemi SR a ked nie musis znasat nasledky ale to je jedno lebo vidim ze myslienkovo si uplne niekde inde
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

a podalsie tie tvoje obvinenie ze bol pod vplivom alkoholu a pod --- a to by si chcel ako dokazat ))))))
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

NASTY ma pravdu,Ty ho obvimis z toho ze je pod vplyvom alkoholu a este dodrbu Teba ze si ho krivo obvinil :D
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

733thunder precitaj si to poriadne on myslel obvinit policajt, ktory proti nemu vykonava sluzobny zakrok, ako pomstu tak napise na neho staznost a ze bol pod vplivom alkoholu
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

nebudem ti dalej vyvracat tvoje nazory v tejto teme sa jedna o nieco ine
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

policajt by ta nemal bez dovodu zacat harasovat a ziadat o preukazovanie totoznosti.
tiez to povazujem za buzeraciu.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

pani este raz, bez dovodu sa to neda porusoval by zakon, musi mat vzdy na to nejaky dovod, no ked uz, moze povedat ze sa vykonava patranie po osobach a uz ma pravo na to aby vas vyzval na preukazanie totoznosti, buzeracia nie je to ziadat obciansky preukaz!!!!!! buzeracia moze nasledovat potom nejakym jeho konanim, pani najprv si nastudujte zakony, povinnosti a opravnenia policajta a potom tu piste nejake postrehy
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

NASTY napísal:733thunder precitaj si to poriadne on myslel obvinit policajt, ktory proti nemu vykonava sluzobny zakrok, ako pomstu tak napise na neho staznost a ze bol pod vplivom alkoholu
Ved ja som to pochopil a na to som reagoval
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"