Kúpa zbrane kat. C na inzerát

inspiring_dewdney

Kúpa zbrane kat. C na inzerát

Príspevok od používateľa inspiring_dewdney »

Zdravím vospolok, chcem sa spýtať, ako to je s nákupom zbrane kat. C. Či pri odhlasovaní pôvodným majiteľom musím aj ja byť prítomný na policajnom oddelení, alebo stačí že on to sám odhlási a ja to už iba prihlásim. Vďaka za odpovede.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ano musis byt pritomny pri odhlasovani, vezmi si ZP a OP.
odides s flintou a papierom, na korom je potvrdene ze si ju prevzal. Do 7 dni ju musis prihlasit, tzn 4.5e kolok, ZP, OP, flintu a to potvrdenie...
blissful_mclean

Príspevok od používateľa blissful_mclean »

Zakon 190/2003 Z.z. o zbraniach a strelive hovori jasne:

§ 12

(1) Zbraň kategórie C, strelivo do zbrane kategórie A, zbrane kategórie B alebo do zbrane kategórie C môže nadobudnúť do vlastníctva len držiteľ zbrojného preukazu, držiteľ zbrojnej licencie alebo držiteľ zbrojného sprievodného listu na trvalý vývoz.

(2) Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie, ktorý nadobudne vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný nadobudnutie vlastníctva zbrane ohlásiť policajnému útvaru, ktorý mu vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu, do siedmich dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva zbrane; zároveň je povinný v tejto lehote predložiť zbraň na zaevidovanie (§ 37) alebo odovzdať ju do úschovy policajnému útvaru (§ 39). V prípade nadobudnutia vlastníctva zbrane dedením začne lehota plynúť dňom, keď rozhodnutie súdu o dedičstve nadobudlo právoplatnosť.

(3) Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane; písomné ohlásenie musí obsahovať údaje uvedené v § 9 ods. 2 písm. a) až c), výrobné číslo zbrane a dátum predaja.


Pri prevode vlastnictva zbrane kategorie C, musi predavajuci v zmysle §12 ods.3, pisomne do 7 dni ohlasit prevod vlastnictva zbrane kat. C policajnemu utvaru, ktory vydal ZP nadobudatelovi t.j. kupujucemu. Oznamenie musi obsahovat zakonne nalezitosti. Nadobudatel, t.j. kupujuci ma zakonnu povinnost do 7 dni nadobudnutu zbran zaevidovat na PZ v mieste svojho bydliska.

Neviem, kde ste zobrali, ze predavajuci sa musi aj so zbranou, ktoru predava dostavit na PZ, dokonca aj s kupujucim aby zbran odhlasil.

Myslim, ze prislusne ustanovenia §12 nie su interpretacne narocne. Alebo....??????
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Je to tak ako píše pedros, včera som zbraň prepisoval, mali sme s predávajúcim spravenú zmluvu ako sa píše v paragrafe 9 a to bolo všetko, policajti si akurát zavolali a preposlali fax so zmluvami.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ziadne nakupko, zoberes C flintu na svoje oddelenie zbrani PZ ak kupujes a to je vsetko.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

roman - toto si napísal o zbrani kategórie B :idea: len pokiaľ si z iného okresu, ešte nákupko!
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Preboha ten topic je skoro rok starý BKSL načo reaguješ? Igrlik, Romanov príspevok sa evidentne vzťahoval k otázke toho čo topic založil a ten sa pýtal na zbraň kategórie C, je to aj v nadpise.
inspiring_easley

Príspevok od používateľa inspiring_easley »

Dobry den.
Je tento postup spravny? Spiseme zmluvu -> odovzdam predavajucemu peniaze -> predavajuci odovzda kupujucemu zbran s preukazy zbrane -> kupujuci ju do 7dni predlozi na zaevidovanie spolu zo zmluvou -> predavajuci posle do 7 dni na OR PZ kupujuceho list, ze takuto zbran predal (190/2003 z.z, § 12, odsek 3.)...

OR PZ predavajuceho totiz pozaduje, uz po prevode vlastnictva takejto zbrane, dostavenie sa zo zbranou a jej odhlasenie -_-"
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Moj nazor je ze preukaz zbrane by mal ostat predavajucemu a na policiu ma zaslat pisomne oznamenie o prevod tak ako je to v zakone.
inspiring_easley

Príspevok od používateľa inspiring_easley »

Neprijde mi moc rozumne ist zo zbranou xsto kilometrov domov bez dokladu od zbrane. Pri cestnej kontrole by si mohli vsimnut dlhu na zadnom sedadle..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A? Kupil som teraz. Mam 7 dni podla zakona na zaregistrovanie a PZ.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Prave teraz som to riesil na nasom ORPZ:
Ked kupujem zbran kat. C na inzerat, tak musime ist spolu s predavajucim na ORPZ kde je zbran zaevidovana, hoci aj xsto km. Tam to spisu, dostanem papier, ze som to kupil a ze to bolo na povodnom ORPZ odhlasene a spolu so zbranou a papierom a s mojim ZP a poplatkom musim do 7 to ist zaevidovat. Ziadny PZ povodneho majitela nedostanem.

Iny pripad je, ked kupujem zbran kat. C, ktora je odlozena v nejakom "polovnictve", ako komisny predaj. Predajca, ako drzitel zbrojnej licencie vypise 2 papiere. Jeden beriem ja spolu so zaplatenou zbranou kat. C a druhy berie povodny majitel, ktory uz sam ide odhlasit zbran na jeho ORPZ. Ked dostanem telefonat, ze uz je odhlasena, tak idem k nasim policajtom teraz ja na zaevidovanie. To vsetko do 7 dni.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Obrázok

to som tu pisal uz pred 5 rokmi :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"