Pro-Gun argumenty (podporujuce drzanie zbrani verejnostou)

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

el_fuego333 napísal: - problemove samce sa zo stada odstranuju pred moznostou rozmnozit sa, vznika ten isty efekt ako pri domacich zvieratach - skrotenie, domestikacia.
mám ti začať menovať "problémové samce" , ktoré sa úspešne rozmnožili a rozmnožujú na území SR :?: 8)

Mnohí sú nám všetkým známy, niektorých poznáme aj tu na WF a médiá každý deň prinesú zopár infošiek o pestrých príhodách z osád, kde takýto samečkovia rozhadzujú bičíkmi hojaďuňďa :wink:
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Hej hej :lol:
takto som to nemyslel.

Myslel som skor tie samce a samice, co vascinou doplatia na svoju odvahu upozornit/poukazat na tych samcov a samice, co si spomenul :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

DDT napísal:http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013103001

Kovbojové, mírněte se. Aneb jak nepsat do Bruselu ohledně zákazu zbraní
Vydáno 30. 10. 2013

Zjišťuji, že další a další držitelé zbraní píší v amoku eurokomisi ohledně utahování šroubů v oblasti zbraní excitované výlevy, jako "from my cold, dead hands", atd., atp.
Jsem dojat, kolik lidí se uchází o zaměstnání ve firmě Mědvědí Služba, s.r.o., ale položte si laskavě otázku: čeho si myslíte, že tím dosáhnete?
Dovolím si tu citovať príspevok DDT z inej témy, pretože odkazovaný článok podľa mňa dosť zásadným spôsobom súvisí s témou pro-gun argumentácie a podaktorí "spolubojovníci" by si ho mali čítať hádam i viackrát denne. :roll:
Tak nech to tu máme pokope.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Dal som si tú prácu a napísal som všetkým našim europoslancom. Odpísal mi zatiaľ jediný, pán Eduard Kukan, čo si vážim. Je to síce dosť všeobecná odpoveď, ale snáď ho môj email povedie k tomu, že nad vecou bude premýšľať.
Ďakujem za Váš pohľad na aktuálny návrh, ktorý spracovala Európska komisia pod vedením pani eurokomisárky C. Malmström. V súčasnom období sa diskutuje o spoločnom postupe pri znižovaní škôd spôsobených použitím strelných zbraní v EÚ. Verejná konzultácia EK bola ukončená 17.6.2013, do ktorej sa podľa výsledkov zapojilo aj Slovensko. Keď sa bude táto legislatíva prejednávať na pôde Európskeho parlamentu, každý názor pomôže rozšíriť moje poznatky na danú problematiku.

S pozdravom

Eduard Kukan
Preto si myslím, že každý z nás by mal písať našim europoslancom. Slušne a bez invektív im vysvetliť svoj pohľad na iniciatívy eurokomisárky. Dobrý návod ako na to, je uvedený v linku v yarcovom príspevku vyššie.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

V Nemecku opäť zaútočili na spisovateľa, ktorý kritizuje islam

Zraneniu pri útoku nožom zabránila ochranná vesta, ktorú Zahid Khan nosí. V lete sa bránil streľbou.

DARMSTADT. Nemecká polícia vyšetruje od stredajšieho večera útok nožom na spisovateľa Zahida Khana, ktorého kniha kritizujúca proroka Mohameda nahnevala moslimov.

Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Khan (57) tvrdí, že muž sa ho pokúsil bodnúť v stredu večer pred jeho domom v Nieder-Rodene, južne od Frankfurtu nad Mohanom.

Ochranná vesta, ktorú Khan nosí, zabránila zraneniu. Spisovateľ zareagoval aj protiútokom paprikovým sprejom.

Khanova kniha vydaná v Nemecku pod názvom Zločiny proroka Mohameda (voľný preklad) rozhnevala moslimov, asi 150 sa ich zišlo na demonštrácii v júni v meste Offenbach.

Takmer ho zabili aj v auguste, keď naňho v parku zaútočila trojica mužov. Khan vystrelil a jedného z útočníkov vážne zranil. Podľa prokuratúry bola sebaobrana odôvodnená.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Knock Out Game vs Concealed Weapons Permit:
http://nationalreport.net/knockout-thug ... s-big-gun/
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Prišla mi ďalšia odpoveď, tentokrát od pána Borisa Zalu
Boris Zala napísal:Vážený pán XY,

Oceňujem že sledujete prácu a priebeh na európskej úrovni, kiež by tak robila väčšina občanov. Aktívny občiansky prístup je v dnešnej dobe veľmi potrebný a z mojej strany aj veľmi vitaný. Som rád, že ste ma na tento problém upozornili, so záujmom som si prečítal Vaše argumenty. Môžem Vás ubezpečiť, že Európsky parlament ostražito pristupuje k tejto problematike. Predložený návrh síce obsahuje opatrenia na úrovni EÚ, ale s cieľom riešiť hrozby, ktoré vyplývajú z nezákonného, teda kriminálneho používania strelných zbraní. Jedná sa napríklad o pravidlá zabezpečujúce deaktiváciu strelných zbraní, aby boli zbrane znehodnotené tak, aby boli nezvratne neschopné streľby, alebo spoločný postup v oblasti označovania strelných zbraní sériovými číslami pri výrobe, s cieľom napomôcť ľahšie vysledovať zbrane používané pri páchaní trestnej činnosti.

Pokiaľ ide o držbu zbraní v členských štátoch, obmedzenie prístupu k zbraniam na civilné použitie by sa podľa mojich informácií malo vzťahovať len k obzvlášť nebezpečným modelom zbraní.

V spomínanom oznámení chce síce Komisia posúdiť aj to čo trápi Vás, a to, či je potrebné ísť nad rámec rozsahu pôsobnosti už platnej smernice o strelných zbraniach a v kontexte skúseností jednotlivých členských štátov riešiť potrebu regulácie predaja a držby takých predmetov, ako sú vzduchové pištole, repliky, historické zbrane a znehodnotené zbrane, ktoré je možné poľahky upraviť na strelné zbrane, resp. ich takto použiť. Tu som presvedčený o tom, že zvíťazí zdravý rozum. V každom prípade ako aj Vy píšete na Slovensku túto problematiku dostatočne upravuje prijatý zákon o zbraniach a strelive. Bohužiaľ, nie všetky členské štáty EÚ majú takto prepracovanú legislatívu v tejto oblasti. Práve pre ne má byť návrh určitým vodítkom, ktorým by táto sféra mala byť regulovaná.

Tento návrh je momentálne v prípravnom štádiu. Má sa ním zaoberať výbor LIBE, ktorého nie som členom. Môžem Vás však ubezpečiť, že Vaše argumenty budem mať na pamäti pri svojom hlasovaní v pléne EP.

Prajem Vám veľa zdaru.

S úctou,


Boris Zala
Poslanec Európskeho parlamentu
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pokiaľ ide o držbu zbraní v členských štátoch, obmedzenie prístupu k zbraniam na civilné použitie by sa podľa mojich informácií malo vzťahovať len k obzvlášť nebezpečným modelom zbraní.
...to budú asi tie zbrane s nadpažbím, so zásobníkom na viac ako 10 nábojov, s takými dierkami na konci hlavne, s takými zubmi všade dookola, s maskovacím náterom... :shock:

:lol:
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

So zaludom na konci...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Video games saved the gun culture

Článok sa netýka priamo pro-gun problematiky či argumentácie, skôr dáva podnet na zamyslenie o miere prepojenia sveta videohier a sveta zbraní. A dôsledkoch tohto prepojenia na pro-gun argumentáciu.

Sám poznám viacero ľudí, ktorí sú značne liberálni a argumentačne na úrovni ohľadne zbraní, ale napr. pri hrách či TV vysielaní by bez bližšej znalosti veci regulovali a zakazovali ako diví. Problém s konzistenciou názorov by sa to dalo nazvať. :?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Yarco, ja to vnimam inak. V televizii a v PC hrach sa moc neukazuje sportova strelba, ci pouzivanie zbrane na obranu (teda ani jednu takuto hru moc nepoznam :)), ale nasilie pachane so zbranami. Som tiez zastacom toho, ze tieto veci nie su pre deti. Kolega mi hovoril, ako sa pozera s patrocnym synom na Dextera.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Obrázok

Mesi : tohto ??
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Yes. Dee Dee, don't push that button!
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"