Kúpa zbrane v Rakusku

Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Kúpa zbrane v Rakusku

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Vie niekto zosumarizovat postp pri kupe zbrane v Rakusku? Myslim postup a admionistrativnu proceduru na rakuskej strane, slovenska je jasna.

V inych temach citam pri strelive, ze nie je potrebny zbrojny sprievodny list, plati to aj pri zbraniach, teda pridem v rakusku do predajne, preukazem sa slovenskym ZP, kupim zbran a beriem na SVK?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Niekde sa tu pred cca rokom riesil dovoz zbrane z GB. Ja som tam prispieval tiez. Dalsi diskutujuci to tam cele rozviedol do detailov..

Tak ako si to predstavujes to nefunguje. Najprv si musis na slovensku na policii vybavit predbezny suhlas na dovoz zbrane /neviem ci pisem presne nazvy tych dokumentov/ do ktoreho uvedies druh, znacku a vyr. c. zbrane. Na druhej strane v "A" si na zaklade toho musis vybavit na policii povolenie na prevoz zbrane kde sa napisu udaje o zbrani a presna cesta vratane hranicneho priechodu kde opusti hranicu s "A".

Pokial kupujes zbran u predajcu a ne z druhej ruky tak si zisti ci je schopny ti to povolenie vybavit predajca - usetris nervy a cestu lebo mu staci poslat naskenovane doklady a on ti vsetko vybavi, prip. s tebou na policiu pojde. Pokial mas vsetko pripravene tak si za cca 2 hod. Vybaveny aj s nakupom v obchode. Pokial narazis na neschopneho tak zazijes peklo - aj ked rakusky policajt ta nebude buzerovat za vymyslene veci ale na druhej strane pokial nemas nieco v poriadku tak ho neuprosis..
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ak sa nemylim, tak vsetky listiny musia byt uradne prelozene.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ked som sa pytal predavača u Ketnera vo Wiedni na Mosinku povedal,že mu stači Slovenske nakupko....
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja som predajcovi do nemecka poslal SLOVENSKY predbezny suhlas s dovozom, kopiu pasu a adresu

zvysok vybavi on. preklad nie je potrebny, nakolkoformulare su v EU harmonizovane a aj nemecky policajt presne vie co je v kolonke 4,5,atd...

flinta by mala dorazit buduci tyzden
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Peter Elektro, ale mosinka je zbran kategorie C a na tu sa nakupne povolenie nevydava ( resp. nie je potrebne )
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Pravda pravduca :) žeby myslel zbroj.spriavodny list? :)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

roman: snad to tak funguje aj na nemeckych poliach

erebos: pisem, ze slovenske administrativne ukony su mi jasne, tak ako roman spravne podotkol vyvozne konanie nie je harmonizovane, preto ma predovsetkym zaujima, ci je potrebne vyvozne povolenie v Rakusku - v teme o nabojoch sa pisalo, ze na naboje nie, ak by to iste platilo aj na zbrane, tak situacia je jednoduchsia

kazdopadne skusim sa spytat predajcu, ceny nizsie ako v cechach veeelmi lakaju...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

praveze mam za to, ze ten export harmonizovany JE

ked si porovnas SK a DE tlacivo, vyzera uplne rovnako, policka su rovnako ocislovane , len text je v inom jazyku

myslim ze ofiko by aj rakusky predajca mal vyzadovat SK papiere, to ze na to nejaky zmieneny predajca kasle je skor na povazenie a moc by som sa tym nechvalil. Podla mojich vedomosti je v AT volnepredajna len municia s okrajovym zapalom (malorazka) od 18r , ked som sa pytal na luger, odpovedali ze potrebujem budto rakuske papiere alebo exportne povolenie
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Roman ma pravdu.
Uz skoncil volny predaj municie v "A". Dokonca uz nepredaju ani prach pokial tam niekoho nepoznate...

Rozhodne doporucujem dohodu s predajcom - z mojich skusenosti viem, ze vybavi na policii vsetko potrebne.
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa wutang880 »

zdravim, nemate niekto aktualne info ako by mal prebiehat nakup v AT? resp. inak - vcera som bol u Seidlera, a pytal som sa tam predavacov, a v zasade mi povedali, ze im donesiem nakupne povolenie, oni vybavia na policii (za 80 EUR) to co maju, ale zbran si nemozem vyzdvihnut sam, musia to zevraj poslat kurierom ... neviete niekto ci je to ozaj nutne? lebo nechcem platit 100 alebo kolko EUR za dorucenie, ked by som si to mohol normalne previest autom :(
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Zavisi od obchodnikov, da sa aj tak, aj tak. Vec dohody.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Nic sa nezmenilo. Staci predbezny suhlas....(aspon mojmu predajcovi to staci)
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa wutang880 »

dakujem, skocim tam este raz asi, mozno sme sa iba nepochopili
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa wutang880 »

hmm, tak sme sa pochopili dobre :(
rozpraval som s inym predavacom ako vcera, a tento mi tvrdil to iste; aj som sa ho pytal ze preco je to tak, a povedal ze vlastne tym ze nemam Rakusky zbrojak, tak nemam pravo nosit / prevazat zbran, ze to mozu odovzdat iba spedicnej firme :(

nechysta sa nahodou niekto na nakupy u Seidlera, ze by sme sa "spojili"? (t.j. nakup by bol na jednu osobu, snad iba 1x naklady na dopravu by sa potom rozpocitali, potom uz iba prepis u nas - najradsej teda BA)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"