Kúpa zbrane v Rakusku

M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Prihodim co som kedysi zistoval ja - od obchodnika k obchodnikovi rozne.
Schwandner Waffen (Wien) - 'B'cko jedine cez kuriera, pripadne ze by to na hranice viezol pracovnik firmy

Austria Arms (Deutsch Wagram) - pokial zbran transportujete v rezime 'drzania' (nenabita, uzavrety obal), je to OK ked si ju odveziete sam

Kazdopadne kym nemam v rukach oficialne vyjadrenie rakuskych organov tak by som to bral vsetko ako JPP - a teda bral ako platnu tu horsiu moznost (cize ak ti to aj nejaky obchodnik preda a umozni odviezt, riskujes ~ 3.000 EUR pokuty a dalsie potahovacky ak ta so zbranou capne rakuska policia). Co som skusal hladat, nepodarilo sa mi narazit na ziadny Durchfuehrungsvorschrift k Waffengesetz-u kde by to bolo jasne vysvetlene. Asi jedine polozit otazku na ministerstvo pripadne IWOE.
ander
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 8 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ander »

Pokial viem stačí ak Ti slovenska policia vystaví sprievodny list,(nakupne povolenie pre iny štat EU) a s tým zbraň legálne dovezieš na Slovensko a zaregistruješ.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Ako som uz pisal - niektori obchodnici to vidia inak, takze pokial to nemam podlozene znenim dotycneho predpisu resp. vyjadrenim ich uradov, daval by som si pozor, ta horsia varianta moze byt ta pravdiva.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Potrebujes predbezny suhlas z SK, na zaklade toho v AT vybavit "Erlaubnisschein nach § 37 Abs. 1 WaffG" (exportne povolenie).

Potom:
Kat C/D by nemal byt problem odviezt osobne, podla §34 (1) a hore uvedeneho "Erlaubnisschein"-u

Kat B je nejasna.
§39 (1) urcuje kto moze mat pri sebe kat B zbran a ziadny "Erlaubnisschein" tam uvedeny nie je. Takze podla tohto osobny odvoz nie je mozny.
Samotny export osetruje hore uvedeny §37 (1), ten hovori kedy mozes zbrat kupit ale tam zase nie je nic o transporte ako takom.

Takze by som bud pouzil kuriera alebo sa spytal na bmi.gv.at
friendly_benz

Príspevok od používateľa friendly_benz »

Skusali ste ambasadu? Minuly rok som takto riesila docasny vyvoz predovky, jej prevoz cez Aut, Ger a docasny dovoz do Bel a potom spat. Ambasady nevedia vsetko ale mozu vas usmernit o tom co je v tej ktorej krajine dovolene a co mozete. Pri nakupe koonkretne z Aut som prekvapena prispevkami ze sa vobec ti obchodnici so Slovakmi bavia. Pocula som horsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"